Zgjedh kritiku ynë i restorantit Old Port

Mëngjesi

Standard Baking Co., 57 Commercial St.

Në jetën e mëvonshme, unë besoj se njerëzit e fillojnë çdo mëngjes me një simite mëngjesi të kompanisë standarde të pjekjes (me arra, ju lutem). Nuk duhet të prisni për të shijuar një. Furra buke, e cila gjithashtu prodhon ëmbëlsira të mrekullueshme dhe ëmbëlsira të shijshme, është gjithashtu një vend i mirë për të grumbulluar biskota me çokollatë dhe melasa për ketrat në çantën e shpinës për më vonë.

Bard’s Coffee, 185 Middle St.

Qoftë nëse porosisni në dritaren e shëtitjes në Tommy’s Park ose futeni brenda për një vend me pamje nga trotuari në Middle Street, nuk mund të gaboni me asnjë nga kafetë përrallore, të pjekura në shtëpi të Bard. Në një ditë të nxehtë vere, nuk ka asgjë më të mirë se një Nitro Cold Brew me një shiringë qumështi tërshërë kremoze.

High Grounds, 45 Wharf St.

Reklamuar si kafeneja e parë e kanabisit në Bregun Lindor, vendasve u janë dashur pesë vjet që të njohin Higher Grounds përmes kapuçinës së shkëlqyer, pijeve të ftohta, produkteve të kërpit CBD dhe tani është e ligjshme në Maine, kanabisi medicinal. Is.

Dreka

Cheese Louis, 363 Four St.

fëmijët në tërheqje? Vizitoni vitrinën e ngushtë në qoshe në Four and Market Streets, vendndodhjen kryesore me tulla dhe llaç të një ish-biznesi kamionësh ushqimor në New Hampshire, i specializuar në sanduiçe me djathë të pjekur në skarë, supë me domate dhe mac-and-cheese Is. Shënim për të rriturit me fëmijë: Birra dhe kokteje mund të gjenden edhe këtu.

Mummy, 339 Four St.

Ndaluni për ushqimin izakaya të frymëzuar nga Osaka – mendoni takoyaki (topa oktapodësh të pjekur në tigan), sanduiçe katsu pule me majë të butë me vezë dhe okonomiyaki më të mirë të zonës (petullat e lakrës të veshura me ashkla të gjalla të bonitos).

Crispy Guy, 90 cent (vetëm në fundjavë për paradrekë/drekë)

Sanduiçe pule të skuqura të frymëzuara nga Azia Juglindore, sallata me barishte, mocktails, kokteje dhe goca deti të Maine përfundojnë menunë për këtë destinacion të veçantë dhe të shpejtë dhe të rastësishëm në Exchange Street.

darkë

Peshorja, 68 Commercial St.

U deshën gjashtë vjet përmirësime në rritje që ky restorant masiv me ushqim deti përballë skelës të shndërrohej në versionin më të mirë të vetvetes. Nën kujdesin e shefit të kuzhinës Fred Eliot, peshoreja është bërë pikë referimi në rajon për ushqimet e detit të rafinuar, si dhe patetë speciale gjysmë të rregullta en crouté që janë sa të kushtueshme aq edhe të shijshme.

Helm, 60 Thames St.

Teknikisht, ka kuptim që bistroja dhe bari i papërpunuar ndodhen disa blloqe jashtë kufijve të portit të vjetër, por ia vlen ta vizitoni nëse jeni pas një atmosfere të qetë, romantike dhe gatimit të shkëlqyeshëm. Porositni shkumën e mëlçisë së pulës mbi brioshin e grirë në mënyrë të trashë dhe të gatuar në shtëpi.

ëmbëlsirë

Gross Confection Bar & Bakery, 172 Middle St.

ende i uritur? Ëmbëlsirë (dhe përveç djathit dhe ushqimeve, thjesht ëmbëlsirë) është në menunë në këtë pikë të nxehtë nëntokësore. Merrni rrugën më të lehtë me një tavolinë degustimi për katër persona ose zgjidhni diçka të ëmbël nga menyja la carte, si p.sh. karamelin e ëmbël ose pavlova me agrume të shijshme.


Përdorni formularin e mëposhtëm për të rivendosur fjalëkalimin tuaj. Kur të dërgoni emailin e llogarisë tuaj, ne do të dërgojmë një email me kodin e rivendosjes.

Leave a Comment

Your email address will not be published.