Wafflet NSFW të Sugar Wood janë ëmbëlsira perfekte për të kënaqur dhëmbin tuaj të ëmbël

Ndonjëherë, ju dëshironi diçka të ëmbël. Austin Allen e di këtë dhe është gati të kënaqë dëshirën tuaj me furrën e tij Sugar Wood. Furra e re me bazë në NYC (në 157 Prince Street) po shërben vafla NSFW që me siguri do t’ju lënë në humor të mirë. Koleksioni i ëmbëlsirave të ëmbla nga Sugar Wood janë të denjë për Instagram, por edhe të shijshëm.

Ëmbëlsirat e njohura të Sugar Wood janë Kitty, një waffle në formë vagine dhe Woody, një vaffle në formë penisi, të dyja të cilat i mbuloni me çokollatë, gjalpë kikiriku, karamel, çokollatë të bardhë ose luleshtrydhe. Pra, nëse doni një Woody, një Kitty, ose të dyja, ka diçka argëtuese për të gjithë.

Allen është një sipërmarrës me përvojë marketingu, i cili dëshiron të ndryshojë mënyrën se si ne angazhohemi me seksin, organet gjenitale dhe identitetin përmes ushqimit, por nga një lente e çuditshme. foli me Allen për produktet e shijshme të Sugar Wood, TIC Toc Nga ndikuesi i mediave sociale Rob Anderson rreth Sugar Wood që u bë virale dhe se si Sugar Wood po mbështet komunitetin LGBTQ duke u partnerizuar me Fondacioni Fluid,

Cili ishte frymëzimi pas Sugar Wood?

Në sfondin tim si sipërmarrës, shoh shumë produkte dhe kam lexuar shumë gazeta dhe botime. Vura re se kishte shumë produkte dhe dyqane që bënin produkte në formë penisi dhe vagine.

Unë kam parë një furrë buke në Paris që ka bagueta në formë penisi dhe kam parë një vresht në Luginën e Napas që bënte verë në një shishe në formë penisi. Dhe për të qenë i sinqertë, madje kam parë dyqane në mbarë botën që bëjnë vafla në formë penisi dhe vafla në formë vagine. Kështu që mendova se ka një arsye pse të gjitha këto janë të suksesshme sepse njerëzit marrin një goditje nga kjo.

Kështu që, doja që ne të fillonim me waffles dhe të zhvillonim vërtet një markë që ishte specifike e Nju Jorkut dhe gjithashtu e veçantë. Dhe kështu lindi Sugar Wood.

Zhvillimi i Sugar Wood ishte një proces shumë bashkëpunues. Kush ishin të gjithë të përfshirë?

kemi punuar me tom smallwood Për furrën Magnolia. E takova Tomin përmes partnerit tim, i cili e njeh atë përmes një lige gay dodgeball. po flisnim [Sugar Wood] Verën e kaluar dhe ai tha: “O zot, do të doja të bashkohesha”. Ata na ndihmuan të krijonim receta që ishim në gjendje t’i bënim shumë shpejt, por gjithashtu na dhanë vërtet shijen. Kështu ai bëri edhe vaflet dhe të gjitha salcat.

kemi bashkëpunuar me braulio amados, i cili është një grafik dizajner shumë i kërkuar. Ai punon në shumë kopertina albumesh. Foto muri ishte në atë restorantin klasik të Nju Jorkut me një mur fotografik të të gjithë njerëzve të famshëm, por duke i dhënë pak më shumë avantazh dhe duke e bërë atë shumë dru kinez.

E dyta është The Fluid Foundation. është një nga partnerët tanë David Artaviaish kryeredaktor i jashtë revistës, Ai po na ndihmonte t’i afroheshim komunitetit dhe të shikonim një sërë organizatash jofitimprurëse LGBTQ dhe Phluid ishte ajo me të cilën ishim më të emocionuar të punonim.

Kam dalë në moshën 15-vjeçare. Unë kam qenë jashtë për një kohë shumë të gjatë dhe kthimi ndaj komunitetit ka qenë gjithmonë shumë i rëndësishëm për mua. Unë mendoj për barazinë në martesë dhe sa njerëz njoh Task Forca Kombëtare LGBTQ Dhe ata folën shumë për ndërtimin e urave me komunitetet e tjera. Unë mendoj se shumica e asaj që bëj në marketing është ndërtimi i komuniteteve rreth markave.

Kështu që ishte e pamend për mua ta bëja këtë një markë që do t’i kthente komunitetit LGBTQ. Është shumë e rëndësishme për mua, sepse padyshim që duam të argëtohemi dhe duam të jemi mendjelehtë, por duam të kthejmë mbrapsht.

Cila është ndjesia e drurit kinez?

produkte, ato synohen të jenë të pagabueshme dhe të padurueshme. Ato nuk synohen të jenë të turpshme, të urryera apo të turpshme. Ne me të vërtetë duam që njerëzit të kenë një përvojë argëtuese kur të vijnë. Pra, nuk është thjesht një produkt, por një përvojë.

Përvoja fillon kur ata arrijnë të shohin foton ose arrijnë të shohin muralin. Pastaj kur shkojnë te arkëtari. Arkëtari do të marrë porosinë e tij, por do të bëjë shaka. Ata thonë: “Çfarë do të donit sot? Kemi Woodies dhe Kitty.” Pastaj kur ata janë duke menduar, ne themi gjëra të tilla si: “Kë do të zgjidhni, ne nuk do ta tregojmë”. Ose dikush thotë, “Unë do të marr një Woody” dhe unë u kam thënë shumë njerëzve, “Oh, ti je një burrë sipas zemrës sime” ose “A mendon se mund ta përballosh këtë? Është mjaft e madhe” .

Më pas vijnë këtu dhe një tjetër punonjës i stacionit të salcave do të vazhdojë shfaqjen për t’i bërë të qeshin. Pra, pyetje të tilla si: “Sa thellë e doni atë?” Ndërkohë që e zhytin në salcë. Gjëra si “P&BJ”, të cilat janë vërtet qesharake. Nuk është zyrtarisht në menunë tonë, por është padyshim një shaka që e përdorim shumë.

Pjesa tjetër e përvojës është vetë produkti. Ne duam që produkti të jetë vërtet i shijshëm sepse menduam se njerëzit dolën me polemika rreth tij ose natyrës së tij të trashë. Por nëse produkti nuk do të dorëzohej, ata nuk do t’u tregonin miqve të tyre. Ata nuk do ta postojnë atë në rrjetet sociale.

Pastaj ne kemi mallin. Ashtu si waffles, ajo synon të shkatërrojë seksin ose të flasë për seksin ose organet gjenitale, nëse dëshironi, por jini edhe të ftohtë, apo jo? Pra, mallrat janë në të vërtetë të gjitha ambientet e brendshme me përjashtim të muralit. Ne jemi projektuar gjithashtu nga një kolektiv dizajni queer në Bushwick. Padyshim që ne zgjodhëm bluzën e madhe dhe zgjodhëm bluzën crop top. Pra, mendoj se është një dremitje delikate për komunitetin LGBTQ, por definitivisht jo bluzën tuaj tipike të reklamave.

Dhe pastaj pjesa e fundit e përvojës është “Muri i Sheqerit”. Pra, ky është një homazh i vogël për këngën e Sheena Easton”muret e sheqerit”, por ne gjithashtu menduam se ishte thjesht një emër qesharak për murin tonë të selfie-ve. Njerëzit pëlqejnë të bëjnë fotografi. Ata mund të bëjnë një foto me penisin gjigant, ose mund të bëjnë një foto të vetes dhe ta kenë atë si sfond, sepse pse jo?

Dhe ende nuk i bën asnjë dëm planetit. Ne nuk bëjmë asgjë me plastikën, gjë që nuk është diçka që ne duam të promovojmë dhe të vendosim një billboard të tërë diku, por duam t’u bëjmë të ditur njerëzve se ne po e shqyrtojmë me të vërtetë këtë.

Kur jam këtu dhe jam duke punuar me klientët, më pëlqen thjesht t’i bëj njerëzit të qeshin dhe t’i shoh njerëzit të buzëqeshin dhe më pas t’i shoh ata të postojnë foto në rrjetet sociale. Kjo është pikërisht ajo që ne po bëjmë për të.

Cilat janë disa nga përgjigjet tuaja të preferuara që keni marrë ose parë nga klientët, nga ju ose punonjësit tuaj?

Gjëja e parë që më befason pak është kur njerëzit marrin një kafshatë dhe thonë “oh, kjo është vërtet e shijshme”. Ata nuk presin që të jetë aq mirë. Ata mendojnë se është thjesht një gënjeshtër ose një shaka. Dhe kështu me të vërtetë më kënaq sepse i kemi tejkaluar pritshmëritë e tyre. Edhe nëse ju thotë se pritshmëritë e tyre janë të ulëta, ne i kemi tejkaluar pritshmëritë tona dhe kjo më bën shumë të lumtur.

Ndonjë shije e re që vjen në tubacion?

Ne nuk kemi punuar ende për këtë, por ka shumë opsione, apo jo? Ne donim shumë të mendonim për shijet tipike “amerikane” që janë pothuajse nostalgjike. Kështu filluam me gjalpin e kikirikut. Por unë mendoj se marshmallow është ndoshta në të ardhmen tonë, shurup panje apo edhe një lloj salce panje në të ardhmen.

I dua këto waffle. Unë mendoj se ata kanë shije të shkëlqyer. Pra, ndoshta nuk do të dëshironim të ndryshonim shijen e waffles.

Ndikuesi i mediave sociale Rob Anderson bëri një TikTok viral në lidhje me Sugar Wood. A keni ndonjë bashkëpunim me më shumë influencues në radhë që vijnë në linjë?

Ne do të donim të punonim me të gjithë në linjë. Askush nuk është konfirmuar në këtë moment, por ne po kontaktojmë me influencuesit që duam. si kjo “kemi Rob Anderson, Më pëlqejnë videot shkencore të homoseksualëve. Ata janë vërtet të mirë. E kam parë pse meshkujt homoseksualë zgjedhin pushime të vështira” 500 herë. Unë mendoj se ai është gazmor dhe video nga druri kinez Ishte e mrekullueshme, dhe ne kemi mbi 800,000 shikime tani.

Pra, padyshim që bëri atë që donim të bënte, duke pasur parasysh se për çfarë ishim futur në hartë. Dhe mendoj se ndërsa kontaktojmë me influencues të tjerë, ajo që po them është, “Shikoni këtë. Ne mund t’ju ndihmojmë të krijoni përmbajtje vërtet të mrekullueshme për faqen tuaj”. Kështu që unë mendoj se do të ishte një partneritet i shkëlqyeshëm me të gjithë ata me të cilët punojmë, sepse produktet tona janë kaq tërheqëse dhe përmbajtja do të jetë kaq tërheqëse.

Çfarë shpresoni për të ardhmen e Sugar Wood?

Ne duam të rritemi në një markë mbarëkombëtare ose të paktën në qytete të mëdha. Ne po kërkojmë të hapemi në Las Vegas dhe më pas në qytete të tjera që kanë shumë turistë si Nashville, New Orleans dhe Los Angeles.

ne duam të vazhdojmë [waffle] madhësia, ne duam të vazhdojmë me këtë temë. Shpresojmë që deri në fund të verës të kemi gati akullore ose akullore dhe ky do të jetë një tjetër produkt që do të na japë gjithashtu një opsion vegjetarian, pa gluten.

Dhe pastaj ne po përpiqemi të zgjerojmë drejtësinë tonë sociale dhe të kthejmë platformën. Pra, të punojmë me organizata të tjera përveç Fluid sepse mendojmë se do të jetë e mjaftueshme për të shkuar përreth.

etiketë:
Austin Allen, Bakery, Braulio Amado, David Artavia, Kitty, Magnolia Bakery, NYC, Rob Anderson, Sugar Wood, The Fluid Foundation, Tom Smallwood, Waffles, Woody

Leave a Comment

Your email address will not be published.