Ushqimi dhe ëmbëlsirat e Fitër Bajramit

kjo vajzë

Fitër Bajrami është një nga dy festat kryesore në kalendarin mysliman. Edhe pse të dyja festat quhen shpesh Bajrami, ka disa dallime të mëdha midis Fitër Bajramit dhe Kurban Bajramit. Fitër Bajrami vjen i pari – ndodh në muajin e 10-të të kalendarit mysliman. Kurban Bajrami, nga ana tjetër, festohet në muajin e 12-të të kalendarit mysliman, që është 70 ditë pas festës së parë. (Nëse keni nevojë për ndihmë për të kujtuar, fitr = së pari, adh = mendoni më vonë.)

Gjithashtu aty ku bien në kalendar, tradicionale ushqimi i Fitër Bajramit Ai është gjithashtu i ndryshëm nga ato ushqime të shijshme që shijohen në Kurban Bajramin. Fitër Bajrami, i njohur edhe si festa e prishjes së agjërimit, ndodh pas agjërimit të Ramazanit. Ajo ka fituar kulturalisht “Fest kineze”, “Bajrami i ëmbël” dhe “Festival i ëmbëlsirave” për shkak të ëmbëlsirave të shijuara në këtë festë. Në të kundërt, Kurban Bajrami ndodh pas pelegrinazhit të Haxhit dhe njihet si “Festa e Sakrificës”, me menutë e festave të fokusuara më shumë te mishi dhe ushqimet e kripura.

Tradita e të ngrënit të ëmbëlsirave në Fitër Bajramin ndoshta filloi me muslimanët e hershëm në Medinë, Arabinë Saudite, duke përdorur përbërës të disponueshëm gatimi si hurma dhe mjaltë për festimin e tyre. Përmbajtja e sheqerit në të dy ushqimet është një nxitje e madhe energjie pas një muaji agjërim. Ndërsa Islami u përhap në më shumë zona gjeografike, secila kulturë përdori përbërësit e saj të disponueshëm dhe teknikat e gatimit për festimet e tyre të Fitër Bajramit, duke rezultuar në një mori recetash të Fitër Bajramit që kemi sot.

Këtu janë disa nga pjatat e ëmbla të bëra nga kultura të ndryshme myslimane për këtë periudhë të veçantë të vitit, në festën e Fitër Bajramit.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Oxford Companion of Food thekson se megjithëse amerikanët e Veriut zakonisht e njohin pastën filo me emrin e saj grek, mielli ka origjinën turke. Në Stambollin osman, qyteti do të presë Paradën e Bakllavasë në 15 Ramazan. Edhe sot pjata mbetet një pjesë e madhe e Ramazanit dhe e Fitër Bajramit. Shumë familje sot zgjedhin për bakllava të blera në dyqane; Por disa familje, veçanërisht ato me origjinë turke dhe ballkanike, bëjnë një tabaka të madhe me bakllava për Fitër Bajramin nga e para, duke i përcjellë brez pas brezi recetat e familjes.

Në Marok, këto. referohet si brioatNdërsa në Gjirin Arabik, emri sambusa hilva është më e zakonshme. Në çdo version, brumi i filos formohet në një xhep trekëndësh dhe më pas mbushet me një mbushje të ëmbël. Frutat si dardha dhe mollët ose arrat e njomura me shurup janë mbushje të njohura. Përndryshe, phyllo mund të rrotullohet në një formë puro (në vend të një trekëndëshi) dhe të mbushet me një krem ​​të ëmbël të ngjashëm me cannoli.

Një ëmbëlsirë e preferuar në mesin e restoranteve të Lindjes së Mesme, kjo ëmbëlsirë është zgjedhja kryesore për Fitër Bajramin në kulturat e Levantit. Për këtë ëmbëlsirë, brumi i filetos së grirë shoqërohet me një djathë të bardhë, si djathi nabulsi ose akavi. Zakonisht shërbehet si një pllakë drejtkëndëshe torte me një shurup sheqeri të aromatizuar.

Saviya Një ëmbëlsirë popullore me muslimanët e Azisë Jugore në Fitër Bajramin. Është bërë nga pjekja e erëzave aromatike si vermiçeli, ghee, sheqeri dhe kardamom. shumë familje gëzojnë Savia Për drekë ose mëngjes menjëherë pas namazit të Bajramit. i njëjti ekuivalent, khurmo i pastërAPo aq popullor. Ai gjithashtu përdor vermiçelin si përbërës kryesor, por vermiçeli gatuhet në bazë qumështi (shpesh gjatë natës). Ëmbëlsira është e ngjashme me një supë të ëmbël me petë; Në varësi të preferencës personale, disa e servirin të ftohtë dhe të tjerë të nxehtë.

Hurmat janë të shijshme në vetvete, por për Fitër Bajramin, shumë njerëzve u pëlqen t’i zbukurojnë me mbushje. Mbushja e zakonshme përfshin arra të plota, gjalpë arra, krem ​​djathi dhe një pastë të ëmbël të bërë nga arra, mjaltë dhe ujë trëndafili.

ne Egjipt, ku Biskota me gjalpë – e mbushur me një top paste hurme dhe e spërkatur me sheqer pluhur – është një e preferuar e familjes për Fitër Bajramin. Në vende të tjera, si Palestina, quhet biskota e mbushur me hurma Maul Bajrami ka prioritet në tryezë. Megjithatë, në Indonezi, biskotat e mbushura me reçel ananasi janë një zgjedhje popullore për Bajramin.

Vanilja, çokollata, limoni, kardamom dhe bajame janë vetëm një mostër e shijeve të biskotave me gjalpë të shijuara në Fitër Bajram. Emrat dhe ofertat ndryshojnë nga rajoni në rajon. Për shembull, ju mund të merrni grebeh në Lindjen e Mesme, Naan Khatai në Azinë Jugore, ose gjysmëhëna sable biskota në Afrikën e Veriut.

në Azinë Juglindore, kuih lapisqoftë sugjerim lapis, është një tortë e zier në avull, aq e mundimshme saqë ruhet vetëm për raste të veçanta si Fitër Bajrami (fillimisht i quajtur Hari Raya ose Lebaran). E bërë nga mielli i orizit, sago, qumështi i kokosit, vezët dhe sheqeri, është një tortë shumëngjyrëshe me një strukturë pelte të ngjashme me kremin. Lapis është vetëm një lloj kuih (mëngjesi tradicional) i shijuar për Bajram; Ekzistojnë shumë lloje të tjera kuih.

Në Uzbekistan dhe kulturat fqinje të Azisë Qendrore, muaji i Ramazanit sjell me vete lajme të mira nisholda qoftë objektiv, Të bardhat e vezëve rrihen dhe përzihen me sheqerin dhe rrënjët e bimëve, zakonisht me rrënjë jamballi. Pothuajse si pushi i marshmallow, ai shërbehet me naan për një përfundim të ëmbël të vaktit.

Ngjashëm me jamballin, Oxford Companion of Food i gjurmon rrënjët e nugatit në Azinë Qendrore dhe Iran. Më vonë, duke u përhapur në Arabi dhe Spanjën Andaluziane, nuga ka qenë një trajtim i preferuar për Fitër Bajramin që të paktën nga shekulli i 10-të.

Edhe pse emri i saj mund të sugjerojë një origjinë nga Turqia, ëmbëlsia turke thuhet se e ka origjinën në Iran. I thirrur Lokum Në persisht, këto kafshime të vogla vijnë në një larmi shijesh dhe tekstesh, duke filluar nga pelte deri tek ato të buta marshmallow.

Ka pafund mënyra për të bërë bollgur për ëmbëlsirat e Fitër Bajramit. Në disa kultura, bollguri përzihet me vezë, ghee dhe sheqer për të bërë një pjatë të ëmbël të quajtur E embel, Në të tjerat, bollguri i gatuar përzihet me pastën e hurmës dhe vendoset në një kallëp për të formuar një lloj fudge. Bollguri përdoret edhe si bazë për pudingun tradicional – ose kur përzihet me vaj ulliri dhe mjaltë, del kek me bollgur për Bajram!

13

Bukë Fatira dhe Kambabur

Në Afrikë, petullat e holla si krep përbëjnë pjesën qendrore të Fitër Bajramit. në Etiopi, fatira Një petull me mjaltë shijohet për mëngjes në Bajram. në Somalinë fqinje, kambabur Ka një petull të spërkatur me sheqer dhe kos.

në Jemen, mos u interesonUnë Ka simite të bukura të lyera me mjaltë dhe të pjekur në formë huall për Ramazan dhe Bajram. në Irak, klishe Simitet rrotullohen me reçel hurme për një meze të lehtë të Bajramit.

Ushqimet e skuqura janë të njohura gjatë gjithë Ramazanit, dhe në Fitër Bajrami, ëmbëlsirat e skuqura kënaqin turmën! Donuts si churro me emra të ndryshëm gjenden në të gjithë kulturat myslimane. Në Libi, ata shkojnë me emrin sfinz dhe sipër i hidhet melasa e hurmës dhe sheqeri i spërkatur.

në Senegal, lakh Gjiza është një lloj qull i ëmbël i bërë nga qumështi dhe meli. Tradicionalisht konsumohet pas kthimit në shtëpi nga namazi i Bajramit. Një mënyrë e zakonshme për të përgatitur tërshërën për këtë rast është të shtoni fruta baobab. Kulturat e tjera të Afrikës Perëndimore shijojnë qull të ngjashëm të ëmbël, i njohur gjithashtu si teori qoftë degueNë Bajram.

të përbashkëta për kulturat e Azisë Jugore, E embel Një term ombrellë për ëmbëlsirat tradicionale. Një kuti me ëmbëlsira të ndryshme është një dhuratë e zonjës për festat e Bajramit në këto kultura.

Në Iran, orizi i gatuar me shafran dhe sheqer quhet i ëmbël Sholay Jard, Frutat e thata dhe hurmat e shtuara në oriz japin një ëmbëlsi shtesë për festën fetare.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.