Ushqim për Mendim: Konkursi i gatimit të lajmeve të vjetra sjell kujtime. mënyrë jetese

Vera që po vazhdon në New Castle dhe vera që po kalon me shpejtësi ka kufizuar kohën në dispozicion kohët e fundit për të folur për ushqimin.

Mezi ka kohë të mjaftueshme për të ngrënë drekë, dhe në këto ditë të nxehta dhe të lagështa, oreksi është i kufizuar.

Një ditë ndërsa isha i zënë me shkrimin e lajmeve, një lexues besnik që kishte lexuar disa nga këto rubrika ushqimore m’u afrua.

Ajo kishte ruajtur shumë nga botimi i pasëm i Librit të Gatimit të Pushimeve të New Castle News me recetat e gatimit të ushqimit që u vlerësuan në një konkurs të sponsorizuar nga gazeta. Ajo më pyeti nëse doja libra gatimi sepse po i hiqte qafe.

Ato ishin seksione tabloide të shtypura në letër gazete që ishin përfshirë brenda gazetës.

Gjyqtarët për konkursin përfshinin të ndjerin Peter Yerez, ish-drejtor i shërbimit ushqimor të shkollës, më pas Shkolla Teknike Profesionale e Qarkut Lawrence dhe Janice Hassan, drejtoreshë e pensionuar e Penn State Extension. Kishte gjithmonë gjyqtarë të ftuar, duke përfshirë njerëz nga restorantet lokale.

Ai më dha çështjet nga viti 1989 deri në 1995. Po i lexoja dhe gjeta emra të grave që ishin të pamartuara atëherë, të cilat tani i njoh me emrat e tyre të martuara.

Ishin dy çështje ku i njëjti person, Joan Stroud, fitoi çmimin e madh për dy vjet rresht. U përpoqa ta gjeja për të përmirësuar kujtesën e saj, por me sa duket, tani në të 80-at, ajo është zhvendosur në një shtet tjetër.

Hasani kujton se ishte gjyqtar në ato ngjarje. Ai ndau gjithçka që i mungonte.

“Maxine Carlson ishte personi që e filloi atë,” tha ajo.

Maxine, tashmë e vdekur, ishte redaktore e stilit të jetesës së gazetës në atë kohë dhe shkroi rubrikën e saj të ushqimit.

“Ne e kishim atë në shkollën Vo-Tech,” kujton Hassan. Kishte një aplikim për të marrë pjesë në konkurs, dhe kishte kategori të ndryshme, dhe njerëzit dërguan recetat e tyre te Maxine. Pastaj një komitet i shqyrtoi ato dhe i ftoi njerëzit të “sfidojnë”, tha Hassan. “Ata duhej të merrnin pjatat e tyre të përgatitura në shkollë dhe ne i gjykuam”.

“Kishte kategori të ndryshme”, tha ajo, ishin meze, gatime anësore, pjata kryesore, tava, biskota, ëmbëlsira dhe byrekë, ëmbëlsira, supa dhe djegës.

Ata mund të finalizonin recetat e tyre në shkollë, ose t’i ngrohnin aty.

“Ishte gjithmonë një ngjarje argëtuese,” tha Hassan. “Njerëzit erdhën dhe u bënë gati. Ishte natë pasi kishte kaq shumë hyrje. Ne vërtet e shijuam të gjithë ushqimin”.

Ajo kujton se banorja e New Castle Chloe Buckner fitoi disa herë.

“Chloe Buckner pastronte shtëpinë gjatë gjithë kohës, veçanërisht në kategorinë e pjekjes. Ajo ishte një bukëpjekëse shumë e mirë,” kujton Hassan.

Në moshën 86-vjeçare, Chloe tha në një intervistë telefonike se ajo ende gatuan shumë. Ajo që ajo kujton më shumë nga garat ishte: “Unë isha fituese”.

Pikat e pjekura dhe pjatat kryesore ishin specialiteti i saj dhe gjithmonë kishte shumë konkurrencë.

“Gjithçka që di është se kam fituar gjithçka dhe kam pasur të gjitha këto çmime, kryesisht për biskota dhe ëmbëlsira. Thjesht më pëlqeu. Më pëlqen të gatuaj dhe mbaj mend kur fitova një konkurs, dhe shkova në shkollën Vo-Tech dhe unë gatuaja për studentët dhe u tregova se si të bënin disa pjata”, tha ajo, duke shtuar: “Pete Yerez ishte fansi im më i madh”.

Ajo tha se pasi fitoi konkursin e gatimit të New Castle News për kaq shumë vite, ajo e bëri atë gjyqtar në vend.

Chloe tha se gjyshja e saj, Clotile Ross, e mësoi atë të gatuante.

“Ajo ishte e mrekullueshme,” tha Chloe. “Ai gatuante ushqim për të gjithë në qytet, në të gjitha klubet. Kam gatuar edhe ushqim për të gjithë. Kur shkoja në vende, njerëzit më kërkonin të rregulloja diçka. Më parë i përkisja shumë klubeve sociale dhe merrja një pjatë.”

Ajo thotë se gjëja e saj e preferuar për të bërë sot është salca e spagetit, por receta e saj nuk është ajo që mund ta shkruajë, tha ajo.

Një nga hyrjet e tyre fituese të çmimit të madh në konkursin e gatimit ishte një recetë për biskota të mbushura me mjedër, receta për të cilën tregohet më poshtë.

Ishte e pazakontë që një burrë të merrte pjesë në konkurs dhe më e pazakontë për një fëmijë. Por në vitin 1999, 5-vjeçari Jordan Reed nga New Wilmington fitoi kategorinë e ëmbëlsirave me byrekun e tij me mollë, i cili kërkonte rumin në recetë. Historia, e cila u shfaq në tabloidë, thoshte se nëna e tij, Diana Reed, e ndihmoi të piqte. Pyesim veten se ku është Jordani sot dhe shpresojmë se ai ende është duke pjekur byrekë.

Më poshtë janë dy nga recetat fituese të Buckner & Reid në kategorinë e ëmbëlsirave. Qëndroni të sintonizuar, sepse më shumë nga këta fitues të çmimeve mund të ribotohen në të ardhmen pasi t’i shqyrtoj. Dhe mund të ketë njerëz që fituan përsëri që ju mund t’i njihni.

biskota të mbushura me mjedër

chloe buckner

biskota

filxhan margarinë

filxhan sheqer

3 vezë

1 lugë çaji vanilje

filxhan qumësht

4 gota miell

4 lugë pluhur pjekjeje

lugë kripë

reçel me mjedër

copa

8 oz krem ​​djathi

filxhan margarinë

2 12/filxhan sheqer pasticerie

1 lugë çaji vanilje

arra ose kokosi

Krem margarinë dhe sheqer. Shtoni vezët. Përzieni me përbërës të tjerë (përveç reçelit të mjedrës)

derisa të krijohet një brumë i butë. Bëni topa në madhësinë e një qershie. Piqeni në 350 gradë për 12 deri në 15 minuta.

Prisni pjesën e sipërme, vetëm pak. Hiqeni pak nga qendra. Mbushni vrimën me reçel dhe vendosni pjesën e sipërme.

Për krem, përzieni mirë djathin krem ​​dhe gjalpin. Shtoni vaniljen.

Flyeni të gjithë biskotën, më pas mbështilleni në arra ose kokos.

byrek me mollë të botës së vjetër

Jordan Reid

kore

1 gotë miell për të gjitha qëllimet

6 lugë gjelle (¾ shkop) gjalpë

2 lugë gjelle shkurtim

lugë kripë

3 deri në 4 lugë ujë akull

mbushje

2 kile mollë, të qëruara dhe të prera

2 gota sheqer kaf

filxhan niseshte misri

3 lugë rum të errët

1 lugë kanellë

shtresa e sipërme

filxhan pecans copëtuar

filxhan bollgur

filxhan miell

filxhan gjalpë, i shkrirë

Ngroheni furrën në 350 gradë. Në një enë të ftohtë bashkojmë miellin, gjalpin, grimcimin dhe kripën dhe përziejmë derisa masa të ngjajë me një vakt të trashë.

Shtoni 3 lugë ujë akull dhe përzieni derisa brumi të bashkohet, duke shtuar një lugë tjetër ujë nëse është e nevojshme. Hapni një kore për të përshtatur një pjatë byreku 9 inç. Shpojini me pirun dhe piqini 10 minuta.

Kombinoni mollët, 1 filxhan sheqer kaf, niseshte misri, rumin dhe kanellën dhe përzierjen e lugës në lëvozhgën e byrekut.

Shtoni përbërësit e sipërm dhe përziejini derisa të bëhen krokante. E spërkasim mbi byrekë dhe e pjekim për 50 minuta.

Leave a Comment

Your email address will not be published.