Ushqim i lehtë dhe i shijshëm i bërë në shtëpi me pulë tip-top

Shënim i redaktorit: Kjo përmbajtje është sponsorizuar nga Tip-Top Chicken dhe është prodhuar nga Brandwrap, krahu i shitjeve dhe marketingut të reperit. Asnjë anëtar i ekipit të lajmeve dhe redaksisë nuk mori pjesë në prodhimin e kësaj pjese.

Punoni, hani, luani, pastroni. Prej disa kohësh rutina jonë e shtëpisë është rrotulluar rreth këtyre aktiviteteve.

Shumica e njerëzve që kalojnë shumë kohë në shtëpi – profesionistë që punojnë, prindër, studentë – e kanë kuptuar këtë: balancimi i punëve të përditshme me gatimin për veten ose familjen tuaj nuk ka vërtet rëndësi. Është e vështirë.

Për shkak të kësaj, ka ditë kur duhet t’i drejtohemi marrjes me ushqim dhe ofrimit të ushqimit të shpejtë. Edhe pse këto mund të jenë pak më të shtrenjta se ushqimi i bërë në shtëpi, ato janë të lehta për t’u marrë në duart tuaja. Në fund të fundit, janë vetëm disa klikime në telefonin tonë.

Ne nuk mund të mohojmë komoditetin e shpërndarjes së ushqimit. Por ka një arsye pse ne gjithmonë presim me padurim ushqimin e bërë në shtëpi. Këto ushqime, të përgatitura me dashuri nga një anëtar i familjes sonë, zakonisht janë më pak të kushtueshme dhe më të shijshme, veçanërisht pasi kuzhinieri i shtëpisë i njeh shijet e të gjithëve në familje. Kush tjetër mund të marrë sasinë e duhur të erëzave në ushqimin tonë?

Pra, a ka ndonjë mënyrë më të përshtatshme për të gatuar në shtëpi? përgjigja është po!

Blini pulë të lartë për porcione cilësore të prera paraprakisht

Një pjesë e madhe e gatimit e zë koha e përgatitjes. Pritja e perimeve, matja e salcave ose prerja e mishit ndonjëherë kërkon më shumë kohë sesa thjesht gatimi i një pjate.

Por ne mund të kursejmë shumë kohë duke blerë pjesë të prera paraprakisht. Këtu hyn pula e lartë.

Tip-Top Chicken është një biznes familjar me rrënjë në Nikaragua. Që nga viti 1958, ajo është e njohur për prodhimin e produkteve me cilësi të mirë të shpendëve. Produktet e tyre përpunohen dhe paketohen në të njëjtën ditë, në mënyrë që klientët të dinë se çdo herë marrin pulë të freskët. Është i disponueshëm për t’u blerë në prerje të cilësisë premium të daulleve, krahëve, gjoksit, kofshës. Çdo paketë ka pjesë të mjaftueshme për t’iu përshtatur të gjithë familjes.

Duke mbajtur në dorë një paketë me këto prerje sa herë që gatuajnë, kuzhinierët e shtëpisë mund të shkurtojnë kohën e përgatitjes së tyre.

Të preferuarat pikante për kuzhinierë fillestarë

Megjithatë, gatimi i ushqimeve të shijshme nuk është i lehtë për të gjithë kuzhinierët e shtëpisë. Kuzhinierët fillestarë të shtëpisë mund të preferojnë të punojnë me pulë që tashmë është marinuar ose sapo është skuqur, pjekur ose pjekur në furrë.

Chicken Tip-Top Profilet e shijes së shijshme konsiderohen me kujdes për t’u shërbyer këtyre kuzhinierëve të shtëpisë. Ofrohet edhe si pulë e përgatitur ose në pako “Easy and Tasty”, që është versioni i saj i marinuar.

Tashmë të kalitur me shije si “të nxehta dhe pikante”, kuzhinierët fillestarë mund të krijojnë lehtësisht pjata me cilësi të restorantit nga komoditeti i kuzhinave të tyre të shtëpisë.

Aromë të gjithanshme për një shumëllojshmëri gatimesh

Për shkak të freskisë dhe cilësisë së lartë të pulës, ajo mund të përdoret për të gatuar një shumëllojshmëri të gjerë pjatash.

Tani që është verë, familjet mund të shijojnë pjata të mbushura me agrume dhe pjata të lehta pule si pulë me portokall të pjekur ose gjoks pule me brokoli.

Dhe meqenëse është i paketuar paraprakisht, është e lehtë ta mbani në ftohësin tuaj të ngrirë në mënyrë që të mund të gatuhet gjatë udhëtimeve. Pulë e pjekur në skarë me një pije të ftohtë për darkë gjatë pushimeve? Është e lehtë për t’u bërë!

Me çdo blerje të pulës Tip-Top, kuzhinierët e shtëpisë e dinë se po marrin porcione të gatshme të freskëta dhe të sigurta, të paketuara në sasi të përshtatshme për të gjithë familjen. Së bashku me paketën e pulave të marinuara “Tip-Top Easy and Tasty”, ato mund të shërbejnë edhe pjata të stilit të restorantit që do të pëlqehen nga të gjithë.

Dëshironi të gatuani ushqime të thjeshta dhe të shijshme në shtëpi? Provoni të vendosni një pako me pulë të lartë në frigorifer! Pula tip-top tani mund të blihet në supermarkete, FrozenMnL dhe Zagana. Ofrohet gjithashtu në tregjet lokale të lagësht, dyqanet e mishit dhe shitësit e komunitetit “tip-top-preners”. – repper.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.