U prish! 32 receta me brokoli që janë vërtet emocionuese

Për shumë vite, brokoli ka pasur një reputacion të keq për aromën. Nga përbuzja e famshme e ish-presidentit të ndjerë George HW Bush e deri te të gjithë tre-vjeçarët atje me gojë të mbyllur fort gjatë vakteve, kjo perime është (ndoshta mbi të gjitha) vështirë se fiton darkën.

Por kjo është gati të ndryshojë.

Pse? Sepse tani është koha që kjo perime ushqyese dhe krucifere të bëhet titujt kryesorë. Një anëtar i familjes së lakrës, brokoli përmban shumë fibra dhe vitamina. Vetëm një filxhan ka po aq vitaminë C sa një portokall! Është gjithashtu një shtesë e shkëlqyer në listën e ushqimeve për të qenë miqësor me buxhetin; Plus, është lehtësisht i disponueshëm gjatë gjithë vitit në supermarkete, që do të thotë se mund ta përdorni sa herë të dëshironi.

Nëse kjo nuk mjafton për t’ju joshur të hani perimet tuaja, ne jemi këtu për t’ju ndihmuar. Për fat të mirë, kuzhinierët dhe kuzhinierët pjellorë që frekuentojnë kuzhinat e sotme janë magjistarë të shijes, të cilët mund ta veshin brokolin lart ose poshtë, ta pjekin në një tigan me parme pule krokante dhe t’i shtojnë një salcë të gjallë miso në të. dhe madje ta vendosin në role me pepperoni. fëmijët (dhe të rriturit!) mund të marrin vërtet i emocionuar Për të ngrënë brokolin e tyre.

Ndaj përveshni mëngët, grumbulloni disa koka gjëra të mira dhe provoni këto receta të thjeshta e të shijshme me brokolin.

Enët anësore dhe meze me brokoli

Brokoli i pjekur me limon nga Peyton Janicke

Pjekja e perimeve me kripë, hudhër pluhur dhe piper të zi i bën shumë të shijshme. Sigurohuni që ta shpërndani brokolin në mënyrë të barabartë në tepsi, në mënyrë që të merrni shumë copa të vogla krokante në çdo kafshatë.

Brokoli i butë me hudhër, portokall dhe bajame të thekura nga Catherine Fulvio

Përgatitja e salcave për perime, si ky portokalli i shijshëm, shton shije të mrekullueshme dhe inkurajon ngrënësit e perimeve të shijojnë më shumë zarzavatet e tyre.

Joy Bauer’s Broccoli Tots nga Joy Bauer

Thuaj lamtumirë qeseve me copa të pjekura të djegura në frigorifer. Versioni i bërë në shtëpi i Joy Bauer është kaq i lehtë Dhe E shijshme. Duke zëvendësuar patatet me brokoli, ajo redukton karbohidratet dhe kaloritë pa sakrifikuar cilësinë dhe shijen.

Sallatë kremoze me brokoli nga Ali Rosen

Është një ndryshim në ato sallata klasike të brokolit me bazë majonezë, me përjashtim të pothuajse çdo elementi. Shalotet turshi të shpejta shtojnë një tang, gorgonzola jep një masë kremoze të shijshme dhe sallami shton përbërës mishi pa ju detyruar të skuqni pak proshutë.

Carla Lalli Muzika. Brokoli i djegur me salcë pikante avokadoje nga

Nuk ka asnjë arsye për të hequr kërcellin e brokolit, i cili ka një kërcitje si rrepkë dhe aromë të butë. Duke e prerë në heshta të gjata dhe duke e skuqur thellë e mban brokolin krokant ndërsa zbut pak fibrat e tij, dhe salca kremoze e avokados shërben si një lloj zhytjeje.

Brokoli dhe shtresa e djathit të Siri nga Siri Daily

Djathi dhe brokoli janë një kombinim i natyrshëm në dips dhe darka, por kur shtoni bukë dhe vezë në përzierje, ju merrni një pjatë anësore që ndalon shfaqjen.

Slaw me brokoli të grirë pa gatuar nga Ali Rosen

Kur jashtë është nxehtë dhe nuk doni të ndizni sobën tuaj, kjo sallatë e lehtë dhe e ndritshme është kundërhelmi i përsosur. Përdorni një rende ose përpunuesin tuaj të ushqimit për të grirë sa më pak brokolin, më pas merrni sallat e përsosura të verës me një zierje të freskët limoni dhe një shkëlqim feta.

Pepperoni Rolls me Brokoli nga Katie Lee

Me origjinë nga Virxhinia Perëndimore, rrotullat me peperoni janë një rostiçeri popullore e brumit të mbushur me speca dhe djathë gooey. Këtu, Katie Lee bën një version shtëpiak me brokoli. Është e përkryer për t’u argëtuar dhe një mënyrë e shkëlqyeshme për të fshehur një perime.

Sallatë me brokoli të djegur dhe me lakra brukseli nga Rommel Bruno

Shërbejeni këtë sallatë të thjeshtë të nxehtë me një vinegrette që është e ndritshme, acidike dhe me qepë. Mund t’i jepni pancetës për ta bërë atë më të freskët, duke përdorur yndyrën për të gatuar qepën dhe duke shtuar uthull dhe një spërkatje Dijon për ta balancuar atë.

Sallatë Cezari me brokoli të pjekur në skarë nga Karen Akunowicz

Kjo pjatë jo tradicionale merr hua ide nga tre vende të ndryshme. Sallata e Cezarit u shpik në Meksikë, migas (bukë e pjekur me erëza) vjen nga Spanja dhe salca ka një kukull miso japoneze.

Supë me çedër me brokoli 200 kalori nga Casey Barber

Cili është sekreti për t’i shtuar kaq shumë shije një supe që shërben vetëm 200 kalori? Një copë djathi parmixhano është çelësi për të shtuar shumë shije të pasur, duke e mbajtur këtë ushqim rehati në anën e virtytshme të spektrit. Një tjetër shtesë e poshtër në lëngun e mishit vjen nga kërcellet e brokolit të qëruara dhe të copëtuara, duke ju dhënë shumë fibra dhe duke reduktuar mbetjet nga kjo perime e gjelbër ushqyese.

Entreme me brokoli

Copat e derrit me fletë pikante dhe brokoli nga Lydia Bastianich

Peperoncini pikant është përbërësi sekret këtu, duke shtuar erëza dhe pikante. Ato shërbejnë gjithashtu për të ndriçuar bërxollat ​​e derrit me mish, qiqrat e arrave dhe brokolin prej dheu.

Supë me brokoli kremoze Joy Bauer nga Joy Bauer

Kjo supë përfshin tre përbërës me lëndë ushqyese: qepë, brokoli dhe kos grek. Është vetëm 100 kalori për filxhan, përmban gjashtë gram proteina dhe gjashtë gram fibra. Kombinoje atë me një copë salmon të pjekur në furrë për vaktin më të mirë (dhe të plotë).

Mac dhe brokoli me djathë të pjekur nga Antoni Porowski

Brokoli dhe djathi bëjnë një çift të shkëlqyeshëm, veçanërisht në makaronat e gatuara. Versioni wok i Antoni Porowskit është i freskët përgjatë skajeve dhe ka një majë të mrekullueshme, krokante me thërrime buke – pjesa e tij e preferuar.

Brokoli Casio e Pepe nga John Fraser

Çfarë mënyre më e mirë për të shijuar perimet sesa me makarona të shijshme? Shtimi i brokolit në casio e pepe klasike i jep gjellës një ngjyrë të bukur jeshile të ndezur dhe i jep një nxitje të shëndetshme.

Ricotta Gnocchi me Brokoli Pesto, Basil dhe Fistik nga Missy Robbins

Kur po përpiqeni t’i bëni njerëzit që nuk i pëlqejnë perimet e tyre të përfundojnë brokolin e tyre, shërbejini atyre këtë rikota jastëk të mbuluar me një salcë pestoje të ëmbël dhe pak pikante dhe do të zgjasin për disa sekonda. Do t’ju luten për

Tava me brokoli Savannah’s Mom’s nga Savannah Guthrie

Kjo tavë kremoze është mishërimi i ushqimit komod. Orizi mbushet mjaftueshëm për ta shijuar si kryesor, por gjithsesi është mjaft i lehtë për të shërbyer si anësor. Dhe çfarë mënyrë më të mirë për të ngrënë zarzavate sesa me djathë të zier në avull?

Kunguj lisi të pjekur në një tigan me fasule të bardha dhe brokoli nga Karina Heinrich

Ky krijim vegjetarian me një tigan është i ngarkuar me proteina bimore të tretshme lehtë dhe tonelata fibra. Kungujt e prerë në feta dhe fasulet e bardha karamelizohen në mënyrë të përkryer nga jashtë dhe mbeten kremoze nga brenda.

Makarona me një tenxhere me brokoli, proshutë dhe parmixhan nga Tom Colicchio

A keni menduar ndonjëherë se cili kuzhinier i famshëm pëlqen të gatuajë në shtëpi? Epo, tani ne njohim një nga të preferuarat e Tom Colicchio: Makarona me brokoli, proshutë dhe djathë parmixhano. cfare tjeter? Ju duhet vetëm një tenxhere për të përgatitur këtë pjatë, kështu që darka dhe pastrimi do të jenë të shpejtë dhe të lehtë.

Oriz me lulelakër kokosi me pulë kokosi dhe brokoli nga Kelly LeVeque

Nëse jeni një adhurues ose adhurues i tasave me oriz pule teriyaki, kjo është një alternativë me pak natrium dhe sheqer të ulët që mund të bëhet shpejt nga pula rotisserie një natë para se të planifikoni të gatuani. Ky është një vakt i përsosur gjysmë i bërë vetë, 10 minuta!

Chloe Coscarelli. nga Healing Cream of Greens Suup

Kjo supë është perfekte për t’u përgatitur kur ndiheni sikur keni nevojë për një rritje shtesë të imunitetit. Perimet jeshile janë të pasura me fitonutrientë dhe antioksidantë që ju bëjnë të ndiheni të fortë dhe të rikuperoheni në asnjë kohë.

Pulë dhe brokoli me frymëzim aziatik në stilin restorantor nga Kevin Curry

Kur planifikoni se çfarë të bëni për një darkë të javës, listat kontrolluese zakonisht përfshijnë “të lirë”, “e lehtë”, “të këndshme për turmën”, “të shëndetshme”, “me një tigan”, “pulë” dhe “të shijshme”. Kjo recetë nga Kevin Curry e Fit Men Cook i kontrollon të gjitha ato gjëra.

Oriz me perime me kokos nga Jerrell Guy

Do t’ju pëlqejë kjo përzierje e gjithanshme e orizit. Është perfekt për një vakt të javës, sepse gjithçka përzihet lehtësisht, derdhet direkt në një tigan dhe gati për t’u ngrënë në 30 minuta. Pasi ta keni nxjerrë këtë tavë nga furra, qepët do të karamelizohen, rrushi i thatë do të trashet dhe perimet do të jenë të buta.

Oriz i skuqur me fileto derri nga Katie Lee

Orizi i skuqur është vakti i fundit i personalizueshëm. Ju mund të hani oriz sipas dëshirës tuaj, proteina dhe një shumëllojshmëri perimesh për të bërë një darkë të lehtë dhe plot shije.

Parma pule me çarçafë me bukë hudhër dhe brokoli nga Elena Besser

Ky tavë me çarçafë anashkalon hapin e skuqjes dhe shton bukë të pjekur me hudhër dhe brokoli për ta bërë atë një vakt të plotë me shumë pak pastrim. Plus, është një mënyrë e shëndetshme për të shijuar pjatën e preferuar italiano-amerikane të të gjithëve.

Pulë e pjekur me Brokoli Crispy nga James Laird

Kjo nuk është pula juaj bazë dhe e mërzitshme e pjekur. Marinata me bazë birrë e bën këtë pulë shumë të lëngshme dhe të shijshme, dhe hudhra e pjekur me të vërtetë fshin të parën. Plus, nuk ka asgjë më të mirë për ta kombinuar me të sesa brokoli super krokant.

Levrek Miso-i pjekur me brokoli xhenxhefil-hudhër nga Richard Ingraham

Vetë levreku është çuditërisht me gjalpë, por turshitë e çojnë atë në një nivel tjetër. Brokoli i freskët me xhenxhefil nxjerr kontrast të përsosur si në aromë ashtu edhe në strukturë.

Qofte te pjekura pule dhe rikota me brokoli nga Yasmin Fahro

Këto qofte të pjekura pule dhe rikota janë më të lehta se homologët e tyre me mish dhe nuk kërkojnë shumë punë. Pjekja anashkalon kohën e skuqjes dhe rrëmujën në tenxhere dhe në fund ju lë me një tas përzierjeje dhe një tepsi për t’u pastruar—dhe, më e rëndësishmja, 20 qofte të shijshëm me brokoli krokante.

Brokoli me limon të pjekur dhe makarona me kërpudha nga Yasmin Fahri

Brokoli, kërpudhat dhe hudhra janë një kombinim mjaft i pamposhtur me një aromë të ndezur limoni dhe një goditje të nxehtësisë. Pjekja e makaronave u jep pjesëve përgjatë buzës një strukturë ekstra krokante që është thellësisht e kënaqshme.

Chicken Dewan nga Elizabeth Haskell

Kjo recetë është një recetë për t’u përsëritur sepse është mjaft e lehtë për një mbrëmje të së hënës, por rezultatet janë asgjë më pak se një darkë e këndshme e së premtes.

Tavë pule dhe brokoli nga Curtis Stone

Tava e lezetshme e Curtis Stone është një ushqim komod i shijshëm dhe familjar që është i lehtë për t’u përgatitur përpara, pavarësisht nëse është një natë e ngarkuar jave apo një rast i veçantë.

Quiche me djathë brokoli nga Elizabeth Heskell

një fuqi e shpejtë tingull E bukur, por në fakt është një nga recetat më të gjithanshme. Është, sigurisht, një artikull i mrekullueshëm i mëngjesit, por bën një drekë të këndshme ose darkë të lehtë kur shërbehet me një sallatë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.