Trio hap restorantin e Karaibeve me kuzhinë xhamajkane, haitiane – dhe “Brooklyn swag”

Çfarë e bën kuzhinën e Karaibeve “autentike”?

Sipas treshes që qëndron pas restorantit më të ri të San Jose, ka një atmosferë në të. Faqja e tyre në Instagram thotë: “Mendoni për kuzhinën e Karaibeve si pjesë të barabarta fleksibilitet, histori, traditë dhe sigurisht, erëza”. “Kështu e shfaqin dashurinë populli ynë”.

Është misioni i Island Taste Caribbean Grill të prezantojë atë kulturë tek një audiencë më e gjerë, e hapur të shtunave në zemër të qendrës së qytetit përballë Bashkisë. Kjo hapësirë ​​e re vjen me mirësjellje të Dorian dhe Mark St. gatuaj. Fillimi i një karriere profesionale në Nju Jork.

Kur u transferua në San Jose, St. Fleurs nuk kishte ndërmend të kalonte nga karriera e tij në burimet njerëzore dhe pasuritë e paluajtshme në këtë sipërmarrje kulturore dhe kulinare. Por ai zbuloi se përshkruesi “ishull” nuk nënkuptonte Bregdetin Perëndimor, por nënkuptonte Bregdetin Lindor. Në fakt, ai u befasua kur mësoi se banorët me të cilët foli nuk kishin qenë kurrë në Xhamajka apo Karaibe. Dhe kuzhina e Indeve Perëndimore ishte shumë më e ashpër këtu sesa në Nju Jork.

Në mes të pandemisë, ato realizime lindën në një ide. Mezi prisnim të dëgjonim historinë e tij në Zonën e Bruklinit në Gjirin:

Hyrja e pulës së shpejtë në Island Taste Caribbean Grill në San Jose mban emrin Bolt, sipas yllit legjendar të këngës xhamajkane Usain Bolt. Jerk Chicken Wings janë gjithashtu në dispozicion. (Foto vizuale Corey Botkin/WDS për Shijen e ishullit)

Pyetje: Si lindi ideja për restorantin?

Dorian: Fillimisht u zhvendosëm këtu me vajzën time në vitin 2019, kur fillova një rol në Google në Diversity, Equity, një Strategji Përfshirjeje. Teksa po futeshim në brazdë të jetës në Zonën e Gjirit, pandemia goditi. Ne e gjetëm veten të izoluar në shtëpinë tonë mijëra milje larg nga të gjithë miqtë dhe familja jonë. Gjatë asaj kohe, bashkëshorti im filloi të mësonte veten të bënte pjata tradicionale të Karaibeve duke parë video në YouTube. Qëllimi i tij ishte të na bënte të ndiheshim më pak të izoluar dhe të mallkuar për shtëpinë. Ne e donim atë që po bënim këtu, por është shumë ndryshe nga jeta jonë në Brooklyn.

Një ditë, ai kishte idenë e shkëlqyer që ne duhet të hapnim restorantin tonë dhe të sillnim një shije të ishujve, së bashku me swag-in tonë të Bruklinit, në Gjirin. Problemi i vetëm: ne nuk jemi kuzhinierë.

Island Taste Caribbean Grill ndodhet në rrugën Lindore Santa Clara midis Rrugëve 5 dhe 6 në qendër të San Jose. (Dai Sugano/Grupi i Lajmeve të Zonës së Gjirit)

Pyetje: Pra, ju joshit Bruklinitin e tretë që të dilte në perëndim?

Dorian: Po, atëherë Mark i propozoi idenë e tij një miku nga Nju Jorku që është kuzhinier – Imani Manning – dhe ajo u fut menjëherë në bord.

Pyetje: Imani, cila është filozofia juaj si shef kuzhine?

Imani: Pasioni im është të tregoj histori përmes ushqimit, duke përdorur ushqimin për të edukuar. Çdo pjatë ka një histori. Unë dua ta çoj atë kulturë përpara nga atje. … Unë as që e konsideroj veten kuzhinier. Unë jam një krijues. Kuzhina është një kanavacë bosh.

Pyetje: Çfarë ka në meny?

Shenjë: Menuja jonë përmban pjata autentike, të bëra nga e para nga Xhamajka dhe Haiti, së bashku me shije nga e gjithë Karaibet. Të gjitha pjatat kanë një emër që do të thotë diçka e veçantë për ne. Për shembull, pjata jonë e pulës me pulë quhet “Bolt”, e quajtur sipas njeriut më të shpejtë në botë, Usain Bolt, i cili lindi dhe u rrit në ishullin e Xhamajkës.

Pyetje: Si ndryshon kuzhina e Haitit nga ajo xhamajkane?

Shenjë: Ndërsa kuzhina xhamajkane dhe ajo Haitiane përfshin një përzierje stilesh dhe erëzash nga Afrika Perëndimore, njerëzit indigjenë Taíno, Spanja dhe Franca, profili i shijes së kuzhinës së secilit vend është mjaft i ndryshëm. Shumica e kuzhinës Haitiane fillon me një bazë erëzash jeshile të quajtur “apis” (që do të thotë “erëza” në kreolishten Haitiane) që përfshin cilantro, qepë dhe trumzë. Kuzhina xhamajkane, nga ana tjetër, zakonisht përfshin erëza bazë si qepë, xhenxhefil dhe pimento. Si Xhamajka ashtu edhe Haiti, si dhe ishujt e tjerë në Karaibe, po bëjnë gatime që përfshijnë oriz, mish dhe perime, por ajo që e bën kuzhinën e secilit vend unike është mënyra se si ajo përfshin erëzat lokale dhe metodat e përgatitjes.

Posteri i ishullit në mur brenda Island Taste Caribbean Grill në San Jose. (Dai Sugano/Grupi i Lajmeve të Zonës së Gjirit)

Pyetje: Cilat janë pjatat tipike Haitiane në menunë tuaj?

Imani: Aktualisht kemi dy pjata në menunë tonë. E para quhet “1804”, e cila i kushton haraç vitit kur Haiti u bë Republika e parë e Zezë e pavarur në Karaibe, kur luftoi me sukses për pavarësinë e saj nga sundimi kolonial francez. Pjata përbëhet nga mish dhie i skuqur (i quajtur “taso” në kreolin Haitian) dhe oriz i zi (“diri jon jon”). Tjetra quhet “Bang Bang”, e quajtur sipas një kënge popullore në Haiti, e përbërë nga mish derri i skuqur (“Grio”) dhe oriz i bardhë me fasule të zeza (“Diri Kole Ek Pava”).

Pyetje: Nëse dikush nuk i pëlqen erëza, cili është një zëvendësues i mirë?

Imani: Ndërsa të gjitha pjatat tona përfshijnë një kombinim të pasur barishtesh dhe erëzash, kjo nuk do të thotë se ato janë të gjitha pikante. Mendoj se ky është keqkuptimi më i madh për ushqimin e Karaibeve. Thënë kështu, nëse dikush nuk është i kënaqur me shumë nxehtësi, ai mund të provojë makaronat tona vegjetariane Rasta, Oxtail ose Escovitch Whole Red Snapper Fish. I vetmi artikull me të vërtetë pikant në menunë tonë është pula e pulës.

Leave a Comment

Your email address will not be published.