Tre furrat holandeze Le Creuset janë në shitje përpara ditës së parë

Çdo produkt që ne paraqesim është përzgjedhur dhe rishikuar në mënyrë të pavarur nga ekipi ynë redaktues. Nëse bëni një blerje duke përdorur lidhjen e përfshirë, ne mund të fitojmë një komision.

Një furrë holandeze Le Creuset është shpesh një copë enë gatimi e nivelit të lartë për çdo kuzhinier në shtëpi dhe pisha që e duan ushqimin. Dhe pasi më dhanë për ditëlindjen time një model të bukur vjollce 5,5 kuartëshe, unë jam prova e gjallë që është një investim i vlefshëm që do të shpërblehet. Meqenëse këto furra të lakmuara holandeze vijnë me një çmim të lartë dhe rrallë dalin në shitje, gjetja e tyre me një çmim të mirë mund të jetë një sfidë. Për fat të mirë, Amazon uli çmimin në tre furrat holandeze Le Creuset përpara Prime Day – dhe nuk do të dëshironi ta humbisni atë.

Amazon Prime Day është vetëm dy javë larg, dhe nëse nuk keni filluar të planifikoni blerjet tuaja, nuk është kurrë vonë për të filluar. Përpara ngjarjes më të madhe të blerjeve të shitësit me pakicë, do të gjeni vlerësime të shkëlqyera në ngjyra të shumta për tre nga produktet e nënshkrimit të Le Creuset: Signature Sautées 3,5 kuart, Furra holandeze e emaluar e rrumbullakët me 4,5 litar dhe furrë holandeze 7,25 kuart. Prisni deri në 34% ulje në ngjyrat e dashura nga Le Creuset, nga portokallia e gjallë deri te artichoke. Pavarësisht nëse jeni gati të përmirësoni kuzhinën tuaj me një furrë të re të bukur holandeze ose jeni duke kërkuar për një dhuratë të mrekullueshme, këto çmime e bëjnë tani kohën ideale për ta blerë atë. Mbani në mend se disa ngjyra tashmë kanë filluar të shiten, kështu që shkoni në Amazon ASAP për të shënuar një.

Për të blerë: Le Creuset 3.5-Quart Signature Enameled Sauteuse në Amazon.com, 240 dollarë (Fillimisht 300 dollarë)

Duke filluar me opsionin më të lirë dhe më të vogël, Signature Sautées 3,5 kuart të Le Creuset janë 60 dollarë zbritje dhe një madhësi e madhe për pjatat më të vogla si supa, rizoto, perime të skuqura dhe salca. Dhe, si të gjitha produktet e smaltit, është i sigurt në furrë deri në 500 gradë Fahrenheit, ka mbajtje të lartë të nxehtësisë dhe ka një pamje të jashtme smalt cilësore që nuk do të tronditet apo copëtohet me kalimin e kohës. Kapaku mbyllet plotësisht në bazë, dhe pulla e madhe dhe doreza e fortë e bëjnë të lehtë transportin nga djegësi në banak. Vjen në 11 ngjyra të gjalla, pothuajse secila prej tyre në shitje tani—gjë që me siguri do t’i shtojë një ngjyrë të madhe sobës suaj.

Për të blerë: Furrë holandeze me nënshkrim të gize të emaluar Le Creuset, 4,5 qt, nga 247 dollarë (fillimisht 375 dollarë) në Amazon.com

Për një opsion më të madh, merrni parasysh marrjen e një furre holandeze të rrumbullakët 4,5 litra. Ka një bazë të rrumbullakosur për ushqime të mëdha dhe është paksa e rëndë me rreth 9.5 paund. Ndërtimi i përmasave mesatare e bën atë të shkëlqyeshëm për çdo gjë, nga makaronat dhe gjoksi i rosës së pjekur deri te lëngu i zier dhe zierja — nuk kërkohet erëza. Çmimet e shitjes ndryshojnë sipas ngjyrës, duke filluar nga 247 dollarë dhe duke shkuar deri në 299 dollarë, kështu që mbani në mend këtë kur shtoni në karrocë.

Për të blerë: Furrë holandeze me nënshkrim të rrumbullakët prej gize Le Creuset, 7,25 qt., 410 dollarë (fillimisht 440 dollarë) në Amazon.com

Nëse keni nevojë për një furrë holandeze për darka, ushqime familjare dhe për të trajtuar pjata të mëdha, kjo zgjedhje 7,25 litra është e përsosur. Është gjithashtu e shkëlqyeshme për përgatitjen e ushqimit, sepse mund të bëni tufa të mëdha supash, salcash dhe pjatash makaronash për t’i ruajtur. Hiqeni për 30 dollarë.

Blini më shumë oferta të hershme të Prime Day 2022:

Leave a Comment

Your email address will not be published.