Traditat e Festivalit Celtic

Lughnasa, ose Lughnasadh, është një nga katër festat e mëdha të zjarrit të vitit kelt, i festuar me receta, rituale, tradita dhe simbole të veçanta Lughnasa.

Meqenëse data e saktë e Lughnasadh mund të bjerë në çdo kohë midis 1 gushtit dhe 12 gushtit, IrishCentral ka udhëzuesin tuaj përfundimtar për të gjitha mënyrat më të mira për të festuar Lughnasadh.

data e fundit

Lughnasa shënon fillimin e vjeshtës (vjeshtës). Ajo shënon fillimin e sezonit të korrjes dhe feston vjeshtën në verë në dimër. Festivali i vjetër pagan kelt zgjati një muaj, me pikën e tij në mes më 1 gusht, por aktualisht festohet më shpesh të dielën më afër asaj date.

Festat dhe ritualet kelt përgjithësisht përqendrohen rreth sigurimit të një korrjeje të bollshme dhe kremtimit të ciklit të korrjes.

Shpesh ka shumë konfuzion për Lamma/Lughnasa për shkak të shumëllojshmërisë së emrave dhe datave të ndryshme që festohet.

Kur sistemi Gregorian u miratua në Irlandë në 1782, 11 ditë duhej të hiqeshin për të bërë kalendarin astronomikisht të saktë. Për shkak të kësaj festa filloi të festohej më 1 ose 12 gusht, të cilat quhen përkatësisht Lughnasa në stilin e ri dhe stilin e vjetër.

Për t’i komplikuar më tej gjërat, shumë festa Lama/Lughnasa u përvetësuan në ditët e shenjtorëve të krishterë ose të dielën më të afërt.

Traditat e Festivalit të Lughnasadh

Në data të ndryshme midis mesit të korrikut dhe mesit të gushtit, në varësi të lokalitetit, ekzistenca folklorike e Lughnasa festohet me një sërë emrash, si e diela e boronicës, e diela e garlandës dhe e diela e domnach krom dubh (‘Krom dub e diela’). ).

Emri Bilberry Sunday vjen nga tradita e mbledhjes së boronicave (boronicave) në këtë kohë. Nëse boronicat do të ishin të bollshme, po ashtu edhe të korrat. Është gjithashtu festa e korrjes së parë të grurit. Edhe pse data e saktë e festivalit ndryshon, në kohët e vjetra ai mbahej diku nga 1 gushti deri më 14 gusht. Shpesh, ajo fillon në perëndim të diellit në mbrëmjen e mëparshme ose më 31 korrik, pasi Keltët masin ditët e tyre nga perëndimi i diellit në perëndim të diellit.

E diela e kurorës quhet kështu sepse kurora me lule dhe gjelbërim zakonisht vendosen rreth shumicës së puseve të shenjta. Këto puse gjenden në të gjithë Irlandën dhe shpesh i kushtohen shenjtorit mbrojtës të famullisë. Dita shënoi gjithashtu fundin e ‘stinës së urisë’ pasi njerëzit tani besonin se do të kishte shumë patate të reja, bukë të sapopjekur dhe shporta të mbushura me manaferra.

Receta Lughnasadh

Asgjë nuk na kujton më shumë verën sesa një byrek me boronica të sapopjekur e mbushur me manaferra të mëdha dhe të shëndosha, të ëmbla dhe me lëng. Gjëja e rëndësishme që duhet të mbani mend kur bëni ndonjë byrek me fruta është të filloni me fruta me cilësi të mirë. Nëse përdorni boronica të kultivuara, sigurohuni që ato të jenë të forta, të shëndosha, aromatike dhe blu të errët me një lule të bardhë pluhur. Lulëzimi i bardhë është mbrojtja natyrale e boronicës nga dielli dhe simbolizon freskinë.

Receta e byrekut me boronica për Lughnasadh

materiali:

  • 5 gota boronica të freskëta
  • 1 lugë gjelle lëng limoni
  • 1 (15 ons) pako kore byreku në frigorifer
  • 1 filxhan sheqer
  • filxhan miell
  • 1/8 lugë kripë
  • lugë kanellë të bluar
  • 2 lugë gjalpë ose margarinë
  • 1 vezë e madhe, e rrahur lehtë
  • 1 lugë sheqer

metoda:

Spërkatni manaferrat me lëng limoni; Anulo.

Vendosni gjysmën e pastë në pjatë byreku 9 inç sipas udhëzimeve të paketimit.

Kombinoni 1 filxhan sheqer dhe 3 përbërësit e ardhshëm; Shtoni në manaferrat, përzieni mirë.

Hidheni në lëvozhgën e pastë dhe lyeni me gjalpë.

Përhapeni pastën e mbetur në një sipërfaqe të lyer pak me miell; Rrotulloni butësisht me oklla për të hequr rrudhat në pastë.

Vendoseni pastë mbi mbushje; Mbyllni dhe shtrëngoni skajet.

Pritini të çarat në pjesën e sipërme të kores për të lejuar që avulli të dalë.

Lyejeni sipër brumit me vezë të rrahur dhe spërkateni me 1 lugë çaji sheqer.

E pjekim ne 400° per 35 minuta ose derisa te marrin ngjyre te arte.

Nëse është e nevojshme, mbuloni skajet me letër alumini për të parandaluar skuqjen.

Shërbejeni me akullore vanilje sipas dëshirës.

Historia Qendrore Irlandeze

Ju pëlqen historia irlandeze? Ndani historitë tuaja të preferuara me dashamirët e tjerë të historisë në Grupin e Historisë Qendrore të Irlandës në Facebook.

Leave a Comment

Your email address will not be published.