Tortë me mollë Spicy Envy e Rosemary Andrews me krem ​​bajamesh frangipane

Të përulur dhe ngushëllues – tortat me mollë janë një opsion ëmbëlsire e sigurt për dimër. Aq më tepër kur është puna e pastiçieres me bazë në Melburn, Rosemary Andrews, e cila ka ndjekur postin e saj si kryekuzhiniere pastiçerie në Attica Summer Camp, me një shërbim të kërkuar të dërgesës në shtëpi që shpërndan direkt nga enët e saj të shijshme. Nisur nga Profili në Instagram.

“Kam zbuluar se njerëzit me të vërtetë shijojnë ëmbëlsirat më të thjeshta dhe të përulura këto ditë në krahasim me përbërësit me 10 ose 11 shtresa,” thotë Andrews. ,[They’re] Më shumë gjasa për t’u mbështetur në klasikët – si një tortë me mollë.”

Andrews e di se ajo dëshironte të bëhej një pastiçeri që në moshë shumë të re. “Gjyshja ime ishte një bukëpjekës shumë e mirë,” thotë ajo. “Dhe mua më ka pëlqyer gjithmonë Parisi dhe arti francez i pastave. Më pëlqen të shoh gëzimin në fytyrat e njerëzve kur bëni një ëmbëlsirë.”

Për tortën e tij me Apple Spicy Heartburn, Andrews përdor shtresa komposto molle me erëza dhe krem ​​bajame të mbushura me mollë të freskëta për urth. Andrews thotë se mollët e urthit janë të ëmbla, krokante dhe jo shumë acide, që do të thotë se ato qëndrojnë të bardha në vend që të zbehen gjatë pjekjes.

Mollët e urthit gjithashtu shoqërohen mirë me shumë erëza. Receta e Andrew përfshin një përzierje klasike të kanellës, gjetheve të dafinës, dëllinjës dhe xhenxhefilit, së bashku me një sasi të vogël lëkure agrumesh për gjallëri.

Andrews rekomandon përdorimin e pastë me kore të shkurtra me salcë kosi nga Carme si bazë. “Molla dhe kosi funksionojnë shumë mirë së bashku,” thotë ajo. “Është një pastë shumë e lëmuar që është e këndshme dhe e gjithanshme, kështu që ju mund të bëni një tortë me mollë dhe më pas një byrek për darkë – nuk keni asnjë humbje.”

Që pastiçeri i ri të provojë tortën në shtëpi, Andrew ka këshilla. “Punojini pastat tuaja të ftohta”, thotë ajo. “Sapo të përshkruani lëvozhgën e tortës, ngrijeni atë – ajo do të tkurret dhe do ta ndihmojë të piqet më mirë.”

Tortë me Apple Envy Spicy Envy e Rosemary Andrews
Shërben 8-10
Koha e përgatitjes: 2 orë
Koha e gatimit: 2 orë, 15 minuta

materiali:
bazë pastiçerie me kore të shkurtra kremi
300 gr mollë të prera në feta (rreth 4 secila)
3-4 mollë për dekorimin e mollëve
Reçel me gëlqere me gishta, anglaise me gjethe dafine ose krem, për zbukurim

komposto me erëza me mollë
300 g mollë urthi
15 gram mjaltë druri lëkure
15 gram sheqer muskovado
1 lugë gjelle ujë
10 gram gjalpë pa kripë
3 g kokrra dëllinjë
2 gram xhenxhefil, i planifikuar imët
2 gram kanellë të bluar
1 fasule vanilje, ose 2 gram pastë me fasule vanilje
lëvozhgën e 1 portokalli
lëkura e 1 limoni
1 gjethe dafine
2 g raki

Krem Frangipane me bajame
100 gram gjalpë pa kripë, i zbutur
100 gram sheqer pluhur
100 gram vezë
3 gram pastë vanilje
100 gram miell bajamesh
40 gram miell lajthie
20 gram miell i thjeshtë
1 lugë gjelle raki të errët
një majë kripë
3 gram pluhur Waltseed të pjekur
lëvozhgën e 1 portokalli
lëkura e 1 limoni

metoda:
Për të filluar, spërkatni një tepsi për tartë me spray canola dhe vendoseni brumin e përgatitur paraprakisht jashtë frigoriferit në një sipërfaqe të spërkatur lehtë me pluhur. Duke përdorur lëvozhgën tuaj të tartës, prisni një rreth rreth 2 cm të gjerë rreth buzës dhe rreshtoni kutinë tuaj të tartës. Lëreni të pushojë të paktën një orë në frigorifer para pjekjes së verbër.

Pasi të pushoni, e pjekim blind tartën për 30 minuta në 160 gradë me Blind Baking Rice. Hiqni letrën e pjekjes dhe orizin, më pas vazhdoni të piqni derisa qendra e pjesës së poshtme të brumit të marrë ngjyrë kafe të artë. Ndërsa ka një pjekje të dytë me mbushjen e bajameve, shikoni që ngjyra kafe e artë të thellohet ndërsa mbushja e bajames piqet në pjekjen e fundit. Lërini në frigorifer topat e tartës pasi të kenë marrë ngjyrë të artë të thellë për 15 minuta.

Mbushja e kompostës së mollës:
Lani mollët dhe prisni me lëkurë.

Hidhini të gjithë përbërësit e kompostës përveç rakisë në një tenxhere të vogël. Gatuani mollët në zjarr të lartë për rreth 5 minuta ose derisa të zbuten. Vazhdoni ta trazoni derisa molla të bëhet e butë.

Pasi mollët të kenë marrë ngjyrë qelqi, lajini me raki dhe ftohini në frigorifer.

Krem Frangipane me bajame:
Pritini gjalpin e zbutur në kubikë dhe vendoseni me sheqer pluhur në KitchenAid. Duke përdorur pajisjen me vozis, përzieni me shpejtësi të lartë derisa të marrë një ngjyrë të lehtë dhe me gëzof, rreth 1 minutë.

Shtoni vaniljen dhe vezët një nga një, ndaloni mikserin dhe grijini anët e tasit ndërsa shtoni secilën.

Nxirreni enën e përzierjes nga mikser. Palosni ushqimin, duke e trazuar derisa mielli dhe lëkura të bashkohen.

Vendoseni në kallëpe për tortë (ose bëni një ditë më parë dhe lëreni në frigorifer).

Përgatitja dhe montimi:
Shtroni fundin e tartës me përzierje molle pikante derisa të jetë e sheshtë. Lyejeni mbushjen e përfunduar të kremit. Piqeni në 160°C për 30 minuta ose derisa të marrë ngjyrë kafe të artë – duhet të kthehet përsëri për t’u prekur në mes.

Ftoheni tartën në një tel për pjekje dhe lëreni mënjanë për zbukurim.

Lani dhe thajini mollët për zbukurim. Përdorni një prerëse fletësh Cato (ose thikë të mprehtë) për të prerë mollën në feta të holla dhe dekoroni tartën sipas dëshirës tuaj.

Llazojeni tartën me reçel gëlqereje (mund ta blini online nga dyqanet Australian Bush Tucker) – ose marmelatë, karamel ose ndonjë reçel që i përshtatet shijes tuaj – që të shkëlqejë. Shërbejeni të nxehtë me gjethe dafine anglaise ose kombinoni me krem.

Ky artikull është prodhuar nga Broadsheet në partneritet me Envy Apples. Mollët e zilisë rriten në Montague Orchards, një biznes familjar në pronësi dhe operim australian.

Leave a Comment

Your email address will not be published.