Torta me puding me limon është një recetë ëmbëlsire freskuese

Po kërkoni një ëmbëlsirë freskuese pranverore sa të lehtë aq edhe të shijshme? Mos kërkoni më larg se torta me puding me limon, e cila ka vetëm disa përbërës – të gjithë tashmë janë në frigorifer dhe dollapët tuaj.

Kjo recetë për kek me puding me limon nga Allrecipes nuk kërkon përzierje të menjëhershme të pudingut. Në vend të kësaj, përzien vezët, lëngun e limonit, lëkurën e limonit, gjalpin, sheqerin, miellin, kripën dhe qumështin, duke rezultuar në një ëmbëlsirë që nga jashtë duket si një kek, por nga brenda ka një konsistencë të ngjashme me pudingun. Për të bërë tortën me puding me limon, thjesht përzieni disa përbërës së bashku, më pas rrihni të bardhat e vezëve derisa të jenë të forta, duke i përzier në fund me pjesën tjetër të masës. Pasi brumi të jetë gati, hidheni në një tavë dhe piqni në një banjë me ujë të nxehtë për 45 minuta.

Me 179 vlerësime, kjo recetë ka 4 nga 5 yje. Rishikuesit thonë se është e lehtë për t’u bërë: një ëmbëlsirë e re e preferuar që është me gëzof dhe e lehtë, por e trashë. Një recensues vuri në dukje se torta ka “një salcë të këndshme të lezetshme, aromë intensive limoni në fund të pjatës dhe pandispanjen e përsosur sipër”.

Shtoni më shumë lëng limoni dhe lëvore limoni në recetë sesa sugjerojnë një grusht recensues, por vetëm nëse dëshironi një aromë më të fortë limoni. Bukëpjekës të tjerë sugjerojnë pakësimin e sheqerit ose zëvendësimin e qumështit të limonit dhe qumështit me diçka tjetër, si limoni dhe qumështi i kokosit.

Recetën e plotë mund ta lexoni në Allrecipes.

qerpiçi

Për shkak se është një shije perfekte pranvere, ka dhjetëra receta ëmbëlsirash që përdorin limon, nga ëmbëlsira dhe djathë e deri te roletat dhe bukët e ëmbël.

Duke u ngjitur me më shumë ëmbëlsira fillimisht, këto bare djathi krem ​​limoni kërkojnë disa përbërës kryesorë. Mbi brumin thjesht do ta shtroni brumin me formë gjysmëhëne me një përzierje lëkure limoni, lëng limoni, krem ​​djathi dhe sheqer. Më pas është një shtresë tjetër e brumit në formë gjysmëhëne, e cila lyhet me gjalpë dhe lëkura limoni të sheqerosur para se të piqet.

Ju gjithashtu mund të bëni tortë ushqimore me engjëll me limon, bionde limoni, tortë me shtresa limoni me krem ​​gjalpë djathi me krem ​​limoni, tortë me boronica limoni dhe bionde me luleshtrydhe, të cilat përdorin luleshtrydhe të freskëta dhe lëng limoni të shtrydhur fllad.

Për një ëmbëlsirë pa ëmbëlsira, një mousse me qumështor me limon është i lehtë dhe freskues dhe ka shije si pranvera në një filxhan. Musi ka vetëm katër përbërës të thjeshtë dhe duhen vetëm 10 minuta për t’u bashkuar. Gjithçka që ju nevojitet është krem ​​i rëndë, krem ​​djathi, sheqer pluhur dhe lëng limoni. Mund ta zbukuroni edhe musin me feta limoni, lëkurë limoni, boronica dhe gjethe nenexhiku.

Nëse po e derdhni shkumën në gota individuale, mund të bëni gjithashtu një shtresë me krakera graham të grimcuar, sheqer dhe gjalpë të kripur që do ta shtypni në fund të filxhanit.

qerpiçi

Nëse jeni duke kërkuar për shije të ëmbël limoni, por jo domosdoshmërisht ëmbëlsira, shikoni këto receta për bukën e majmunit me limon me boronicë, tortën me kile me rikota me boronica-limon, rrotullën e ëmbël me limon dhe tortën me kos me limon Ina Garten.

Receta e tortës me kos me limon përdor gjizë për ta bërë gjellën një ëmbëlsirë të lehtë dhe të ajrosur. Ndërsa receta kërkon kos të thjeshtë me qumësht të plotë, ju gjithashtu mund të zëvendësoni kos të thjeshtë grek nëse dëshironi të prisni pak sheqer dhe të shtoni proteina. Do t’ju duhet gjithashtu lëng limoni i freskët, lëkura e sapo grirë e limonit, sheqer, vezë, miell, kripë, vanilje, pluhur pjekjeje dhe vaj vegjetal, por vajin mund ta zëvendësoni edhe me salcë molle pa sheqer për ta bërë atë pak më të shëndetshëm.

Nëse vendosni të përdorni salcën e mollës, Food Network sugjeron të ndërroni vetëm gjysmën e vajit me salcën e mollës në mënyrë që aroma e salcës së mollës të mos mposht limonin dhe shijet e tjera të tortës.

qerpiçi

Për një ëmbëlsirë limoni vetëm për të rritur, RumChata bën një aromë limoni që mund ta pini drejtpërdrejt, mbi akull ose të përzier me vodka ose kafe. E bërë me rum Karaibe, krem, vanilje dhe limon, Rumchata Limon ka një përfundim të freskët dhe kremoz.

Provojeni në Rumchata Breakfast in Bed, i cili kombinon dy pjesë të Rumchata Limon me një pjesë vodka boronicë, ose Lemon Latte Martini, i cili kombinon 2 ons Rumchata Limon me 1 ons vodka vanilje dhe kafe të ftohtë.

kërcitje

Keni një ëmbëlsirë të preferuar me limon apo ndonjë ëmbëlsirë tjetër me shije limoni?

Leave a Comment

Your email address will not be published.