Torta më e mirë me qershi – Si të bëni tortë me qershi

Caitlin Bensel

Në një fushë shumë të mbushur me ëmbëlsira të shijshme verore, Torta Cherry Dump është një nga më të lehtat dhe më të shijshmet. Sigurisht, këpucari me qershi, qershia dhe byreku me qershi janë të mrekullueshme, por kjo tortë me qershi është më e lehtë se të gjitha! Në fakt, të gjithë përbërësit janë ndoshta në qilarin tuaj tani!

Çfarë ka në Cherry Dump Cake?

Lista e përbërësve është kaq e shkurtër dhe e thjeshtë – në thelb, është vetëm mbushje byreku me qershi, përzierje e verdhë e ëmbëlsirave dhe krem ​​gjalpi. Mos ngurroni të shtoni pak vanilje, pak kanellë dhe pak kripë në mbushje, por mos u ndjeni nën presion për ta bërë këtë. Kjo ëmbëlsirë modeste është plotësisht e shijshme nëse i lini jashtë.

Si e bëni tortën me qershi?

Sekreti është pikërisht tek emri! Thjesht hapni kanaçet e mbushjes së byrekut dhe hidhini në tigan. Më pas, grijeni pak gjalpë dhe spërkatni disa copa sipër frutave. Më pas, hidhni sipër një kuti me përzierje keku dhe spërkatni pjesën tjetër me gjalpë. Shumë e lehtë! Ndërsa gjalpi shkrihet dhe flluskat mbushëse bashkojnë forcat për të transformuar përzierjen e thatë të tortës në një majë të artë, me gjalpë dhe të freskët për këtë tortë të lehtë me tigan.

A duhet të bëj ëmbëlsira me qershi në tigan?

jo fare! Kjo recetë është krijuar për të funksionuar po aq mirë në një tigan prej gize 10 inç ose në enë pjekjeje 13 me 9 inç. Pavarësisht se në çfarë pjate është pjekur, ka vetëm një kërkesë – shërbejeni me tonelata akullore!

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

8


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

5

minuta

koha totale:

0

orë

50

minuta

2


21-oz. Mbushje me kanaçe byreku me qershi

1/4 lugë.

kanellë të bluar (opsionale)

3/4 c.

gjalpë i kripur, i ndarë

1


15,25-oz. kuti përzierje e tortës së verdhë

Akullore me qershi-vanilje, per servirje

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Ngroheni furrën në 375°. Shtoni mbushjen e byrekut me qershi, ekstraktin e vaniljes, kanellën dhe kripën në tiganin 12 inç të lyer me llak gatimi; përziejmë që të bashkohen.
  2. Pritini gjalpin në kubikë. Spërkatni 1/4 kube kube mbi mbushjen e qershisë. Hidhni përzierjen e thatë të tortës mbi përzierjen e qershisë, duke përdorur duart ose lugën për të rrahur në një shtresë të barabartë. Shpërndani kubet e mbetura të gjalpit në mënyrë të barabartë mbi përzierjen e kekut.
  3. Piqeni në raftin e mesëm të furrës derisa pjesa e sipërme e tortës të marrë ngjyrë kafe të artë dhe masa e qershisë të marrë flluska, rreth 50 minuta.
  4. Shërbimet kryesore me akullore me qershi-vanilje, nëse dëshironi.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.