Top 5-ja ime: Kuzhinieri i ëmbëlsirave Tobiuo Sushi & Bar Xiao “Jio” Dingyan

Pastçieri dhe kuzhinieri i kuzhinës Xiao “Jio” Dingyan | Foto: Kimberly Park

Në tonë top 5 im seri, ne i drejtohemi njerëzve të Hjustonit që krijojnë dhe formësojnë karakterin e Hjustonit Dhe kërkojuni atyre të ndajnë gjërat e tyre të preferuara që e bëjnë H-Town një shtëpi. Këtë javë, ne kemi kënaqësinë të prezantojmë Jio Dingayan, pastiçeri në Tobiuo Sushi & Bar, si dhe kuzhinierin e kuzhinës së projektit të ardhshëm të kuzhinës Money Cat.

5 gjërat e mia kryesore për të bërë në Hjuston

nga Xiao Dingyan
  1. Muzeu i Arteve të Bukura, Hjuston – Ky vend ka qenë kaq emocionues për mua gjatë gjithë jetës sime. Unë e kam vizituar këtë muze arti në shumë ekskursione shkollore, vende të rastësishme dhe madje edhe në disa takime. Performancat ndryshojnë herë pas here, por ndjenja nuk ndryshon kurrë—dhe kjo është një gjë e mirë. Është hyrje falas të enjten, kështu që është ideale për një ide të datës me buxhet të ulët. Pjesa ime e preferuar e MFAH është ndërtesa Nancy dhe Rich Kinder, ku marrja e shumë fotove të bukurisë nëpër tunelet e dritës është një domosdoshmëri. “Jeta imiton jetën më shumë se artin.” – Oscar Wilde
  2. tregu i shërbimeve dhe Shtëpia e Japonisë – Ky treg është shumë afër shtëpisë sime në Alif. Nuk ka shumë tregje japoneze në Hjuston, kështu që më pëlqen të shkoj këtu për ujin tim të preferuar të gazuar yuzu dhe ushqimet japoneze. Dyqani i artikujve në vendin fqinj, Japan House, ka një mori mallrash të lidhura me anime, shërbime japoneze dhe gjëra kozmetike që më pëlqejnë!
  3. okme bera – Vendi im i preferuar në Poké Bowl është aq afër shtëpisë saqë kam qenë i rregullt këtu që nga shkolla e mesme. Pronari është shumë i sjellshëm dhe miqësor, gjë që e vlerësoj vërtet. Duke parë kaq shumë restorante të reja në qytetin tonë të Kinës që po zgjerohet gjithnjë së fundi, ky vend është bërë nostalgjik për mua. Gjithmonë më duhet të ndalem në H Mart pasi të marr një boba ose të marr sende ushqimore. Sigurohuni që të merrni Spam Musubi gjatë Happy Hour me Poké-në tuaj!
  4. Tregu Qendror – Unë u them njerëzve gjatë gjithë kohës se HEB është vendi im i lumtur, por Tregu Qendror është niveli më i lartë. Më pëlqejnë blerjet ushqimore dhe më pëlqen veçanërisht kur dyqanet ushqimore kanë një larmi të madhe produktesh për të shfletuar. Prodhimet janë kaq të freskëta dhe nëse keni nevojë për ndonjë frut ose perime të stinës, ky është vendi për t’i marrë ato. Brenda, ka gjithashtu një bar kafeje/smoothie dhe një sërë kioskash ushqimore kur dëshironi të uleni dhe të freskoheni pas një seance intensive blerjesh ushqimore.
  5. La La Land Kind Cafe – E vendosur në MKT në The Heights, kjo kafene fjalë për fjalë rrit prodhimin tim të serotoninës. Ata kanë një linjë të tërë pijesh “Matcha” që unë po e kaloj ngadalë. Unë jam pinjoll për pije të bukura që janë aq të mira sa duken, si dhe kafene me një atmosferë të freskët estetike dhe miqësore, kështu që të gjitha kutitë e mia kontrollohen nga ky vend. Të preferuarat e mia janë Lavender Bloom dhe Strawberry Fields Matcha Lattes. Për kafe, unë rekomandoj French Toast Latte dhe Purple Rain Latte. Dhe shko qumësht tërshërë; Për mendimin tim, ky është i vetmi opsion i pranueshëm.

Rreth Jiao Dingyan

Në moshën njëzet vjeçare, Giolo “Gio” Dingyan u diplomua në Institutin Kulinar Lenitre; Por deri atëherë, ai tashmë po ndërtonte një program befasues të ëmbëlsirave sezonale si kuzhinieri i parë i ëmbëlsirave të Tobiuo Sushi & Bar. Një vit më vonë, ai po punon për planifikimin e menusë për Money Cat, një projekt i ri kulinarie për të cilin ai është përzgjedhur si kuzhinier i kuzhinës së bashku me pronarin e kuzhinës Sherman Yeung.

I rritur në lagjen multikulturore të Houston të Alif, Dingyan u rrit duke shijuar gatimet filipinase të nënës së tij, si dhe ushqimet tradicionale të shumë miqve të tij vietnamezë dhe kuzhinat e panumërta pan-aziatike në lagjen kineze të Hjustonit. Falë zhytjes së tij gjatë gjithë jetës, ai e konsideron veten më shumë si një “kuzhinier aziatik” sesa një filipinas dhe frymëzohet për gatime të reja nga përvojat e përditshme si një aziatik amerikan i gjeneratës së parë. Ashtu si shumë nga brezi i tij, ai është i pasionuar si për krijimin e ushqimit të shkëlqyer ashtu edhe për përmirësimin e industrisë së tij, e cila përfshin krijimin e hapësirës për komunitetet e margjinalizuara dhe theksimin e mirëqenies së punonjësve si një çelës suksesi.

artikulli i mëparshëmPlanifikoni fundjavën tuaj: 21 korrik deri më 24 korrik 2022

Sekretet, të preferuarat, këshillat dhe idetë e reja për të shijuar jetën e përditshme në Hjuston dhe përreth

Leave a Comment

Your email address will not be published.