Tonchin shton kuzhinë unike dhe verë natyrale në restorantin e ri japonez në Williamsburg

Tonchin (109 N. 3rd St.) është një restorant i ri japonez në Williamsburg që u hap së fundi më 13 korrik. Familja Sugeno hapi restorantin e parë Tonchin në Tokio në vitin 1992, dhe tani ata zotërojnë disa në të gjithë Azinë.

Njëzet e pesë vjet pas hapjes së Tonchin-it të parë, Ann Sugeno vazhdoi trashëgiminë e familjes së saj, duke hapur një vendndodhje në qendër të Manhatanit. Tonchin, që do të thotë “të bashkohemi” në japonisht, mori çmimin Michelin Bib Gourmand dhe tani ka hapur vendndodhjen e tij të dytë me bazë në Nju Jork në Williamsburg.

Brendësia e Tonchin në Williamsburg. Foto: Ashley Randall

tha menaxheri i përgjithshëm i Williamsburg, Dylan Capello pikat e gjelbërta Se gjatë pandemisë, të ftuarit ndaluan së vizituari vendndodhjen në Midtown të ​​Tonchin. Pas një kërkimi të vogël, ekipi zbuloi se shumë njerëz të rregullt jetonin në Brooklyn.

“E kuptuam se kishim nevojë për një post në Brooklyn. Gjatë pandemisë, njerëzit nuk ishin në Manhattan,” shpjegoi Capello.

Ekipi TonChain filloi duke hapur një dritare kërcyese në Bushwick në maj të 2020. “Ne kemi shitur në ditën e parë,” tha Capello, “kështu që pop-up Tonchin vazhdoi edhe për tre muaj të tjerë. Capello tha se pjesa më e madhe e menusë përqendrohet në artikujt që njerëzit mund të hanë ndërsa ecin në rrugë, të tilla si akulli i rruar Tonchin dhe koktejet.

Pas suksesit të pop-up-it, vendndodhja e Bruklinit u bë e përhershme. Lagjja Williamsburg u zgjodh sepse “është qendrore”, tha Capello.

Vendndodhja Williamsburg gjithashtu ka menunë e saj unike. “Rreth 80% e menusë është e ndryshme,” tha Capello. “Njerëzit meritojnë një restorant të matur. Nuk kishte prerje dhe ngjitje.”

Një nga pjatat më të mira ekskluzivisht për Williamsburg është shima-aji. Është bërë me jackë të papërpunuar me vija dhe pure açuge me qiqra dhe fëstëkë në një salcë hudhre jeshile.

Shima-Aji në Tonchin, Williamsburg. Foto: Ashley Randall

Capello përshkruan gjithashtu një ëmbëlsirë të bërë ekskluzivisht për vendndodhjen Williamsburg në partneritet me Kettle, një markë lokale çaji Greenpoint. Kjo panakota me shije çaji është e mbushur me një markë lokale Williamsburg, mjaltë Andrews dhe vaj ulliri nenexhik. “Është plot shije,” tha Capello.

“Ne e duam mënyrën se si Brooklyn bashkohet si një komunitet, kështu që ne duam të kemi sa më shumë partneritete lokale të jetë e mundur,” tha Capello.

Pjesa tjetër e menusë së Tonchin përmban tonkotsu ramen dhe krahë të stilit japonez. Përfshin gjithashtu meze të tilla si kerri, me kastravec parizian, me salcë qepë të ëmbël dhe shiso vjollcë, dhe goca deti me pelte goce umami, grejpfrut dhe minjoneta kabosu, plus opsione yakitori si hell sakune me qofte pule me salcë tare-umami, thajth- të verdhat e vezëve dhe piper shichimi i përzier në shtëpi.

goca deti dhe verë natyrale në Tonchin, Williamsburg. Foto: Ashley Randall

Opsionet e Ramen përfshijnë Tonchin Classic Tokyo Tonkotsu me petë shtëpiake, Tokyo Tonkotsu Broth, Mish derri të pjekur Chashu, Vezë Nitamago, Scallion, Menma dhe alga deti Nori, dhe Spicy Tan Tan me petë shtëpie, Tokyo Tonkotsu Broth, Rosto Contains Huaits Huaits Vezë. Qepë, Menma, shqeme dhe speca djegës.

Përveç pana cotta-s, menyja e ëmbëlsirave ofron akullin e rruar të popullarizuar të Pop-Up-it në shije të tilla si Ichigo me luleshtrydhe, salcë luleshtrydhe, krem ​​mjalti dhe nenexhik; Mango me mango, chutney mango, krem ​​mjalti dhe nenexhik; dhe Ceremonial Grade Matcha, Matcha me salcë Matcha, krem ​​mjalti dhe Asuki-Sweet Red Bean.

Një nga ndryshimet “më tronditëse” të menusë, sipas Capello, është vendimi për të shkurtuar plotësisht programin e koktejve dhe për t’u fokusuar në verërat natyrale. ka thënë Capello pikat e gjelbërta Kjo listë verërash aktualisht përfshin rreth 90 shishe verërash natyrale nga e gjithë bota.

“Ne duam të jemi një postë natyrore e verës,” shpjegoi Capello. Lista e verërave të Tonchin përfshin verëra të tmerrshme dhe emocionuese që mund të sfidojnë edhe ata që janë të përgatitur mirë në verë. “Ne duam që njerëzit të jenë të emocionuar për të parë listën e verërave,” tha menaxheri i përgjithshëm.

Përveç verërave natyrale, programi i pijeve ofron një përzgjedhje sake, çaji dhe pije të gazuara shtëpiake. Pijet joalkoolike të bëra në shtëpi përfshijnë opsione të tilla si momo, e bërë me pjeshkë japoneze, grejpfrut të freskët, shurup aka shiso dhe gjethe aka shiso, dhe suica, e bërë me shalqi, shurup shege, bitters Angostura dhe kripë deti të zi Havai.

Verë natyrale me një koleksion të kuzhinës unike në Tonchin, Williamsburg. Foto: Ashley Randall

Vendndodhja e Tonchin në Williamsburg përfshin 60 vende dhe është projektuar nga Carpenter + Mason, i cili gjithashtu ka punuar në bravë. Dizajni minimalist përfshin shumë materiale dhe tekstura natyrore së bashku me elementë gjeometrikë të guximshëm.

Tonchin është i hapur të mërkurën deri të dielën nga ora 17:00 deri në orën 22:00

Leave a Comment

Your email address will not be published.