Thjerrëzat bëjnë imitimin më të mirë të mishit të grirë

Imazhi për artikullin me titull Thjerrëzat bëjnë mishin më të mirë të grirë të rremë

Foto, Nina Firsova ,Shutterstock,

M’u deshën disa devijime shtesë nëpër pistë deri në moshën madhore për të gjetur gjenet e mia të gatimit. Jeta ime më parë ishte kaluar duke u përpjekur të bindja njerëzit më të afërt se drithërat që futa ose vezët që i skuqa mjaftonin për të gatuar. Për çdo gjë tjetër, nxjerrja ishte-ose gruaja ime.

Madje edhe shtypja e këtyre fjalëve më bën të ndihem si një studiues i jashtëzakonshëm. Nuk kam menduar kurrë të jem një nga ata burrat e paaftë të CBS-së, të cilët prisnin darkën nga komoditeti i divaneve të tyre. Sigurisht, kam larë pjatat, por të gatuash për dikë është padyshim një nga shprehjet më përmbushëse të dashurisë në jetë. Dhe nëse ka një gjë që ndaj me bashkëshortët e pangopur, është se jam i martuar. Mjafton të them, më duhej të filloja të tërhiqja peshën nga tenxheret dhe tiganët.

Kishte një zgjim në të 30-at e mia të hershme, i shkaktuar nga Hidhni një zhytje të thellë në trashëgiminë time hebraike Ashkenazi Gjë që ndezi gjenet e mia të kuzhinës në radhë të parë, duke më kthyer në një të çmendur me teka. Pa kaluar shumë kohë, e gjeta veten duke eksperimentuar vazhdimisht me receta të reja dhe madje bëj timen,

Shtrëngimi i duarve me ushqimin tim është një nga shumë faktorët që më shtyu të rimendoja të haja mish. Kuzhina jonë u la shpejt pa mish dhe asnjëri prej nesh nuk e humbi kurrë gatimin e mishit. Zbuluam se si perimet e gjithanshme dhe të shijshme, veçanërisht bishtajore, mund të trajtohen me të njëjtën dashuri, kujdes dhe erëza si mishi. Thjerrëzat, me gjithë lavdinë e tyre të shijshme, janë bërë vendi ynë i preferuar për mishin e grirë.

Thjerrëzat: Miku i ri më i mirë i një fëmije vegjetarian

Në shtëpinë tonë, ne bëjmë bolognese dhe pastitsio- grekePetë me tuba bucatini, një pjatë me makarona të pjekura me mish të grirë dhe sipër me salcë beshamel. Këto janë receta të rëndësishme për familjen greko-amerikane të gruas sime nga tezja Tula Dasma ime e madhe Greke e Majmë Cituar rregullisht. “Ti nuk ha mish!? Mirë, Unë do t’ju bëj një qengj.”

Një ndalim i përhershëm i Pastitsio nuk ishte një opsion. Plus, këto nuk janë lloji i pjatave ku thjesht mund të hidhni mishin. Ju duhet një zëvendësim –Dhe përpjekja për të imituar mishin nuk ka nevojë të jetë një përzierje shumë e përpunuar. Dal do të bëjë më shumë se punë.

Nëse jeni një fëmijë vegjetarian, ose dikush që thjesht po përpiqet të reduktojë konsumin e mishit, thjerrëzat do të jenë miku juaj i ri më i mirë. Sigurisht që mund të dallohen në shumë pjata vetë.Më vjen në mendje supa me thjerrëza –Por ato shërbejnë edhe si një alternativë e shijshme ndaj mishit të grirë që do të gjenim në pasticion tradicional.

Ne e mësuam teknikën në një orë gatimi vegjetarian mussaka. Moussaka është i ngjashëm me pastitsio në atë që është një pjatë me shtresa, zakonisht patëllxhan dhe/ose patate, me mish të grirë. Instruktorja jonë, një grua shqiptaro-greke e quajtur Clara, na tregoi se si të transformojmë mishin me ndihmën e thjerrëzave të gatuara.

Si të përdorni thjerrëzat për zëvendësimin e mishit të grirë

Teknika është e thjeshtë: Trajtoni thjerrëzat me të njëjtin kujdes si mishin e grirë. Skuqini ato në vajin e gatimit që keni zgjedhur për disa minuta mbi nxehtësinë mesatare (zakonisht vaj ulliri ekstra i virgjër për ne), i rregulloni me erëzat tuaja dhe për çdo filxhan thjerrëza (idealisht lëng perimesh) shtoni dy gota lëng. E vëmë tenxheren të vlojë përpara se ta ziejë me tiganin ose tenxheren kryesisht të mbuluar.

Kontrolloni dal pas 10 minutash. Nëse do t’i shtoni në një pjatë që zakonisht përmban mish ku do të piqen në furrë, siç është pastitsio, duhet të ndaloni gatimin e tyre për disa minuta. para kesaj al dente. Përndryshe rrezikoni t’i gatuani në një tul. Nëse jeni duke bërë një chutney si bolognese, hiqeni nga zjarri kur të jeni të kënaqur me pickimin e thjerrëzave.

Kuzhina greke mund të jetë frymëzimi ynë për përdorimin e thjerrëzave, por ato mund të përdoren në të gjithë spektrin kulinar dhe kulturor. (Megjithëse ne kemi një zgjedhje Receta vegjetariane të pastitsio Ju mund të dëshironi të filloni duke paraqitur një shtresë thjerrëzash të kalitura me kanellë, arrëmyshk dhe rigon.)

Shtoni thjerrëzat tuaja tek domatet e mbushura, specat, një skuqje pikante, byreku i bariut, lazanja-Mundësitë janë të pakufishme.

Leave a Comment

Your email address will not be published.