Tacos me gishtin e peshkut | Recetë e thjeshtë për tako peshku

daniel harding

Këto taco me gisht peshku të frymëzuar nga Libani janë hudhër, të kripura dhe të ëmbla, me mirësjellje të melasës së shegës me fruta të derdhur sipër.

E prerë në feta mbi një tortilla të butë, majoja me nenexhik me hudhër ka një aromë të fortë, njësoj si salca tom e Lindjes së Mesme e shërbyer me shawarma ose qebapë pule. Përgatitja e majonezës së hudhrës dhe qepëve të sumakut një orë përpara se të gatuani gishtat e peshkut ul intensitetin e tyre (duke i mbajtur në frigorifer gjatë natës është edhe më mirë!).

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

bën:

8

koha e përgatitjes:

0

orë

10

minuta

Koha e GATIMIT:

1

Ora

10

minuta

koha totale:

1

Ora

20

minuta

Hudhra dhe nenexhik për majon

1 lugë.

nenexhik i freskët i copëtuar

2


thelpi i vogël hudhër, i qëruar

sumak për qepën

1/2


qepë e kuqe, e prerë hollë

16


gishtat e peshkut të ngrirë, të pjekur në skarë sipas udhëzimeve të paketimit

1


avokado e madhe, e prerë në feta hollë, e kalitur me pak kripë dhe piper

4 lugë.

melasa e shegës

80 gram

spinaq i freskët, ose 1 kokë marule perlë bebe, e grirë imët

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Në një blender, shtoni hudhrën, kripën dhe 2 lugë gjelle ujë dhe përzieni majonezën derisa të jetë e njëtrajtshme. Shtoni majonezë, përzieni përsëri derisa të kombinohet dhe vendoseni në frigorifer për një orë (ose brenda natës nëse është e mundur).
  2. Më pas, bëni qepët e sumakut duke i përzier përbërësit dhe vendoseni në frigorifer për një orë.
  3. Për të mbledhur tacos, ngrohni tortillat në një tigan të nxehtë dhe shpërndani 1/2 lugë gjelle majonezë me hudhër sipër secilës (shtoni një pikë për të holluar strukturën nëse përgatiteni një ditë më parë). Ndani gjethet e spinaqit, gishtat e peshkut, avokadon dhe qepën e sumakut në mënyrë të barabartë mbi tortilla. Spërkatni 1/2 lugë çaji melasë shege dhe majonezën e mbetur të hudhrës mbi çdo taco të mbushur dhe shijojeni.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.