Taco Bell dhe Milk Bar po bashkëpunojnë për një ëmbëlsirë të re

Shoqërimi veror ka për qëllim të mbushë vrimat me madhësi choco taco në zemrën dhe stomakun tuaj. Taco Bell dhe Milk Bar, dy marka ndërkombëtare shumë të ndryshme, por jashtëzakonisht të dashura dhe inovative, janë bashkuar për të krijuar një kënaqësi të veçantë: Strawberry Bell Truffle.

Taco Bell ikonë Crunchy Taco Shell dhe tartufi i famshëm i ëmbëlsirave me bazë në Nju Jork, Milk Bar, po bashkohen për të krijuar tartufin e ri Strawberry Bell. Në një bashkëpunim të parë në llojin e tij për markat, tartufi do të provohet në Taco Bell dhe Milk Bar Outpost në dy tregje kryesore në Los Angeles dhe Nju Jork.

Pra, çfarë është Strawberry Bell Truffle? Mendoni një fetë perfekte torte vanilje, të ndotur me thërrime luleshtrydhe dhe të njomur në qumësht luleshtrydhesh, të shndërruar në një kafshatë të përshtatshme të mbushur me qendra fugash misri të ëmbël. Pjesa e jashtme është një shtresë me tortë të ëmbël dhe pak të kripur me luleshtrydhe dhe misër të ëmbël të mbushur me copa të vogla të guaskës krokante taco të Taco Bell. Veshja unike shton një shpërthim të papritur shije dhe cilësi të kënaqshme për një përvojë të veçantë të ngrënies.

“Ka një kohë që është në listën time me miqtë tanë të mrekullueshëm në Taco Bell,” tha Christina Tosi, kuzhiniere dhe themeluese e Milk Bar. “Ne i zbardhëm idetë dhe R&Zhvilluam pa fund, por më pas organizatorët e ekipit tonë të kuzhinës, të udhëhequr nga VP, Anna McGorman, arritën ari të ëmbël me këtë ëmbëlsirë unike që përmban një shije kaq të shijshme dhe një takim të vërtetë mendjesh. Më pëlqen të ngjyros jashtë linjave. Ne jemi gati t’ju kafshojmë!”

Taco Bell është po aq i entuziazmuar për partneritet me kuzhinierë të njohur pastiçerie. “Strawberry Bell Truffle është një përzierje e parë e këtij lloji që u shërbehet konsumatorëve në një shkallë të madhe, të testuar nga markat tona. Ky tartuf i veçantë është bërë i mundur nga përkushtimi i ndërsjellë ndaj inovacionit,” tha Taco Bell Corp. Shefi ekzekutiv René Pisciotti. Fryti i krijuar nga miqësia i konceptit të krijuar.” Christina Tosi dhe ekipi i saj i kuzhinës punuan ngushtë me ekspertë brenda Kuzhinës Testuese të Taco Bell-it për këtë bashkëpunim dhe ne nuk jemi për të mësuar nga partnerë më të mirë dhe për të ndërtuar ekipe. mund të mendoja.”

Kombinimi i shijeve të luleshtrydhes dhe misrit ka qenë një koncept prej vitesh në punët e ekipeve të kuzhinës, pasi bashkëpunimet e mëparshme në festimet me dyer të mbyllura ndezën një dëshirë për fansat për të ndarë këto krijime të ngjashme kuzhine testuese në një shkallë më të gjerë.

Mashup-i i parë i dyshes, “Desert Nachos”, iu prezantua miqve të ngushtë të markës në ngjarjen vjetore Friendsgiving të Taco Bell në selinë qendrore të Taco Bell në nëntor 2018. “Desert Nachos” përmbante të gjitha biskotat me firmë të Milk Bar të prera në “patate të skuqura” trekëndëshi. dhe të veshura me fudge dekadente me çokollatë të zezë dhe krem ​​vanilje “Nacho Cheese Sauce” dhe më pas i mbushur me spërkatje, patate të skuqura çokollate, copa të brishta bajamesh dhe crunç të ëmbël dhe të shijshëm. Nachot ishin një hit i madh dhe ndezën një dëshirë për krijime shtesë kuzhine testuese që do t’i jepnin fund vaktit Taco Bell me diçka të ëmbël – dhe kështu, lindi tartufi me kambana luleshtrydhe.

Trajtimi i ëmbël dhe i kripur do të jetë i disponueshëm si dy pako tartufi për 2,99 dollarë duke filluar nga 4 gushti deri më 16 gusht, ose derisa të mbarojnë furnizimet. Gjeni kënaqësinë në një restorant Taco Bell në Orange County, CA (14042 Red Hill Ave., Tustin, CA 92780) dhe në dy vendndodhjet kryesore të Milk Bar në lagjen nomade të Nju Jorkut, NY (1196 Broadway në 29th Street, New York ) , NY 10001) dhe në Melrose në Los Angeles, CA (7150 Melrose Ave., Los Angeles, CA 90046).

Le të shpresojmë që ëmbëlsirat epike nachos të jenë në menunë e radhës.

Leave a Comment

Your email address will not be published.