Suksesi i pjekur: Ëmbëlsira me lule të egra të mira, të filluara me familjen dhe qëndrojnë të forta | lokal

Jared Barton Columbus Telegram

Wildflower Pastry udhëhiqet nga një element kyç i pasionit të tyre – familja.

E vendosur në 3216 13th St., historia e Wildflower fillon me familjen. Kur pronarja Rachel Jackson-Wedige ishte fëmijë, asaj i pëlqente të gatuante me nënën e saj.

“Ajo bënte biskota Krishtlindjesh për njerëzit çdo vit dhe i merrte nga nëna e saj,” tha Jackson-Wedige.

Kjo i frymëzoi Jackson-Weddies për të pjekur, tha ajo. Megjithatë, ajo e dinte se donte të bënte produkte të bukura buke.

“Gjithmonë kam thënë se doja të bëja një tortë të ngjashme me Mbretëreshën e qumështit me lule të bukura mbi të cilat kam shkruar për të”, tha Jackson-Wedige. “Unë e shikoj prapa dhe qesh sepse nuk ishte vendi ku mendoja se do të shkonte vërtet jeta ime, por… funksionoi”.

Që atëherë, Jackson-Wedige ka zotëruar ëmbëlsira, biskota, byrekë, makarona, rrotulla kanelle dhe një mori produktesh sezonale dhe të reja.

Njerëzit po lexojnë…

“Ne provojmë diçka të re çdo javë dhe na pëlqen të përdorim frutat e sezonit në pastat tona, kështu që shija do të ndryshojë me stinët,” tha Jackson-Wedige.

Për gati 10 vjet, Jackson-Wedige tha se ajo piqte nga shtëpia për miqtë dhe familjen në mënyrë që të fitonte para dhe të ishte në gjendje të qëndronte në shtëpi me tre fëmijët e saj. Në vitin 2019, megjithatë, ajo ishte në gjendje të bënte një ndryshim të madh.

“Pas fjalës në gojë, miqtë u thanë miqve, unë kisha një biznes të vogël në vazhdim,” tha Jackson-Wedige. “Unë punoja gjithashtu në Gymco dhe në vitin 2019 munda të largohesha nga atje dhe ta bëja me kohë të plotë”.

Në vjeshtën e vitit 2019, ai filloi të kërkonte një vend më të madh. Kërkesa për ëmbëlsirat dhe ëmbëlsirat e saj ishte rritur, por ajo ishte ende duke punuar jashtë kuzhinës së shtëpisë. Ndërsa viti 2020 dhe pandemia COVID-19 afrohej, ai filloi të pyeste se çfarë të bënte.

“Ne ishim disi, ‘Mirë, kjo është e frikshme’, kështu që me të vërtetë filluam të shikonim përreth për të parë nëse ishte koha e duhur për të hyrë në këtë sipërmarrje,” tha Jackson-Wedige. “Ne zbuluam se kjo ndërtesë ishte në pronësi të Jay Wemhoff, dhe ai ishte shumë i dobishëm, thjesht super i sjellshëm dhe është një përshtatje vërtet e mirë.”

Në tetor të vitit 2021, ai filloi të punojë si restorant ulur, ku ndodhet edhe sot. Tani, vite pasi filloi si Wildflower’s Cake Bakery, Jackson-Wedges ende përpiqet për një ndjenjë familjare dhe shtëpiake në biznesin e saj.

“Ne duam të ndihemi të mirëpritur si një shtëpi larg shtëpisë. Ne përdorim pjata të vjetra për ngrënësit e dyqaneve. Për sa i përket ëmbëlsirave, ne përdorim gjalpë, shumë furra buke e përkëdhelin atë. Gdhendni përbërës dhe dua një tortë që të ketë shije si gjyshja juaj ia doli”, tha Jackson-Wedige.

Do të ketë shumë gjëra që shijojnë sikur i ka bërë gjyshja, sepse Jackson-Wedige përdor recetat e gjyshes dhe nënës së saj për të bërë ëmbëlsirat e saj.

“Ne në fakt përdorim recetën e bukës së gjyshes sonë për rrotullat tona me kanellë,” tha Jackson-Wedige. “Gjyshe Tucker pëlqente të bënte bukë dhe kanaçe, ajo kishte nëntë fëmijë dhe një kopsht të madh, ajo bënte gjithçka shtëpi.”

Receta e tortës me karrota është një variant i recetës së gjyshes së tij Jackson dhe tortës me çokollatë, një variant i nënës së tij, shtoi Jackson-Wedige.

Familja vlerëson gjithashtu degën për punonjësit e Widlflower. Menaxherja Katie Brinkman është motra e Jackson-Wedige dhe konsulenti i porosive Abbi Jackson është kunata e saj.

Brinkman tha, “Unë mendoj se është e veçantë që ne jemi të gjithë familje. Kjo krijon një vend pune unik, Rachel është një person i sjellshëm, të gjitha vajzat e duan atë. Ajo është kaq e ëmbël dhe kjo ndihmon në krijimin e një atmosfere miqësore.”

Ajo atmosferë familjare dhe përkushtimi ndaj produktit i kanë shpaguar biznesit, pasi Jackson tha se ka parë një rritje të vazhdueshme të numrit të klientëve të rinj me kalimin e kohës.

“Ka qenë shumë i zënë. Mendoj se kemi marrë më shumë porosi që nga fillimi i këtij viti. Ne parashikojmë që do ta dyfishojmë vitin e kaluar,” tha Jackson.

Ndërsa ëmbëlsirat nuk janë të gjitha lule të egra, Jackson-Wedige është krenare për ëmbëlsirat e saj dhe ende bën sasi të mëdha prej tyre duke përdorur përbërës nga shitësit vendas.

Ata marrin vezë nga Country Lane Garden, mjaltë nga Fat Head Honey, sipërme tortash nga Rustic Luxe Design dhe së fundmi, por jo më pak e rëndësishme, Blossom Floral dhe Wildflowers from Home.

Sa i përket emrit, ai është më fjalë për fjalë sesa pritej. Në pjekjen e ëmbëlsirave, Jackson-Wedge ndonjëherë vendoste lule të egra të ngrënshme si dekorime në tortë. Tani, me një restorant ulur, ajo madje i ka në tryezën e saj.

“Ne përdorim lule të freskëta në ëmbëlsira tona, kjo është ndjesia e ëmbëlsirave tona,” tha Jackson-Wedige. “Shkuam me pasta, sepse nuk është thjesht ëmbëlsira, por përfshin një shumëllojshmëri të gjerë”.

Leave a Comment

Your email address will not be published.