Stacioni i Rrugës së Frigoriferit dhe Pantry

Ndryshe nga shumë njerëz, unë besoj në sallën e ngrënies të Universitetit të Majamit. Është diçka e nxehtë mes bashkëmoshatarëve të mi, por nëse blini ushqimin e duhur, një natë në sallën e ngrënies mund të jetë po aq e mirë—ose edhe më e mirë—se qyteti i vakteve.

Do ta pranoj që e kam lënë veten me një ndjenjë fatkeqe në stomak pas një vakti Stir Fry në Kopsht ose Bërxolla derri në Maple, por ti jeton dhe mëson. Dhe me afrimin e semestrit të dytë, kam mësuar se cilat ushqime duhet të shmangen dhe si t’i shijoj ato.

Truku për një vakt të suksesshëm në sallën e ngrënies është të hysh brenda dhe ta shikosh atë duke ecur nëpër qilarin e shfaqjes së gatimit të Food Network: Më pëlqen të ha një vakt të këndshëm vetëm, por me një shumëllojshmëri përbërësish.

Në këto dy vite, kam blerë aq shumë tasa me sallata dhe oriz për të cilat jam krenare, por truri im mund të shpikë kaq shumë receta, kështu që këtë javë rivizitova tasin e dashur me quinoa Frigoriferi dhe qilar (F&P). për të bërë.

Dy kupat më lehtësisht të arritshëm që mora ishin kupat e Kuinoas Jugperëndimore dhe Mesdhetare. Nuk i kam marrë gjithmonë përbërësit e saktë dhe sigurisht varet nga dita, por kam qenë i kënaqur me rikrijimet e mia.

Tas me Quinoa Jugperëndimore:

Hapi i parë për të bërë një tas jugperëndimor të stilit Maple është të shkoni gjatë drekës kur Maple ka stacionin e tij të përsosur Southwest Grill. Stacioni i Alergjenit ofron quinoa çdo ditë, kështu që së pari mora një tas me madhësi të mirë me quinoa të thjeshtë.

Stacioni Jugperëndimor ka një shumëllojshmëri opsionesh për t’i shtuar në tas, kështu që mund ta bëni vërtet si të doni, por unë po i qëndrova stilit të F&P dhe shtova misër, fasule të zeza, një përzierje domate-cilantro dhe shtoja avokado. Personalisht, doja pak proteina, ndaj shtova edhe pulën e tërhequr në tasin tim.

Ka një ndryshim në stilin jugperëndimor të F&P dhe shton feta në vend të çedarit më tradicional, kështu që u drejtova te bari i sallatave, ku feta është mjaft e lehtë për t’u gjetur.

Foto nga Ava Kalina | student i Majamit

I vetmi përbërës që i mungon panjeve është fatkeqësisht salca. Ka një fermë vinegrette limoni dhe jalapeno në frigorifer që tingëllon mahnitëse, por mungon në panje. Shtova një copë limoni për të marrë atë shije të thartë, por nuk ishte e njëjta gjë.

Vlerësimi: 7/10

Ju pelqen ajo qe po lexoni?
Regjistrohu për buletinin tonë

Tas me Quinoa Mesdhetare:

F&P’s Mediterranean Bowl është një nga vaktet e mia të preferuara në Oksford, kështu që e dija se do të ishte e vështirë për t’u mposhtur, por i dhashë mundin tim më të mirë në një rekreacion.

Si më parë, kërkova nga stacioni i alergjenit një porcion të duhur me quinoa dhe më pas shkova në sallata.

F&P e bën tasin e tyre një pjatë të thjeshtë të mbushur me humus, rukola, domate qershi, feta, ullinj kalamata, salcë tzatziki dhe një vinegrette limoni.

Unë u largova pak nga receta origjinale dhe shtova qiqra për pak proteina.

Shqetësimi im më i madh për këtë pjatë ishte mungesa e ullinjve të Kalamatës në panje – të cilët, për habinë time, po ofroheshin në stacionin e sallatës atë ditë, por përgatituni, pasi nuk janë oferta e zakonshme.

Foto nga Ava Kalina | student i Majamit

Maple ka një tzatziki çuditërisht të shijshme që ishte padyshim pika kryesore e tasit tim dhe pasqyronte mjaft mirë F&P, por vinegrette limoni i Inspiration Bowl dhe kosi grek nuk shiheshin askund.

Vlerësimi: 5/10

Pengesa më e madhe mes këtyre dy recetave ishte mungesa e salcës në panje. Unë me të vërtetë nuk mund të rikrijoja asnjë nga këto lojë me birila me vinegrette limoni, fermë jalapeo ose kos grek që zakonisht shtohen në tasat e tyre përkatëse me quinoa.

F&P shërben gjithashtu një tas pule Teriyaki që gjithashtu nuk mund ta bëja pa salcën Teriyaki, por herën tjetër që do të kap një panje në një ditë kur pula teriyaki është një opsion, do ta provoj patjetër me pak quinoa. Do të shtoj me

Në përgjithësi, pata një përvojë të mrekullueshme duke rikrijuar pjatat e F&P dhe ato më dhanë frymëzim të madh për vaktet e ardhshme ‘shtëpi’ në sallën e ngrënies.

Unë vazhdoj të qëndroj pas faktit se salla e ngrënies mund të ketë mundësi të pafundme për një vakt relativisht të shijshëm nëse përpiqeni mjaftueshëm, por asgjë nuk mund ta mposht një tas të shijshëm me quinoa nga frigoriferi dhe qilarja.

[email protected]

Leave a Comment

Your email address will not be published.