Speciale Hariyali Teej: Ëmbëlsirat me buzë për të festuar festivalin

Hariyali Teej festohet tradicionalisht nga gratë në Indi për të mirëpritur musonin në muajin Sawan ose Shravan. Në këtë ditë, gratë e martuara dekorojnë duart e tyre me dizajne mehndi dhe veshin sari jeshile ose lehenga dhe byzylykë të gjelbër për të mbajtur një agjërim për jetën e gjatë të burrave të tyre. Festivali kushtuar Zotit Shiva dhe perëndeshës Parvati festohet në shtetet e Indisë Veriore, veçanërisht në Rajasthan, Uttar Pradesh, Madhya Pradesh, Bihar dhe Jharkhand.[ये भी पढ़ें: यह हरियाली तीज, कुछ क्लासिक देसी व्यंजनों पर द्वि घातुमान]

Asnjë festë nuk është e plotë pa ushqim dhe pije të mirë. Në festë përgatiten ushqime të ndryshme të ëmbla dhe të shijshme nga gratë, të cilat shijohen nga të gjithë anëtarët e familjes.

Këtu janë disa ëmbëlsira Teej që mund të provoni t’i bëni.

1. Sevaiyan Mauzaffar

Sevaiyan Mauzaffar

material

Vermiçeli – 500 gram

Krem qumështi i plotë – 1 litër

Fëstëkë – 10 gram

Thekon bajame – 10 gram

Desi Ghee – 50 gram

Khoya – 50 gram

Pluhur kardamom jeshil – 2 gram

metoda:

• Ngrohni ghee në një tigan me fund të thellë. Shtoni vermiçelin dhe skuqeni deri në ngjyrë të artë. Pasi të jetë bërë, hiqeni nga zjarri dhe mbajeni mënjanë.

• Zieni qumështin në një tigan. Shtoni arrat e grira dhe gatuajeni për 2-3 minuta. Shtoni sheqerin derisa të përzihet mirë me qumështin.

• Grini kojan në rende dhe përzieni në qumësht. Gatuani derisa masa të trashet. Shtoni vermiçelin dhe gatuajeni për 5 minuta ose derisa lëngu të mos ketë më. Shtoni kardamomin e bluar dhe përziejini mirë. Shërbejeni të nxehtë ose të ftohtë të zbukuruar me arra të grira.

2. Ananasi dhe Kalonji Gujiya

Ananasi dhe Kalonji Gujiya
Ananasi dhe Kalonji Gujiya

material

Ghee/vaj për tiganisje

për të mbuluar

Maida (miell) – 500 gram

Vaj/ghee (i shkrirë) – 6 lugë gjelle

mbushje

Ananasi – 1 kg

Kalonji – 10 gram

Khoya – 200 gram

Pluhur kardamom jeshil – 1/2 lugë

Bajame të copëtuara – 25 gram

Arra shqeme të copëtuara – 25 gram

Rrush i thatë – 25 gram

Kokosi i thatë, i copëtuar – 25 gram

Sheqeri – 100 gram

metodë,

• Sisni miellin dhe miellit i shtoni vaj dhe e përzieni me gishta.

• Gatuani një brumë të fortë duke shtuar lagështi, mbulojeni me një leckë të lagur dhe mbajeni mënjanë.

• Lani dhe qëroni ananasin, grijeni në rende dhe skuqeni në ghee me farat e koprës.

• Shtoni khoya dhe përzieni vazhdimisht që të gatuhet në mënyrë të barabartë.

• Shtoni pluhur kardamomi jeshil, rrush të thatë dhe fruta të thata, thajeni kokosin dhe gatuajeni në flakë të ulët.

• Gatuani deri në konsistencë ngjitëse dhe shtoni sheqer nëse dëshironi.

• Lëreni të ftohet.

• Ndani brumin në toptha të vegjël dhe rrotullojeni çdo top në një petulla me diametër 4 inç.

• Mbushni petullën me mbushje ananasi dhe mbylleni brumin në formë gjysmë hëne, duke i palosur skajet nga brenda.

• Përsëriteni të njëjtën gjë me pjesën tjetër të brumit dhe skuqeni në flakë mesatare.

• Skuqini deri në kafe të artë dhe zbukurojeni me tutti frutti.

3. Badam Gulab Rabri

Trëndafili i Bajames Rabri
Trëndafili i Bajames Rabri

material

Bajame (të paqëruara) – 200 gram

Qumësht – 1 litër

Pa sheqer – 3 lugë gjelle

Fëstëkë, të copëtuar – 2 lugë gjelle

Pluhur kardamom – 1 lugë

Khoya – 50 gram

Ujë trëndafili – 2 lugë gjelle

Shafran disa varietete

metoda:

• Nxehni një tigan, gatuajeni derisa qumështi të zvogëlohet në gjysmë. Zvogëloni nxehtësinë.

• Thërrmoni fijet e shafranit në qumësht dhe lëreni të ziejnë në zjarr të ulët për 5 minuta.

• Tani shtoni bajame, khoya dhe pa sheqer dhe përzieni. Përziejini mirë dhe ziejini për 3 minuta.

• Shtoni fëstëkët, pluhurin e kardamomit dhe përziejini mirë. gatuaj për 2 minuta

• E heqim nga zjarri dhe i shtojmë ujë trëndafili. Përziejini mirë dhe lëreni të ftohet pak.

• Dekoroni me fëstëkë të grirë, fruta të thata, reçel ose petale trëndafili të thata. kënaquni!

(Recetë nga Swapandeep Mukherjee, Shefi i kuzhinës, The Metropolitan Hotel & Spa)

Leave a Comment

Your email address will not be published.