Soiree me çokollatë Një shumëllojshmëri përvojash gatimi me çokollatë nga pastiçeri fitues të çmimeve

Një ditë rreth çokollatës është një ditë e tëra mbi lumturinë. Përkujtimi i ditëve të veçanta ka të bëjë me festimin e thelbit të asaj që përndryshe do të përzihej në ngutje dhe nxitim të përditshëm. Çdo vit 7 korriku festohet si Dita Botërore e Çokollatës që nga viti 2009. Ndërsa mund të jetë ende gati dy dekada, energjia e re që sjell në botë çdo vit është thjesht e mrekullueshme!Lexoni gjithashtu – Dita Botërore e Çokollatës 2022: Provoni këtë recetë të shijshme me bazë çokollatë në shtëpi

Le Meridien, Nju Delhi, një zinxhir hotelesh luksoze, priti një mbrëmje me çokollatë më 7 korrik për të festuar gjithçka dhe çdo gjë që lidhet me çokollatën. Ata shpalosën shijen e pasur të pagabueshme të çokollatës me rastin e “Ditës Botërore të Çokollatës” dhe siç duan ta emërtojnë, ishteNderim për ‘krijimin më të madh të kuzhinës të njerëzimit’.

Kuzhinier ekzekutiv i pastë në hotel, Shefi i kuzhinës Vivek Chauhan Dhe ekipi i tij krijoi një përzierje të këndshme të çokollatave më unike. Kjo mbrëmje ishte një vitrinë klasike e një palete ëmbëlsirash të shijshme me forma novatore dhe ku morën pjesë shumë ekspertë të kuzhinës.

duke folur konkretisht me India.comShef Vivek shtjellon shpalljen e kësaj sipërmarrjeje novatore të çokollatës. Kur u pyet për përcaktimin e menusë dekadente, ai tha: “E gjitha është punë ekipore. Secili vjen me idetë e veta, ne testojmë, mbajmë një sy se çfarë po ndodh përreth, çfarë mund të përziejmë dhe më në fund ia paraqesim shefit tonë të kuzhinës që e përmirëson më tej. Duhet një muaj punë e palodhur dhe ushtrime krijuese për të menduar dhe eksperimentuar me shijet. U deshën rreth 6-8 ditë për të përfunduar pjatat në menu.

Shefi Vivek Chauhan është Shefi Ekzekutiv i Pasticerive në Le Meridien dhe është shpërblyer me çmimin ‘Pasticieri i Vitit’ në 2018 nga Forumi Indian i Kulinarisë.

Gama e shijshme dhe shumëngjyrëshe e bufesë me çokollatë

Jo vetëm kjo, një dhomë e veçantë me çokollatë ishte caktuar për çokollata pasi një temperaturë e caktuar duhet mbajtur nën të. Në procesin e përgatitjes së pjatave të tilla ndikojnë edhe kushtet e motit. Shefi Vivek shtoi më tej se duhen rreth 7-8 ditë për të gdhendur çokollatën në formën e dëshiruar dhe duhet pak kohë për të vendosur kallëpet dhe për të arritur strukturën e planifikuar.

Ndërsa tabloja e shkëlqyer e çokollatës që duam në pak minuta, kërkon shumë djersë të ëmbël dhe gjithçka shkon mirë.

Kuzhinieri i pastiçerisë, i vlerësuar me çmime, tha se bota e çokollatës ishte prekur edhe nga COVID. Disponueshmëria e materialeve, të cilat importohen edhe nga vende të tjera, mori një goditje për të gjithë biznesin. Pra, me këtë mbrëmje me çokollatë, ai është rikthyer.

Tabela me çokollata – Një përvojë gatimi

Ekipi në Le Meridien formoi çokollata në forma të ndërlikuara dhe unike, si p.sh. një tabelë shahu me çokollatë, një piano me çokollatë, çokollatë me taka të larta, ëmbëlsira, makarona me aromë, karroca me çokollatë dhe më shumë. Shihni vetë dhe më falni që nuk ju mërzita!

një tabelë shahu me çokollatë

Keni luajtur ndonjëherë, më falni, keni ngrënë një notë në një piano me çokollatë?

Një biçikletë unike dhe e ndërlikuar me çokollatë e mekanizuar!

Trajtojeni veten me pak kënaqësi me çokollatë!

Përveç shumëllojshmërisë së pjatave me bazë çokollate që ofroheshin, kishte edhe një banak live ku mund të bëhej profiterolë.

Thjesht risi e pafund, një tjetër çokollatë në formë taka

A ju ka bërë ky ekran të përgjumur? Epo, kjo ishte një pjatë e shijshme me disa risi vërtet interesante.

Cila është delikatesa juaj e preferuar me çokollatë? Na tregoni në komentet më poshtë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.