Snacks vegjetarian për t’i sjellë në një lojë bejsbolli

Sezoni i bejsbollit është në ecje të plotë, dhe ndërsa të gjithë të tjerët po përpiqen të kuptojnë se kush është i pari, ne jemi të zënë duke menduar se çfarë do të hamë gjatë atyre pasditeve të mrekullueshme pranverore në parkun e ballit. Ne i duam kutitë tona të kikirikëve dhe xhaketave krisur (po, janë vegan!), por ne po sjellim diçka të re me këtë përzierje ushqimesh të blera në dyqan dhe ushqime shtëpiake. Me nëntë radhë për të përfunduar, ne sugjerojmë të luani topin e fortë me disa nga ushqimet e mëposhtme për t’u siguruar që të mbuloni të gjitha bazat.

Ushqimi vegjetarian në stadiumet e bejsbollit

Hot dogët dhe burgerët bien në sy mes të gjitha ushqimeve të stadiumit, a mund të gjendet ndonjë gjë vegjetariane në stadiumet e bejsbollit? Përgjigja e shkurtër është po. Vendet sportive të ligave kryesore po bëhen më miqësore për vegjetarianët në përgjithësi – një shenjë pozitive e integrimit të ushqimit me bazë bimore. Nuk po flasim vetëm për Cracker Jack ose patate të skuqura. Tani mund të blini një vakt të konsiderueshëm që do t’ju mbajë energjik duke stimuluar ekipin tuaj dhe do t’i pini kundërshtarit, duke përfshirë hot dog-ët, nachos, sushi dhe më shumë.

Nëse jeni duke kërkuar për ushqim që mund të blini në vetë parkun e bejsbollit, shikoni udhëzuesin tonë për stadiumet më miqësore për vegjetarianët në të gjithë vendin. Dëshironi të dini se cilat birra në park janë vegjetariane? (Po, ndonjëherë jo!) Lëreni udhëzuesin tonë për birrën vegane t’ju tregojë rrugën. Disa nga emrat më të zakonshëm në industri janë në rregull me dietat pa kafshë.

mëngjes vegjetarian për të blerë

Komoditeti është emri i lojës këtu dhe ne jemi lojtarë aspirantë. Ne na pëlqen t’i mbajmë këto ushqime vegjetariane pranë për të gjitha daljet dhe aventurat tona. (Dhe për të mos përmendur, si një kurë urgjente urie.)

brami

1 Fasule Bramy Lupini

Bramy’s nis një vrapim në shtëpi me këtë rostiçeri të shëndetshme të bërë nga lupini, një i sapoardhur në lojën e ushqimit me bishtajore. Me erëza të lehta në një shumëllojshmëri erëzash të kripura, këto “fasule mrekullibërëse” italiane mund të shijohen të tëra ose të derdhura në katër shije të shijshme (kripë deti, lime djegës, piper djegës dhe hudhra dhe barishte). I paketuar në një qese të përshtatshme që mbyllet sërish, mëngjesi me kalori të ulët dhe ushqyes i Bramit është gati për t’u luajtur!
Mësoni më shumë këtu

VegNews.VeganBaseballSportsBreakfast.PrimalUshqimet primare shpirtërore

2 Primal Strips Meatless Vegjetarian Jerky

Për një nxitje të proteinave ndërmjet grupeve me një përtypje të kënaqshme, provoni një nga ofertat me bazë kërpudha me mish, sojë, seitan ose shiitake nga Primal Strips. Të bëra me përbërës tërësisht natyralë, shiritat vijnë në gjashtë lloje (Mesquite Lime, Teriyaki, Hickory Smoked, Texas BBQ dhe Hot & Spicy) që variojnë nga të ëmbla në pikante. Bëjeni qëndrimin tuaj të koncesionit të hani një top të lakuar duke i prerë këto shirita dhe duke i spërkatur ato në patate të skuqura dhe kokoshkat tuaja.
Mësoni më shumë këtu

VegNews.VeganBaseballSports Mëngjesi. Hippeshippat

3 hippat

Ka shumë ushqime të fryra në treg, por ka disa që na bëjnë të kthehemi si hipopotamët. Ndërsa shumë ushqime me qiqra janë të pjekura, hippia bluhet në një brumë me përbërës të tjerë organikë që është ideal për një mëngjes të shijshëm. Të disponueshme në pesë shije të shkëlqyera (përfshirë çedarin e bardhë vegan, Far Out Fajita dhe Spicy Sriracha Sunshine), këto ushqime ofrojnë atmosferë të mira në formën e një kafshimi krokant dhe të shijshëm.
Mësoni më shumë këtu

VegNews.VeganBaseballSportsBreakfastBeanFieldfusha me fasule

4 Patate të skuqura Beanfields

Patate të skuqura për Barbecue, Nacho dhe Pico de gallo të Beanfields vijnë në çanta me madhësi 1,5 ons, duke i bërë ato perfekte për të shijuar stadiumin. Këto patate të skuqura janë të shijshme më vete, por gjithashtu do të sjellin shije të shtuar në nachos pa qumësht që mund të gjeni në stendat e koncesionit. Provoni varietetin jalapeno nacho për t’i shtuar më shumë nxehtësi mëngjesit tuaj—dhe mos harroni të sillni një zhytje si salsa.
Mësoni më shumë këtu

VegNews.VeganBaseballSportsBreakfast.Free2Bfree2b

5 Pushim me rostiçeri Free2B

Me tre shije për të zgjedhur, Paketa e Shumëllojshmërisë së Snack Break të Free2B është një shërbim i garantuar në shtëpi. Një qese e rimbyllshme e lehtë për t’u përdorur, e mbushur me çokollatë të zezë dhe superushqime me shije si mente, fara kungull boronicë dhe kranç boronicash. Me kë po bëjmë shaka? Deri në fund të së parës, këto snackable thins do të shkojnë, shkojnë, ikur! Pra, futuni në lojë me disa opsione në tërheqje.
Mësoni më shumë këtu

VegNews.VeganBaseballSportsBreakfast.VeganRobsVegjetarian Rob

6 Vegjetarian Rob’s Crisp

Ne i duam këto patate të skuqura krokante, të frymëzuara nga Pringles, sepse është plotësisht e pranueshme të mbash një tub prej tyre të gjitha më vete. Të bëra nga mielli i patates dhe melekuqes, ato janë pa gluten, vegjetariane dhe vijnë me shije argëtuese si dragua pikante, që ndjen buzët ose shafran i Indisë i butë me piper të zi. Do ta keni të vështirë t’i rezistoni për t’i bërë këto në një seancë.
Mësoni më shumë këtu

VegNews.VeganBaseballSportsMëngjesi.AniseAnnie’s rritur në shtëpi

7 Lepuri Graham me çokollatë të Annie

Keni nevojë për një mëngjes të përshtatshëm për fëmijët? Annie’s Chip Bunny Grahams me çokollatë janë biskota pa mjaltë që do të pëlqehen si nga fëmijët ashtu edhe nga të rriturit. Ato janë gjithashtu pa shurup misri me fruktozë të lartë, ngjyra artificiale, shije dhe konservues. Nëse jeni duke kërkuar për një shije tjetër biskotash vegane nga kjo markë, shikoni Birthday Cake Bunny Grahams. nuk do të pendoheni.
Mësoni më shumë këtu

Mëngjesi vegjetarian i bërë në shtëpi

Nëse preferoni të bëni vetë ushqimet tuaja, zgjidhni një nga këto receta me bazë bimore më poshtë. Pavarësisht nëse dëshironi ushqime të kripura, të ëmbla ose pikante, ne ju kemi mbuluar.

Lajme Vegjetarianeoh ajo shkëlqen

1 Qipeza të pjekura me kripë dhe uthull

Kjo rostiçeri krokante, e mbushur me proteina nga Oh She Glows është një alternativë më e shëndetshme ndaj aromës së lezetshme dhe të ndritshme që shpesh haset kur hahet patatina. Duke përdorur qiqra të pjekura, do të shijoni një tjetër kafshatë krokante deri në radhën e nëntë.
merrni recetën

vegnews.rockyroadsnacksShijoni ushqimet e jetës

2 Përzierje rostiçeri në rrugë shkëmbore

Kjo recetë nga Enjoy Life kombinon biskota me dy çokollatë pa gluten dhe patate të skuqura në miniaturë pa qumësht për një kokoshka me çokollatë që gjithashtu ndodh të jetë pa gluten. Edhe me mire? Kjo recetë pa arra mund të ruhet në ngrirje, në mënyrë që të keni gjithmonë diçka për të bërë herën tjetër kur të bie ethet e bejsbollit.
merrni recetën

vegnews.buterenergybytes kikirikubukëpjekës minimaliste

3 Kafshimi i Energjisë së Kupës me gjalpë Kikiriku

Me vetëm pesë përbërës, këto topa të shijshëm Power nga Minimalist Baker janë natyralisht të ëmbël dhe gati në vetëm 15 minuta. A e përmendëm se ata shijojnë njësoj si një filxhan me gjalpë kikiriku? Është ngjeshja e brumit të biskotave për një meze të lehtë dhe është një fitues!
merrni recetën

vegnews.partymixKathy Patalsky

4 Mix “Më mirë” për Party

Kjo përzierje fantastike nga Healthy Happy Life ofron falë të gjitha elementeve bazë që do të prisni në një përzierje drithërash. Superushqimet, manaferrat goji dhe vakti i farave të lirit kombinohen me farat e lulediellit, shqeme dhe arra të ndryshme për një meze të lehtë por shumë të lëvizshme të lojës së topit.
merrni recetën

VegNews.onigiriNadine Horn dhe Jörg Meyer

5 Onigiri vegjetarian në skarë

Ky onigiri i pjekur në skarë i lehtë për t’u përgatitur kombinon orizin me një përzierje të shijshme të farave të susamit të zi, norit dhe majdanozit të freskët. Por kjo nuk është e gjitha – ato janë gatuar në një lustër japoneze me salcë Barbecue për t’u dhënë atyre një pamje umami, paksa krokante. Këto topa orizi udhëtojnë mirë, kështu që jo vetëm që janë të shkëlqyera për lojëra, por mund t’i bëni edhe për dreka dhe pikniqe të shpejta.
merrni recetën

VegNews.Kafshimet e LuleshtrydheveSarah Bond

6 Kafshimet e tërshërës Chia me luleshtrydhe

Të shëndetshme dhe të ëmbla, këto ushqime janë të mbushura me tërshërë, luleshtrydhe, chia, banane pure, chutney me mollë, bajame të prera në feta dhe tonelata erëza. Ato janë perfekte nëse po kërkoni për një rostiçeri të shëndetshme për t’ju mbajtur të ngopur ndërsa jeni duke parë sporte—pra, ata janë fitues në librat tanë.
merrni recetën

VegNews.Pica Humus

Helen Dujardin

7 Hummus pica me hudhër

Merrni patate të skuqura pita, selino dhe karota janë gati. Falë përdorimit të majasë ushqyese, salcës së domates, rigonit, rozmarinës, majdanozit, borzilokut dhe shumë hudhrave, kjo zhytje e mbushur me proteina të kujton një fetë të madhe pice. Këshillë Pro: Nëse ju pëlqen erëza në jetën tuaj, atëherë shtoni speca djegës të kuq për aromë.
merrni recetën

Lexoni për më shumë informacion mbi ushqimet vegjetariane:
11 ushqimet më të mira të qëndrueshme vegane
38 Snacks Vegan Super Cheesy
18 Vegjetarian i pasur me proteina

Gëzuar ditëlindjen, Waze News! Për të festuar, ne po zhvillojmë një shitje mega abonimi – me shpërblime të jashtëzakonshme vegane.

kontrolloje

Leave a Comment

Your email address will not be published.