Skema e Miratuar e Vakteve të Kampit ‘Jeevan Ka Wok’

“]”renderIntial”:true,”wordcount”:350}”>
Sarah dhe Caitlin Leung ende mbajnë në mendje një nga vaktet e tyre të preferuara jashtë shtëpisë. Ishte viti 1998 dhe babai i tij, Invoice, mori dy pula sportive Cornish të papjekura e të marinuara në çantën e tij për një shëtitje në Parkun Shtetëror të Bear Mountain të Nju Jorkut. Gjatë një pushimi, vajzat e tij, gruaja Judy dhe mbesa Jane mbledhin shkopinj për të bërë hell dhe më pas i pjekin zogjtë mbi një oxhak të hapur.

Ushqimi nuk ishte një risi e hershme. Familja Leung, e cila aktualisht drejton blogun e preferuar të ushqimit në internet, supë e jetës, Duke përgatitur të gjitha llojet e pjatave në lëvizje dhe duke rrëfyer aventurat e tyre të gatimit, atyre u shërbehet gjithçka, nga spageti karbonara deri te guaskat, portet, parqet mbarëkombëtare dhe madje edhe kanalet në anë të rrugëve në Olimpik Natione Park. Të gjitha pjesët janë bërë jashtë. “Kujtimet e mia të hershme të çadrës silleshin më shumë rreth ushqimit sesa natyrës,” thotë Sarah. “Ndonjëherë shkonim për shëtitje për 3 deri në 4 orë dhe më pas sillnim përbërës për të bërë një vakt të plotë”.

Pasi Sara dhe Caitlin, tani 31 dhe 29 vjeç, arritën pjekurinë dhe filluan të planifikonin udhëtimet e tyre, ushqimi mbeti një prioritet. “Herën e parë që shkova në tendë me shokët e mi, ata prisnin një sanduiç të nxehtë me qenin dhe djegës,” thotë Sarah. “Në fakt, ne do të hamë salmon, sallatë dhe makarona sonte,” thashë. Ndonjëherë motrat rezervojnë vakte ekstravagante për darkë si shpërblim për një ditë plot ngjarje. Megjithatë, me planifikim të mjaftueshëm, çdo vakt ka potencialin të bëhet një festë. Këtu, ata ndajnë disa nga këshillat e tyre më të mëdha të kuzhinës, duke përfshirë listat e ushqimeve dhe planifikimin e vakteve për një udhëtim fundjave në çadrat e makinave. Për ekstra, merrni puna e jetës Libri i gatimit me siguri do të dalë në nëntor.

Ngrini çështjet e nevojshme.

Sarah dhe Caitlin mbajnë gjithmonë me vete një thikë dhe një hapëse kanaçesh, erëza të ndryshme, një tigan, një tenxhere MSR Whisperlite, një shpatull bambuje me temperaturë të lartë dhe një ftohës të vogël për të mbajtur ushqimin që prishet. Gjithashtu ata duan mjete që kanë një shumëllojshmëri përdorimesh, duke përfshirë folenë e enëve të gatimit prej çeliku të kromuar që mund të dyfishojnë kapakun, ose gota matëse që mund të përdoren si gota dhe tasa supë.

Mos e humbisni stilin.

“Kur jeni duke paketuar erëza dhe erëza, keni nevojë për nevojat tuaja kryesore plus disa karaktere të egra”, thotë Caitlin. Ushqimi i motrave përfshin hudhër, qepë dhe kerri pluhur, qimnon, kanellë, kripë dhe piper. Një nga zbulimet e fundit të Sarës mendohet të jetë Curry Roux japonez, i cili i ngjan një çokollate dhe blihet në shumicën e dyqaneve ushqimore kryesore. Ajo siguron një këmbë katrore zarzavate dhe një tenxhere me proteina për të krijuar një pjatë të thjeshtë dhe të kënaqshme me kerri.

Bëjini ofertat tuaja profesionale.

Familja Leung paketon produkte të tilla si ramen, makarona të thata, oriz dhe fasule, përveç perimeve të forta dhe të qëndrueshme si karotat, patatet, lakra, xhenxhefili dhe qepët. Gjithashtu atyre u pëlqen të blejnë në Dealer Joe’s për biftek të ngrirë, mish derri dhe peshk, si dhe mish të gatuar paraprakisht si carnitas dhe mish derri të tërhequr. (Këshilla informative: Ushqimi i ngrirë mund të përdoret në ftohës si një zëvendësues i shkëlqyeshëm i akullit.)

Leave a Comment

Your email address will not be published.