Sims 4. Në Recetat e librit të gatimit të gjyshes

sims 4 Granny’s Cookbook Mod nga Littlbowbub prezanton më shumë receta pjekjeje dhe gatimi në lojë. Në sims 4, Recetat hapen ndërsa përparoni në aftësitë e gatimit dhe pjekjes, ose duke provuar pjata të reja në festivale The Sims 4: Qytet Living, Granny’s Cookbook është një medium i tillë që zbaton një libër gatimi interaktiv (i disponueshëm në 20 mostra) që përmban ushqime kreative komode që gjyshja juaj mund të bëjë për ju. Lexoni më tej për të zbuluar se si të shkarkoni modin dhe cilat receta janë të përfshira.

Si të shkarkoni Sims 4: Granny’s Cookbook Mod

Modi është përditësuar së fundmi për t’u përshtatur Sims 4: Jetesa në vilë Lojë e lojës. Kjo do të thotë që kërkesat për përbërës mund të zbatohen në receta.

Për të shkarkuar modin, mund të hyni në faqen Patreon të Littlbowbub këtu, ku ofron përditësime të reja për modin, si dhe modalitete të tjera për mbështetjen e komunitetit falas. Përditësimi i fundit quhet 10.07 dhe është i lidhur në fund të përshkrimit në faqen e tij.

Ashtu si çdo modalitet, kopjoni ato nga shkarkimi juaj (hiqini nëse është e nevojshme) dhe ngjisni ato në dosjen tuaj të modave përmes Documents > Electronic Arts > The Sims 4 > Mods.

Kjo lidhje për modin vjen me librin bazë të gatimit, receta që duhet të shkarkohen individualisht përmes faqes së blogut të littleboob. Kjo do të thotë që ju mund të zgjidhni dhe zgjidhni cilat receta ju pëlqejnë dhe t’i shkarkoni ato në përputhje me rrethanat.

Kini kujdes kur shkarkoni modalitete që nuk mbështeten nga Maxis.

Lojë “The Sims 4: Granny’s Cookbook Mod”.

Opsione recetash për modalitetin e librit të gatimit të Granny për The Sims 4

Granny’s Cookbook mund të gjendet në katalogun e prodhimit dhe blerjes së 45 Simoleonëve me të njëjtin emër. Pasi të blihet, libri vepron si një ditar dhe mund të shtohet në listën e SIM.

Nëse keni shkarkuar receta shtesë, mund ta vendosni librin në banak dhe të klikoni mbi të për të lundruar te menyja e kuzhinës. (Ngjashëm me klikimin në frigorifer ose furrë). Recetat do të zhbllokohen ndërsa zotëroni aftësitë tuaja të gatimit.

The Sims 4: Receta e librit të gatimit të gjyshes

Receta nga Sims 4 Granny's Cookbook Mode

Recetat e përfshira në mod klasifikohen si më poshtë: Ushqimi, ëmbëlsirat, Snacks, BBQ, Vaktet e Fëmijëve dhe Snacks. Në mesin e dhuratave të pjekura ka raste të tilla si ëmbëlsira për Krishtlindje dhe ëmbëlsira të Halloween-it me temë fantazmë. Lista e plotë e recetave është:

 • Pulë dhe dumplings
 • Boti mish
 • rosto në tenxhere
 • supë wonton
 • Collard Greens dhe Bukë misri
 • pjatë sushi
 • Hash me mish viçi (kërkohet për të jetuar në qytet)
 • Pure tradicionale e byrekut me pije majdanoz
 • midhje
 • pulë Alfredo
 • Supë me domate dhe djathë të pjekur në skarë
 • fetuccine Alfredo
 • lazanje al pesto
 • Fasule dardhe dhe proshutë (kërkohen për të jetuar në qytet)
 • petë viçi
 • Skewers karkaleca dhe skumbri
 • Patty viçi me bukë kakao
 • Pulë e skuqur Mac dhe djathë
 • Bisht kau me bizele orizi dhe banane
 • Bukë pule
 • Pulë dhe Waffles
 • Brinjë dhe fasule BBQ
 • pjatë për shijimin e mishit me raketë
 • bagel lox
 • drithërat e mëngjesit 1
 • Pica Buffalo Chicken
 • pica me tre djathë
 • Dolli me mjaltë dhe banane
 • Roast me kurorë (Miq me vampirët)
 • rrotullat e sallamit
 • ban bo hue
 • Ëmbëlsirat e Krishtlindjeve – byrek me grirë, vogëlushe, log
 • Byrek me baltë
 • Tortë me luleshtrydhe me engjëll
 • pudingat e festës së dimrit
 • tortë ananasi me kokë poshtë
 • byrek me limon kyç
 • Fole çokollate
 • Mini tortë me vezë
 • tortë me lepur
 • Tortë me boronica me limon
 • Oriz ngjitës me mango tajlandeze
 • bukë ylli
 • Puding me Krem Meringe Espumilla
 • Petë banane
 • Qershi Bakewells
 • Tortë me mjedër
 • Bakewell Tarta
 • fondante
 • Waffles Belge Berry
 • Porta e pyllit të zi
 • torta e dasmes
 • Tortë Latte me Spice Kungull
 • tortë zbulimi i bebes
 • Tortë e ditëlindjes
 • Brownie me djathë
 • Torta e nuses së kufomës (Vampir Friendly)
 • Këpucër pjeshke
 • Supë me domate, pulë, karrota dhe koriandër
 • Vetë vezë
 • Milkshake me luleshtrydhe, banane, çokollatë
 • Çaj me flluskë me luleshtrydhe, çokollatë, taro, mjaltë dhe grejpfrut rozë
 • Pije e ftohtë me kafe karamel dhe çokollatë moka
 • Smoothie me avokado, luleshtrydhe, ylber, ananas dhe kokos
 • ‘Freakshake’ – gjevrek me çokollatë, makarona, biskota, arinj
 • Ushqimet për të vegjëlit – karrota, pjekja me banane, kafshimet e luleshtrydheve, pureja me luleshtrydhe dhe banane molle, mollë dhe spinaq
 • shkopinj marshmallow
 • Shikoni udhëzuesin tonë për paketën e ardhshme të zgjerimit Sims 4: High School Years. Lexoni këtu për lojën, trailerin, datën e lëshimit dhe më shumë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.