Si të qëroni me lehtësi vezët duke përdorur këtë recetë të thjeshtë gatimi

Puna e gazuar mund të jetë vërtet e bezdisshme (Foto: TikTok / CatsunCook)

Përpjekja për të qëruar një vezë të zier nuk është një shëtitje në park.

Lëvozhga ngjitet në vezë dhe ndahet në copa më të vogla, duke e bërë atë një operacion më të saktë dhe më tërbues sesa përgatitja e shpejtë e vaktit.

Megjithatë, kjo mund të jetë një gjë e së kaluarës me këtë ‘hakim perfekt të vezëve’ nga kuzhinierja amerikane Kathleen Ashmore.

Nëse dëshironi të fusni vezët e mbetura që nuk i keni lyer dhe të rrotulloni këtë të hënë të Pashkëve, ajo ka një këshillë të thjeshtë për t’i shpëtuar vetes modën e një lëvozhge të zbehur.

E njohur si CatKenCook në TikTok, Kathleen e përshkruan veten si ‘ajo shoqja nënë’ që ju kërkoni për receta të shëndetshme. Ajo ndan receta për sallata me pamje tipike të shijshme dhe shtesa për të kursyer kohë në kuzhinë.

Për këtë hak të vezëve të qëruara, përdorimi i avullit në vend të ujit e bën trukun.

Kathleen i vendos vezët e saj në një shportë me avull mbi ujë, brenda një tenxhere gatimi të mbuluar në pllakë.

Ai shkroi, ‘Avulli i nxehtë kontrakton proteinën e bardhë të vezës dhe e tërheq atë nga membrana e lëvozhgës.’

Blogerja e ushqimit i lë aty për 12-14 minuta, pas së cilës, tha ajo, guaska mbyllet menjëherë. Betohet ne avull, se ka 10 vjet qe nuk ka zier nje veze.

Nëse preferoni vezë të lëngshme në vend të vezëve të ziera, do t’ju duhet të eksperimentoni me kohën.

Videoja ka mbledhur mbi 100 mijë shikime, me disa komentues që konfirmojnë se është në punë.

‘dakort! Plus kursen energji dhe është shumë më i saktë pasi nuk ka rënie të temperaturës gjatë vendosjes së vezëve”, ka shkruar njëri.

‘Po! 12 minuta peeling të lartë dhe më të lehtë ndonjëherë”, tha një tjetër.

Bashkëngrënësit në komente sugjeruan gjithashtu ta provoni në Instapot ose në fërgesë me ajër nëse keni një të tillë.

Ka shumë këshilla dhe truke atje që pretendojnë se e bëjnë qërimin e vezëve super të lehtë, por kjo metodë ka miratimin edhe nga themeluesja e Simple Recipes, Alice Bauer.

Ajo dha një vështrim më të detajuar se si t’i gatuani vezët në avull deri në përsosmëri, duke përfshirë futjen e vezëve nën ujë të ftohtë në fund.

Sipas wikiHow, ekziston një arsye shkencore për ujin e ftohtë, sepse ‘vezët priren të qërohen lehtësisht kur janë të ftohta, sepse e bardha e vezës tkurret nga lëvozhga.’

Kjo teknikë rekomandon t’i vendosni vezët tuaja të ziera fort në temperaturën e dhomës në ujë të ftohtë për një orë përpara se t’i qëroni dhe t’i mbani në frigorifer për tre deri në katër ditë, por nuk është vërtet e nevojshme t’i mbani në frigorifer.

Një tjetër metodë e provuar dhe e testuar është ‘crack and roll’, ku (e dhëna është te emri), e trokisni mbi banakun e kuzhinës dhe ushtroni presion ndërsa rrotulloheni. Kjo krijon çarje të holla në të gjithë guaskën, duke e bërë të lehtë tërheqjen.

Keni një histori për të ndarë?

Kontaktoni duke dërguar email në [email protected]

MË SHUMË: Ekspertët shpjegojnë pse është më mirë t’i hani vezët tuaja të Pashkëve menjëherë për t’i bërë ato të qëndrueshme

MË SHUMË: E vërteta se pse vezët e Pashkëve kanë shije më të mirë se çokollata normale

MË SHUMË: TikTokers po hanë ‘patate të skuqura marule’ si një alternativë më të shëndetshme – por fjalë për fjalë është thjesht sallatë

Leave a Comment

Your email address will not be published.