Si të përdorni gjelin e bluar dhe pulën: 10 receta

Mishi i bluar është një bast i sigurt për ushqime të lira që përgatiten shpejt dhe lehtë. Ndërsa mishi i viçit dhe derrit (veçanërisht sallami) bëhen tituj, mos flini në gjelin e detit dhe pulën.

Ka një rënie të lehtë të proteinave kur hani shpendë, por fakti që ato janë të ulëta në yndyrna të ngopura (gjeli i detit është gjithashtu më i dobët se mishi i pulës) i bën ato pak më shumë për njerëzit që kërkojnë të ulin nivelet e kolesterolit. Bën një zgjedhje tërheqëse. Vetëm sigurohuni që të kontrolloni nëse jeni duke blerë mish të errët të bluar ose mish të bardhë të bluar nëse preferoni njërën ose tjetrën për një më të fortë.

Si të ruani shpendët e bluar

Shpendët e papërpunuara ose të ziera mund të ruhen në frigorifer për disa ditë. Sigurohuni që mishi të mbetet në paketimin e tij origjinal (i cili duhet të mbyllet me vakum ose të mbështillet fort) derisa të jetë gati për t’u gatuar.

Shpendët e bluar mund të qëndrojnë deri në tre muaj në frigorifer. Përpara se ta ruani, hiqni mishin nga paketimi i tij origjinal dhe mbështilleni sërish fort duke përdorur letër alumini, mbështjellës plastik ose letër ngrirëse. Mbështilleni dy herë nëse planifikoni ta ruani për më shumë se dy muaj.

A mund të zëvendësoni gjelin e bluar me pulën e bluar (dhe anasjelltas)?

Përgjigja është kryesisht po. Duke pasur parasysh se është kaq e zakonshme në recetat që tradicionalisht kërkojnë mish viçi (të tilla si djegës, hamburger dhe madje edhe Joes të lëngshëm), konsensusi i përgjithshëm duket se është se gjeldeti i bluar është në atë front. është një opsion i shkëlqyer. Mund të qëndrojë edhe për mish derri të bluar.

Për sa i përket shijes, pjatat e bluara të Keeper-it (veçanërisht nëse përdoren mish tërësisht të bardhë) zakonisht kalojnë me barishte të buta, erëza dhe përzierje salcash që plotësojnë aromën e butë të pulës. Dhe me mish viçi, të cilat zakonisht çiftëzohen pak.

Megjithatë, në fund të ditës, nëse preferoni një recetë të caktuar të pulës së bluar dhe e keni vetëm të dorës së dytë, ndoshta nuk do të vini re një ndryshim të madh kur përdorni gjelin e detit në vend të pulës së bluar, ose anasjelltas.

Më poshtë do të gjeni disa nga përgatitjet tona të preferuara të gjelit të detit dhe pulës.

recetë gjeldeti i bluar

Ka aq shumë shije të mbushura në këtë djegës pikant dhe të përzemërt, sa që adhuruesit e mishit të kuq nuk do të mendojnë dy herë se gjeli i detit është proteina e veçantë. Receta jep të paktën gjashtë racione, kështu që mund të bëni një pushim nga gatimi për pjesën tjetër të javës dhe të shijoni disa mbetje të shijshme. Merrni recetën tonë të lehtë me djegës gjel deti me erëza.

Ajo që e bën këtë bukë gjeli më të mirë se pjesa tjetër janë barishtet e freskëta dhe një 1,2 grusht salcë Worcestershire dhe salcë soje. Ndërsa gatuhet në furrë, ju keni mjaft kohë për t’u fokusuar në rrahjen e disa anëve për t’u bashkuar me të. Merrni recetën tonë të mishit të gjelit.

E vetmja gjë që u mungon këtyre shkrirjeve të buta e të thekura është një kamariere me koshere dhe syze maceje. Ky është një rast kur dëshironi të kërkoni mish të errët për një aromë më të koncentruar të gjelit të detit. Gjithashtu vini re se petat ngrijnë mirë, kështu që përgatitni një grumbull më të madh nëse jeni të prirur. Merrni recetën tonë të shkrirjes së Patty Turqisë.

Këtu keni një riff të shëndetshëm mbi supën e ngrohtë, ngushëlluese Albondigas, e cila tradicionalisht përdor mish viçi për të bërë qoftet e njohura të pjatës. një lugë dhe madje Abuela më skeptik do të tundë kokën në shenjë miratimi. Merrni recetën tonë të supës me qofte me gjeldeti meksikane.

Ushqeni Garfieldin tuaj të brendshëm me këtë lasagna të kënaqshme me shtresa. Nëse nuk gjeni suxhuk italian gjeldeti, shtoni një majë pluhur kopër ose fara të grimcuara në përzierjen e bluar. Duke folur për DIY, ju mund të bëni edhe rikotën tuaj. Merrni recetën tonë të lazanjës së sallamit të gjelit.

Receta e pulës së bluar

Ka shumë arsye pse kuzhinierët/restauratorët John Shook dhe Vinnie Dotolo janë me fat të quajnë Los Anxhelos, mes tyre qyteti i zhurmshëm Thai dhe aksesi i një koleksioni epik restorantesh. Është e qartë se dyshja dinamike e gatimit është bërë e aftë për magjinë e mishit të bluar, të mishit të bluar të mbushur me shije. Versioni i tyre i varur i pulës me siguri do t’ju çojë në Bangkok. Merrni recetën e tyre me gotat e lakrës së pulës me Sriracha, Lime dhe Fasule jeshile.

Specat e mbushur janë të kudondodhur në shumë tradita të kuzhinës nga e gjithë bota. Ky kombinim miqësor me keto i perimeve dhe mishit të bluar bëhet edhe më i shëndetshëm kur përdorni viçin në vend të pulës. Merrni recetën tonë me speca të kuq zile të mbushura me pulë të bluar.

Pula e bluar merr trajtimin vietnamez në këtë pamje të sanduiçit popullor banh mi. Burgeri nuk është peta juaj tipike me erëza të lehta, me përbërës të guximshëm si salca e peshkut, xhenxhefili dhe limoni që i shtohen festës. Mos harroni majonezën djegëse. Merrni recetën tonë për Burgerin e pulës Banh Mi.

Kapërceni lëvizjen dhe trajtoni rastin tuaj të përtypjes me këto dilla dekadente të frymëzuara nga famëkeqja Taco Bell Crunchwrap. Shijojeni drejt e nga tigani për të siguruar njëtrajtshmëri. Merrni recetën tonë për Quesadillas me pulë.

Nëse nuk mund të vendosni mes parmes së pulës dhe petës së mishit, pse të mos ndani ndryshimin? Ky shkrirje miqësore për familjen e dy ushqimeve të preferuara të rehatisë përdor një tigan për kifle, i cili lejon porcione të lehta dhe ka përfitimin shtesë të lejimit të më shumë sipërfaqes për të marrë ngjyrë kafe. Mmm. Merrni recetën tonë për kifle mishi me parmixhan pule.

Leave a Comment

Your email address will not be published.