Si të përdorni domate në ëmbëlsirat e verës, nga ëmbëlsira me erëza te kokrrat e freskëta

Domatet shpesh shijohen në një koleksion të pjatave të shijshme, nga sallatat dhe sanduiçet tek pica dhe makaronat.

Por a e dini se kultura më e njohur e kopshtit të verës mund të shfaqet edhe në ëmbëlsira? Kjo është e drejtë, ëmbëlsirë! Në fund të fundit, domatet janë fruta, edhe pse gabimisht konsiderohen si perime.

Ashtu si Bloody Mary klasike, tekstura e butë dhe me mish e domateve përzihet mirë me kremin, lëngun dhe alkoolin kur rrahni axhelat, granitën dhe koktejet. Pjesa e jashtme e fortë e frutave ngjan gjithashtu me atë të mollëve të freskëta, duke i bërë ato një shtesë të shkëlqyeshme për byrekët, tortat dhe ëmbëlsirat me erëza. Si përfundim, kripësia karakteristike e domates komplimenton bukur përmbajtjen e sakarinës.

Këtu në Salon Food, ne jemi të ngazëllyer për të eksploruar anën e ëmbël të domateve këtë sezon. Për të na ndihmuar të fillojmë, folëm me Kirin Baldwin, instruktore e kuzhinës për Artet e Pastiçerisë dhe Pjekjes në Institutin për Edukimin e Kuzhinës (ICE). Këto kokrra të ngrënshme (po, domatet janë manaferra!) në Baldwin Sweet Treats

Shumëllojshmëria specifike që përdorni ka rëndësi

Disa domate janë të ëmbla në shije dhe disa janë më të kripura. Prandaj, është shumë e rëndësishme të zgjidhni me kujdes llojin e mëparshëm të domateve kur i përgatisni ato në ëmbëlsira.

Baldwin rekomandon përdorimin e domateve Sungold, një varietet popullor i domateve qershi që krenohet me një ngjyrë të verdhë-portokalli të ndezur dhe një shije po aq të ndritshme. Një tjetër opsion i shkëlqyeshëm është domatja me ananas, e cila është pak acide me një ëmbëlsi të butë tropikale. Domatet Brandywine, një kultivar i shijshëm i trashëgimisë, i njohur për shijen e pasur të ëmbël, janë një tjetër opsion argëtues.


Dëshironi të shkruani më shumë ushqime të shijshme dhe të krijoni receta? Abonohuni në buletinin e Salon Food.


Megjithëse shumica e këtyre domateve janë të disponueshme në supermarketet lokale, Baldwin sugjeron t’i merrni ato nga tregu i fermerëve tuaj lokalë, të cilët shpesh mbajnë varietete të tjera unike. Shitësit e domates, të cilët specializohen në të gjitha gjërat e domates, mund t’ju ndihmojnë gjithashtu të zgjidhni dhe zgjidhni varietete specifike bazuar në përpjekjet tuaja të gatimit dhe gatimit. Dhe tregjet e gjelbra mund të ofrojnë mostra domatesh, kështu që ju mund t’i shijoni ato përpara se t’i blini.

“Disa dyqane ushqimore do të kenë domate vërtet të shkëlqyera në sezon,” thotë Baldwin. Por shumë gjëra në dyqan ushqimore në fakt janë vendosur në frigorifer, ku fillimisht kanë filluar të humbasin një pjesë të aromës.

“Gjërat që gjeni në tregun e fermerëve janë vërtet të freskëta, me shije të plotë dhe të pjekura dhe shumë në sezon. Kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të përdorni produktet e domates nga dyqanet ushqimore. por ato do të jenë me një linjë e domateve që janë më shumë [appropriate for] Përdorim i shijshëm.”

përqafoj umami

Ndryshe nga manaferrat, qershitë dhe pjeshkët tuaja të ëmbla, domatet përmbajnë sasi të larta glutamatesh, një lloj specifik i aminoacideve përgjegjës për krijimin e aromës së spikatur umami të frutave. Umami, që përkthehet si “shije e këndshme e këndshme”, është arsyeja pse domatet shpesh konsiderohen të papërshtatshme për ëmbëlsirat. Por Baldwin lutet të ndryshojë, duke thënë se shija e frutave është ajo që e bën atë një përbërës jokonvencional, por të rëndësishëm.

“Duhet të mendoni për mënyrat … ndërroni shijet në mënyrë që ana me fruta të domates të marrë atë lloj aromë umami përpara se njerëzit ta marrin atë,” shpjegon ajo. “Kjo nuk do të thotë se umami është shija që ëmbëlsirat nuk mund të kenë. Thjesht duhet të zgjidhni gjërat e duhura për t’u kombinuar me të.”

E cila na sjell tek shijet e veçanta që përputhen mirë me domatet

Erëzat shumë të kripura si hudhra, rigoni dhe pluhuri djegës nuk janë të përshtatshme për t’u përdorur në ëmbëlsirat e domates. Por kanella, speci, arrëmyshk dhe xhenxhefili janë, veçanërisht kur piqni një tortë me erëza domate, si kjo nga Food52.

Çiftet e tjera të shkëlqyera përfshijnë kremin, qumështin (qumështi i lopës ose alternativat me bazë bimore që të dyja funksionojnë mirë) dhe djathi mascarpone. Karameli gjithashtu i shton një prekje të këndshme domateve, siç shihet në Domatet e mbushura me karamelizuar të shefit Pierre Calmeles dhe Domatet e mbushura të karamelizuara të shefit Alain Passard. Kështu është vaji i ullirit, uthulla, vera dhe madje edhe çokollata e shkrirë, një përbërës kyç në tortën e modës së vjetër me supë me domate Campbell.

Përveç brusketave, domatet dhe buka mund të kombinohen me shtresa buke të bardhë të prerë në feta dhe komposto domatesh, për të bërë puding me bukë të ëmbël ose puding veror.

Domatet mund të përzihen edhe me fruta të tjera!

“Ajo që rritet së bashku, shkon së bashku,” thotë Baldwin. Ajo rekomandon kombinimin e domateve me frutat me gurë të stinës – si nektarinat, pjeshkët, qershitë dhe kumbullat – ose pjepërit për të bërë akullore, sherbet dhe grila freskuese.

gatuaj me domate

Byreku i ëmbël me domate jeshile, si The Spruce Eats, është një recetë e shkëlqyer për përdorimin e domateve të papërpunuara në mallrat e pjekura. Megjithatë, mishi i domates dihet se është i hollë dhe i lagësht. Pra, përpara se të përgatisni koren e byrekut, Baldwin sugjeron të trasni mbushjen ashtu siç bëni kur bëni byrekë me fruta.

Për të filluar, përzieni domatet në sheqer, kanellë, lëng limoni dhe niseshte misri, më pas kullojeni lëngun e tepërt në një tas të veçantë. Transferoni lëngun në një tenxhere me zjarr të ulët dhe përzieni sasinë shtesë të niseshtës së misrit derisa masa të trashet. Hidhni këtë përzierje mbi domatet e ëmbla dhe përzieni që të bashkohen shpejt. Kjo do të lejojë që domatet të lëshojnë më shumë lëng ndërsa gatuhen, si dhe të parandalojnë që korja e byrekut të laget.

Leave a Comment

Your email address will not be published.