Si të ndërtoni sallatën tuaj më të mirë me gjeneratorin tonë të personalizuar

Çfarë mund të vendosni në një sallatë? Ndoshta pyetja më e mirë është, çfarë nuk mund të vendosni në një sallatë? Pavarësisht nëse jeni duke shëtitur në korridorin e produkteve të supermarketit tuaj, duke shqyrtuar tregun e fermerëve ose duke shqyrtuar përmbajtjen e frigoriferit tuaj, është e lehtë të mbingarkoheni me zgjedhje. Ose ndoshta keni problemin e kundërt: po ndiheni të mbingarkuar dhe të frymëzuar.

Sido që të jetë, ne ju kemi mbuluar. Ne eksplorojmë disa nga përbërësit më të zakonshëm që përbëjnë një sallatë të mirë – zarzavate, proteina, salcë dhe përbërës krokantë, kremoz dhe acid – dhe ju ofrojmë një sërë opsionesh për secilën kategori. Ne gjithashtu përfshijmë sasitë e rekomanduara për 4 porcione. Përzieni dhe përzieni përbërësit për të krijuar krijimin tuaj ose përfitoni nga një shans për të parë se çfarë rekomandon për ju gjeneratori ynë i personalizuar i sallatave.

Tani, bëhuni gati të mbyteni me sallatën më të mirë që keni ngrënë ndonjëherë.

Për të bërë sallatën tuaj me porosi, zgjidhni një përbërës nga secila prej kategorive më poshtë. Ose, ne bëjmë: Kliko “Zgjidh për mua” dhe lëviz poshtë faqes për të parë përzgjedhjen e përmbajtjes të theksuar me të verdhë. Për të filluar një sallatë të re, rifreskoni faqen.

zarzavate

6 deri në 8 gota

Cilat zarzavate përdorni ju ndihmojnë të vendosni tonin për pjesën tjetër të sallatës. Mendoni se çfarë teksture dhe shije po kërkoni – të freskët ose të butë, të butë ose të fortë – dhe shkoni që andej. Zgjidhni një variant ose përzieni dhe përputhni. Në “The Complete Salad Cookbook”, America’s Test Kitchen rekomandon çiftimin e zarzavate me shije delikate, si ajsberg, Boston, Bibb’s dhe marule me gjethe të kuqe/jeshile me shije të buta, në mënyrë që të mos i mposhtin ato. Zarzavatet e hidhura ose të forta, të tilla si rukola dhe radikio, mund të kenë shije më të guximshme. Diçka si romaja funksionon pothuajse me gjithçka.

[Your guide to salad greens, plus tips to pick, prep and store them]

Pavarësisht se çfarë vendosni, zgjidhni atë që zgjidhni dhe si e trajtoni atë. Në përgjithësi, ATK preferon marule të plota ose gjethe mbi gjethet e copëtuara në paketë për të parandaluar prishjen (roma e fortë është një përjashtim). Sigurohuni që të lexoni tregun lokal të fermerëve për opsione të freskëta. Një rrotullues sallate është një mjet i shkëlqyeshëm për të pastruar zarzavatet e palara, por mund ta kryeni punën edhe duke i rrotulluar disa herë nën ujë të ftohtë të rrjedhshëm ose në një tas të mbushur me ujë të ftohtë. Sigurohuni që t’i thani zarzavatet tuaja tërësisht në një rrotullues ose me një peshqir të pastër kuzhine për të mbrojtur sallatën tuaj nga uji.

proteina

1 kile ose 1 deri në 2 gota të copëtuara, të copëtuara ose të copëtuara

Në “Salads are More Than Leaves”, Elena Silkock i referohet këtyre llojeve të përbërësve si “masë”, që është një mënyrë e mirë për të kornizuar kategorinë. Këtu mund të provoni të “përgatitni një vakt të vërtetë” nga sallata, thotë ajo. Merrni parasysh artikujt që mund të gatuhen në grup për sallata dhe pjata të tjera që mund të keni pranë gjatë gjithë javës. Keni nevojë për një shkurtore? Gjithmonë keni pulë rotissere të blerë në dyqan ose ton të cilësisë së lartë në vaj ulliri.

[7 hearty salad recipes to make for dinner]

Por mos mendoni vetëm për vjedhjen. Shumë nga këta përbërës mund të merren në drejtime të ndryshme për një spektër të gjerë shijesh dhe tekstesh. Vezët mund të variojnë nga të forta (të ziera fort) në të buta (të grimcuara). Shtoni aromë tymi në biftek ose karkaleca të ziera duke pjekur pulën në skarë. Përdorni qiqrat direkt nga kanaçe ose të skuqura në furrë. Tofu e skuqur është gjithashtu një opsion i shkëlqyeshëm. Përfshini profilin tuaj të shijes së preferuar me fërkime ose përzierje erëzash, marinada (këto vezë të kripura me soje vijnë në mendje) ose glazurat.

Problem

1/4 deri në 1/2 filxhan

Këtu mund të jeni veçanërisht të çuditshëm, duke tërhequr së bashku shtesa krokante ose duke krijuar diçka krejtësisht të re, në varësi të asaj që keni. Çfarëdo që të përdorni, sigurohuni që të maksimizoni shijen përpara se ta shtoni në sallatë. Kjo do të thotë që fillimisht të theksoni arrat ose farat dhe më pas t’i shtoni ato në erëzat që keni zgjedhur. Po kështu krutonët, të cilët duhet të kenë një ngjyrë kafe të pasur, të artë – grisja e tyre me dorë rrit ndryshueshmërinë e teksturës dhe ju jep shumë hapësirë ​​për veshjen dhe veshjet e tjera për t’u ngjitur.

[How to make crispy, flavorful croutons to upgrade your salad]

Sigurisht, mund të shtoni më shumë se një përbërës krokant dhe disa mund të mbivendosen me kategori të tjera këtu. Për shembull, mollët e prera janë gjithashtu të ndritshme/acidike. Arsenali juaj mund të përfshijë një përzierje opsionesh të gatshme për përdorim, të tilla si patate të skuqura djegës dhe patate të skuqura pita, dhe artikuj që i bëni vetë, si p.sh. një granola e kripur ose një përzierje arrash dhe farash ose qepepe të skuqura në mikrovalë.

[Top your salad with these nut and seed clusters for a crunch you’ll want to munch]

aciditeti

1/2 deri në 1 filxhan

Sallatat janë të kundërta në të gjitha shijet dhe teksturat, dhe një mënyrë për t’ju bërë të këndoni është të përfshini të paktën një përbërës që mund të presë gjithçka tjetër. Opsionet drejtojnë gamën, duke përfshirë fruta dhe perime të freskëta dhe turshi, fruta të thata dhe djathëra.

[Make your own quick-pickled onions]

Sisni dhe thajini përbërësit e paketuar në shëllirë për të shmangur shtimin e ujit në salcë. I rregulloni domatet pak para kohe me kripë për të përmirësuar shijen dhe për të hequr lëngun e tepërt. Pritini frutat e prirura për t’u oksiduar, si mollët, sa më afër që të jetë e mundur. Sigurohuni që të shtoni djathin e fundit, në mënyrë që të mbeten të paprekura, të dukshme dhe tërheqëse.

bollëk

1/2 filxhan

Yndyra dhe pasuria janë petë dhe plotësojnë shkëlqimin dhe aciditetin. Djathi i butë është një theks i mrekullueshëm, apo edhe ylli në rastin e diçkaje si sfera e beretës. Mishi i prerë hollë ose i prerë në feta, të tilla si shiritat e proshutës ose kubikët e proshutës, kontribuojnë në të gjithë pamjen pa e vjedhur pamjen, në të njëjtën mënyrë si një proteinë me shumicë.

Përbërësit me bazë bimore janë gjithashtu të mirëseardhur. Avokadot e pasura me yndyrë nuk janë e vetmja rrugëdalje; Patatet bebe të gatuara në avull ose në avull janë një shtesë e këndshme për ndjesinë kremoze të gojës.

veshja

1/4 deri në 1/2 filxhan

Ashtu si me gjithçka në këtë listë, sasia e veshjes që përdorni është një vendim personal. Për të bërë salcën e sallatës së ëndrrave tuaja, kolegu im z. Sigurohuni që të shikoni Udhëzuesin e plotë të Daniela Galarza-s, ku ajo rekomandon një gamë fleksibël prej 1 deri në 2 lugë gjelle për racion, me vinegrette në fundin e poshtëm të spektrit dhe ato më kremoze në pjesën më të lartë. fund.

[Salad dressings 101: Two formulas to get your ideal flavor every time]

Në “Salad Freak: Receta për të ushqyer një pasion të shëndetshëm”, Jess Damak ofron disa praktika më të mira të veshjes. Nëse jeni duke ndjekur një recetë ose duke e përgatitur me krahë, shijoni ndërsa shkoni në mënyrë që të rregulloni erëzat dhe ekuilibrin sipas nevojës. Për të shmangur vyshkjen dhe pakëndshmëri të tjera, mos shtoni marule derisa të jeni gati për ta shërbyer, përveç nëse ju udhëzon ndonjë recetë. Filloni me më pak veshje nga sa mendoni se mundeni, sepse gjithmonë mund të shtoni më shumë, por nuk mund ta hiqni atë. Damakëve u pëlqen të servirin salcë kremoze anash, duke i spërkatur mbi ose nën përbërës të tjerë për të krijuar rrotullime artificiale në pjatë, e cila jo vetëm që duket bukur, por zvogëlon rrezikun e një sallate tepër të thatë dhe të lagur.

Për të parë recetat specifike për zgjedhjet e veshjeve të mësipërme, shihni Vinaigrette balsamike; fermë për veshjen e dhallës; Salcë e sallatës së perëndeshës së gjelbër; Salcë për sallatë me Tahini; Dhe kjo salcë agrume-sojë.

në lidhje me këtë histori

Redaktimi nga Matt Brooks. Drejtimi, dizajni dhe zhvillimi i artit nga Christine Eschack. Zhvillim shtesë nga Leo Dominguez dhe Jake Crump. Redaktimi i dizajnit nga Amy Cavanile, Rachel Orr dhe Matt Callahan. Animacion nga Emma Kumer. Kopjimi i redaktimit nga Jim Webster.

Leave a Comment

Your email address will not be published.