si të gatuaj panxharin

E tokës dhe e ëmbël, panxhari ka një mish dramatik ngjyrë vjollcë-rozë që ndriçon menjëherë një vakt të mërzitshëm. Gatuani dhe prisni në copa të buta, ose përdorni të papërpunuar në smoothie, ëmbëlsira, sallata dhe sanduiçe. Ja më shumë se si t’i përmirësoni ritmet tuaja:

Si të përgatisni dhe gatuani panxharin

Prisni rrënjën e panxharit tuaj dhe prisni kërcellin përsëri në një centimetër. Lëreni në lëkurë dhe shpëlajeni mirë. Për të gatuar puris, ziejini për 20-25 minuta në ujë të kripur, të vluar ose në avull për 30-40 minuta. Përndryshe, mbështilleni me fletë metalike dhe piqni në një enë rezistente ndaj furrës për një orë (kjo recetë është e përkryer për panxharët e thjeshtë të pjekur). Ndërsa panxhari është ende i nxehtë, mbështilleni me një peshqir letre, për të mbrojtur duart tuaja nga njollat ​​dhe hiqni lëkurën.

Për të gatuar panxharin në copa, copa ose kubikë, fillimisht qëroni dhe copëtoni, spërkatni me vaj ulliri dhe erëza përpara se t’i piqni në një tepsi. Kjo teknikë shkurton kohën e gatimit dhe i jep panxharit një shije të karamelizuar. Nëse preferoni, mbështillini ato në letër në mënyrë që të avullojnë butësisht në copa në vend që të pjeken. Më pas punoni duke i copëtuar, grirë, turshi ose duke i bërë pure sipas dëshirës.

Westend61Getty Images

Pasta me panxhar

Panxhari i pjekur u jep një notë të ëmbël dhe tokësore pjatave me makarona. Lyejini ato me vaj ulliri, hudhër, erëza dhe një copë djathë krem ​​përpara se t’i palosni nëpër spageti të nxehta. Ngjyra e gjallë është e shkëlqyeshme për të joshur ngrënësit e zellshëm dhe për t’i kthyer gishtat në vjollcë.

Ky Pesto i panxharit Burgundy është gjithashtu një salcë e makaronave që ndryshon lojën! Plus, është i shijshëm i përhapur në sanduiçe, bukë të thekur dhe quesadilla.

Sallatë panxhar

Shpërndani panxharët e gatuar mbi një sallatë jeshile me feta të kripur dhe arra ose përzieni në një sallatë të përgatitur me drithëra – quinoa, bulgur ose kuskusi i kombinuar me perime të pjekura në skarë e bëjnë një mbushje vegane kryesore. Panxhari i papërpunuar, i grirë ose i grirë, gjithashtu shton një krisje të këndshme në sallata.

panxhar kerri

Skuqini farat e qimnonit dhe farat e sinapit në vaj të nxehtë përpara se t’i shtoni në copat e panxharit. Spërkateni me thekon djegës, shafran i Indisë, kripë, pastë hudhre dhe pak ujë. Skuqini në nxehtësi të lartë derisa uji të avullojë përpara se të përfundoni me një grusht barishte jeshile dhe speca djegës të freskët.

Dip panxhar

Përzieni panxharin me qiqra të konservuara, lëng limoni, hudhër dhe tahini për të krijuar një humus të gjallë ngjyrë vjollce të mbushur me fibra dhe aromë. Ndryshoni qiqrat për feta për të bërë një djathë djathi të purpurt; E shijshme e servirur me patate të skuqura tortilla ose të thekur në feta me avokado për një brekkie të mbushur me proteina.

pamje nga afër e tasit me humus me panxharë me zhytje të bukës së rrahur veçmas në të bardhë

mesdhetareGetty Images

Crunch panxhar

Prisni panxharin e papërpunuar dhe të qëruar në rrumbullakët e hollë nga mandolina dhe skuqeni thellë për ta bërë panxharin të freskët. Kur të nxehet, kullojeni në një peshqir kuzhine dhe aromatizoni. Për një opsion më të shëndetshëm, provoni këtë recetë të patate të skuqura me perime të pjekura.

panxhar turshi

Panxhari i ëndërruar, turshi është një fllad për t’u përgatitur në sanduiçe, sallata dhe shawarma. Ky version i uthullës së mushtit është super i shpejtë dhe ideal për t’u spërkatur në taco, për t’u përzier në yndyrë ose për t’u rrotulluar në një sallatë kremoze makaronash për një grusht të mprehtë.

Tortë me panxhar

Zëvendësoni karotat e grira për panxharin e papërpunuar në një recetë për kek me karrota për një pjekje super të lagësht. Rrihni lëngun e rezervuar të panxharit në krem ​​për të bërë krem ​​me gjalpë rozë pastel ose krem ​​djathi. Panxhari i grirë është gjithashtu i jashtëzakonshëm në brownies me kallamar sepse rrit strukturën e tyre të tymosur dhe plotëson pasurinë e pluhurit të kakaos.

Si të gatuajmë kërcell/mapa panxhari

Trajtoni kërcellin e panxharit në të njëjtën mënyrë si perimet e tjera me gjethe jeshile si lakra jeshile dhe zarzavate pranverore. Skuqeni në gjalpë hudhre, shtoni në minutën e fundit për të skuqur, bëni pesto jeshile ose shtoni një tadka të përzemërt tek thjerrëzat.

nga afër rrënjë panxhari organik i freskët në sfond gri

dhomë çajiGetty Images

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Leave a Comment

Your email address will not be published.