Si të bëni ëmbëlsirën “Julia” me qumështor me shtresa të Detroitit në Townhouse

Julia Foto me mirësjellje të Townhouse Detroit

befasojHen Townhouse Detroit u rihap shtatorin e kaluar, duke debutuar një brendshme të re elegante dhe oferta të përditësuara ushqimore dhe pijesh. Menuja e restorantit tani përmban Julia, një cheesecake me shtresa të shërbyer në një pjatë brlée.

“Në shikim të parë, do të mendonit se ishte një brumë i bardhë, sepse e lyejmë brlée-n duke e spërkatur me sheqer dhe duke e djegur lehtë derisa sheqeri të karamelizohet”, thotë pastiçeri i Detroitit, Becca Stanley. “Sandwich midis kores suaj të grahamit dhe cheesecake-it të lëngshëm është një shtresë e freskët dhe e lehtë e trëndafilit të mjedrës që e shtypim butësisht në kore…”

Stanley – e cila e quajti ëmbëlsirën pas nënës së saj për shkak të dashurisë së saj për ëmbëlsirat me djathë dhe çokollatën me mjedër – ndau recetën për Julia më poshtë, në mënyrë që ta provoni në shtëpi.

Receta Julia e Townhouse në Detroit

Shtëpia e qytetit Detroit Julia 2
Julia Foto me mirësjellje të Townhouse Detroit
material

Përbërësit e kores së Grahamit

3 gota thërrime graham krisur

filxhan gjalpë të shkrirë

1 filxhan sheqer kafe të errët

lugë kripë

Përbërësit e kompostës së trëndafilit me mjedër

1 1/2 filxhan mjedra

lugë çaji ujë trëndafili

2 luge sheqer

2 lugë çaji lëng limoni

përbërës të lëngshëm për qumështor

6 gota krem ​​djathi

1 filxhan sheqer

filxhan miell

6 vezë

3 te verdha veze

filxhan dhe 1 lugë salcë kosi

1 kokërr vanilje

plus

filxhan sheqer

mjedra të freskëta

lule të ngrënshme

udhëzim

Rrihni së bashku të gjithë përbërësit për koren e Grahamit.

Shtypeni përzierjen lehtë në enë (mund të përdorni disa pjata të vogla kremi brlée ose të bëni një julienne të madhe në një tavë byreku). Mos e paketoni aq fort sa të bëhet e vështirë të hidhet ushqimi me lugë.

Përzieni sheqerin, limonin dhe ujin e trëndafilit në një enë derisa sheqeri të fillojë të tretet.

Palosni mjedrat në përzierjen tuaj të sheqerit/limonit/trëndafilit.

Hidheni përzierjen e mjedrës/sheqerit mbi koren tuaj të grahamit. Më pas, shtrydhni butësisht mjedrat tuaja në koren e grahamit duke i spërkatur në pjatën tuaj, në mënyrë që të merrni disa me çdo kafshatë.

Në KitchenAid me shtojcën e vozit, përzieni të gjithë përbërësit e bazës së qumështit tuaj të lëngshëm (përveç vaniljes), duke filluar me kremin e djathit dhe më pas kosin tuaj (në thelb kaloni nga përbërësit tuaj më të fortë tek më të butat). Grini anët rreth gjysmës së rrugës dhe përzieni derisa të bëhet një përzierje homogjene. Nëse ka pak gunga është në rregull pasi do të përzihet mirë në hapin e fundit.

Hidheni qumështorin e lëngshëm në një enë të madhe pjekjeje dhe vendoseni në furrë në një enë të madhe pjekjeje. Më pas derdhni ujë të nxehtë në tenxheren e madhe për të bërë banjën tuaj me ujë. (Stanley rekomandon të derdhni ujin pasi gjella të jetë në furrë.)

Mbulojeni pjesën e sipërme me letër kallaji dhe piqini në 275 F për rreth një orë e gjysmë, ose derisa qendra të jetë vendosur dhe qendra të dridhet si një pelte.

Pas pjekjes hiqeni nga banja me ujë dhe lëreni të ftohet. Më pas futni një blender me shkop në përzierje dhe shtoni në të copëzat e fasules së vaniljes. Përziejini mirë derisa masa të bëhet e lëmuar si mëndafsh dhe të mos mbeten gunga.

Lëreni përzierjen e qumështit tuaj të lëngshëm të ftohet plotësisht në frigorifer dhe më pas shpërndajeni butësisht në pjatën tuaj mbi komposto me mjedër. Mbushni pjatën tuaj deri në majë në mënyrë që të jetë e lehtë për të bërë brulee.

Për të përfunduar, derdhni filxhanin me sheqer mbi Julia dhe tundeni/ndryshoni enën derisa e gjithë gjella të lyhet me sheqer. Hiqeni sheqerin e tepërt në një pjatë të veçantë. Pastaj, duke përdorur një pishtar krem ​​brulee, filloni bruleen tuaj. Ju dëshironi ta mbani pishtarin rreth 4-6 inç larg nga pjata, në varësi të fuqisë së pishtarit tuaj. Vazhdoni në rrathë të vegjël duke filluar nga skaji më i jashtëm i enës dhe duke lëvizur drejt qendrës. Ju dëshironi të bëni brulee derisa të arrihet një ngjyrë qelibar.

Dekoroni me disa mjedra të freskëta dhe petale lulesh të ngrënshme dhe shijoni! Stanley thotë se i pëlqen të hajë ëmbëlsirë me trëndafila të ndezur në darkë ose ndonjëherë me një kapuçin për mëngjes.

Townhouse Detroit, 500 Woodward Avenue, Detroit; 313-723-1000; townhousedetroit.com