Si të bëni ëmbëlsira të shëndetshme të ngrira lehtësisht në shtëpi

Ëmbëlsirat e ngrira janë padyshim gjërat më të mira që mund të ndodhin në hapësirën e ëmbëlsirave, konkretisht akullorja. Qoftë akullorja, sherbeti, kokoshi, kos i ngrirë apo shërbimi i butë, akullorja mund të kënaqë dhëmbët tanë të ëmbël si askush tjetër. Që nga shpikja e saj mbi 500 vjet më parë, ne kemi shijuar këto ëmbëlsira të freskëta dhe freskuese që shkrihen në gojën tuaj dhe ndihen si parajsë, veçanërisht në një ditë të nxehtë vere! Një lugë e shijes tuaj të preferuar, me një grusht frutash të freskëta, shurup ose arra, dhe është tasi i përsosur i kënaqësisë që mund të kërkoni pas një dite të gjatë ose kur jeni duke parë shfaqjen ose filmin tuaj të preferuar.

Thënë kështu, shumica e ëmbëlsirave të ngrira që gjeni në dyqane janë të ngarkuara me sheqer dhe shije artificiale, të cilat nuk ka nevojë të thuhet me shije të shkëlqyer, por nuk janë gjithmonë të mira për shëndetin, veçanërisht nëse i konsumoni. Ndërsa ne të gjithë meritojmë një ëmbëlsirë të vogël herë pas here, a nuk do të ishte mirë të kishim një version më të shëndetshëm të tij?

Një nga mënyrat më të mira për të marrë ëmbëlsira të shëndetshme të ngrira është përgatitja e tyre në shtëpi. Ju mund t’i bëni ato sipas shijes tuaj, duke përdorur përbërës direkt nga kuzhina juaj, dhe të korrni përfitimet ushqyese duke kënaqur sythat tuaja të shijes. Por mos kini frikë, jo të gjitha akulloret janë të vështira dhe të ndërlikuara për t’u bërë.

Me ide që variojnë nga recetat klasike deri tek opsionet vegjetariane dhe pa sheqer, ne ju sjellim disa nga mënyrat më të lehta për të përgatitur ëmbëlsirën tuaj të preferuar të ngrirë.

si të bëni ëmbëlsira të ngrira në shtëpi

Përdorni shurup panje ose mjaltë në vend të sheqerit

Kos i ngrirë me manaferra. Foto nga Lisa Viltsey (Foto nga Lisa Viltsey/Corbis nëpërmjet Getty Images)

Për një, mjalti e mban akulloren të butë dhe i shton një lustër strukturës. Por mbani mend, as shurupi i sheqerit dhe as mjalti nuk do ta ngurtësojnë ose kristalizojnë pjatën si sheqeri, megjithëse do t’i japin gjellës suaj një shije shumë unike. Provoni këtë kos me fruta të ngrira tropikale, i cili kërkon vetëm katër përbërës. Është freskues, pa faj dhe ndjehet si një festë në gojën tuaj me fruta të freskëta dhe kos kremoz, të gjitha të përziera me mjaltë ose shurup panje. Ju madje mund të bëni një version për fëmijë të kosit të ngrirë me këto përzierje natyrale me fruta nga Once Upon a Farm.

Përdorni qumësht banane ose kokosi në vend të qumështit

ëmbëlsirat e ngrira

Akullore e thekur me banane Panko

Pavarësisht nëse preferoni opsionin vegjetarian apo jo, qumështi i kokosit ose banania është një mënyrë e shkëlqyer për ta bërë akulloren tuaj të butë dhe kremoze. Aq më tepër me bananet, të cilat gjithashtu do t’ju ndihmojnë të anashkaloni sheqerin ose ëmbëlsuesit e tjerë. Gjithçka që duhet të bëni është të ngrini bananet gjatë natës dhe më pas t’i shtoni në procesorin e ushqimit të nesërmen. Mund ta keni ashtu siç është, ose t’i shtoni një grusht manaferash, ose disa copa çokollatë të zezë, ose ta zbukuroni me këto, arra ose fruta të copëtuara. Mos humbisni të provoni këtë akullore shumë joshëse me boronica dhe livando me qumësht kokosi.

Përdorni tul dhe lëng frutash të freskëta

ëmbëlsirat e ngrira

Popsicles të ekspozuara gjatë pritjes së koktejit (Foto nga Alexander Tamargo/Getty Images për Paraiso Miami Beach)

Frutat janë të pasura me sheqerna natyrale dhe acide që ofrojnë një ekuilibër të mirë të shijes së ëmbël dhe të lezetshme. Dhe është “stina” për manaferrat e freskëta të fermës, frutat me gurë, mango dhe më shumë. Shfrytëzojeni sa më shumë të korrat sezonale dhe bëni sherbet dhe kokoshka nga kivi, luleshtrydhe, mango, ananasi, pjeshkë ose çdo gjë tjetër që mund të merrni në dyqan. Ose shkoni për Rainbow Pop me shije të përzier me kivi, manaferrë, pjeshkë dhe mjedër, të cilat janë shumëngjyrëshe, të shijshme dhe të shëndetshme. Vë bast se fëmijët nuk do të ndalen në një.

Këtë verë, anashkaloni udhëtimin në supermarket dhe bëni vetes ëmbëlsirat tuaja të preferuara të ngrira, pikërisht në kuzhinën tuaj. Do të mahniteni me aftësitë tuaja për të bërë ëmbëlsirë!

Leave a Comment

Your email address will not be published.