Si të bëni akull të rruar me avokado me 2 përbërës

hejMe kalimin e viteve, ne kemi arritur në përfundimin e padiskutueshëm se avokadot ishin të destinuara për shumë më tepër sesa thjesht dolli. Me receta si buka e avokados, shtimi i tyre në smoothie dhe sigurisht guacamole, opsionet për këtë frut jeshil kremoz të shëndetshëm për zemrën janë vërtet të pafundme. Megjithatë, kohët e fundit, një mënyrë e ëmbël dhe e shijshme për t’i ngrënë me lugë ka pushtuar internetin dhe ne jemi 100 për qind në bord. Hyni në akull të rruar me avokado – gumëzhimë e ëmbël Të gjitha Duhet që së shpejti të bëhet një preferuar i verës për vitet në vijim. Vazhdo, Dole Whip.

BTW, ndonëse kjo ëmbëlsirë me avokado mund të jetë e panjohur për disa, dijeni se kjo pjatë ka ekzistuar prej shekujsh. Ai vjen nga Azia Juglindore, ku shumë variacione të kësaj recete të thjeshtë janë pika kryesore në varësi të rajonit (më shumë për këtë më poshtë). Sot, falë qindra videove në trend në TikTok, njerëzit në të gjithë botën po e provojnë këtë ëmbëlsirë të shijshme jeshile. Pra, si e bëni akullin e rruar me avokado? Ne kemi një lugë të brendshme (ahem) për ju.

Nga e ka origjinën kjo ëmbëlsirë me avokado?

Në një video të TikTok nga @bbymmii, Mai Thao shpjegon se u trondit kur mbërriti në Shtetet e Bashkuara nga Vietnami dhe mësoi se amerikanët përdorin kryesisht avokado në pjata të shijshme si sallata dhe sanduiçe. Kjo sepse, thotë ajo, në vendin e saj të origjinës, ato përdoren për të bërë ëmbëlsira të ëmbla dhe smoothie, si singh tu bi, një shake avokado vietnameze. Edhe pse mund ta lidhni avokadon me origjinë nga Amerika Qendrore dhe Jugore, prodhimi i frutave në Azinë Juglindore gjithashtu renditet i lartë. Sipas bazës së të dhënave të statistikave të korporatave të Organizatës së Ushqimit dhe Bujqësisë, Indonezia ishte prodhuesi i pestë më i madh i avokados në vitin 2020.

@bbymmii Është një tingz aziatik. Por ju lutem provoni!! #fyp #ButterGlossPop #makeadrink #aziatike #avokado Kolona zanore origjinale – My

Pra, çfarë të bëni me të gjitha këto avokado që mund të pyesni? Epo, kthejini ato në ëmbëlsira, sigurisht. Në videon popullore të mësipërme, Thao demonstron se si të përdorë frutat për të bërë një nga pjatat e saj të preferuara (b dum) që duket si kokrra, por me shumë të ftohtë…fjalë për fjalë, në një farë mënyre. Ajo fillon duke e prerë avokadon në kubikë të vegjël, duke shtuar akull të grimcuar dhe duke e trazuar me një spërkatje të madhe qumështi të kondensuar të ëmbël përpara se ta grijë të gjithë së bashku në një tas. Ndërsa akulli fillon të shkrihet, ai shpërndahet në qumështin e kondensuar, duke mbuluar copat e avokados me një lëng të ëmbël dhe krem.

Besimi: Tekstura kremoze e një avokadoje shoqërohet në mënyrë të përkryer me akullin krokant. Ky kombinim magjik është ajo që e bën këtë ëmbëlsirë kaq freskuese. Për më tepër, qumështi i kondensuar i ëmbëlsuar e kthen pjatën në një shije të këndshme që i jep akullores një sukses për paratë e saj. Ne gjithashtu mësuam shpejt se ëmbëlsirat avo nuk janë vetëm për kuzhinën vietnameze. Komentuesit në video vunë në dukje se shijojnë gjithashtu shijen e ëmbël të frutave në vende të tilla si Filipinet, Brazili dhe Libani, ku e hanë atë me sheqer ose mjaltë. Ndërsa mund të jeni veçanërisht të mësuar të shijoni avokado në pjata të shijshme, ne besojmë se kjo shumëllojshmëri e shijshme do t’ju bëjë të rishikoni potencialin e ëmbël të frutave.

Si të gozhdoni këtë recetë për akull të rruar me avokado

Tani, nëse jeni gati të filloni ëndrrën tuaj për të bërë ëmbëlsirë me avokado, ne kemi mbledhur disa këshilla për ta bërë këtë recetë një sukses çdo herë. Në këtë video TikTok nga @thekwendyhome, Wendy bën një pjatë duke përdorur akull të rruar në vend të kubeve (swoon). Nuk keni një prodhues të zbukuruar Frosty në shtëpi për të bërë akull të rruar? Nuk ka problem. Ngrijeni një enë të sigurt për ngrirje të mbushur me ujë dhe përdorni një rende për të grirë bllokun në atë konsistencë të lakmuar të krisur topash dëbore.

@thekwendyhome A keni pasur ndonjëherë avokado si ëmbëlsirë më parë? Receta: @Nick Hua Claire de Lune – Avenue Maria

Tjetra, nëse jeni duke kërkuar për një opsion me sheqer më të ulët, provoni të ndërroni qumështin e kondensuar të ëmbël me një lloj pa sheqer dhe një shurup panje ose agave. Dhe, nëse doni ta bëni me lehtësi 100 për qind me bazë bimore, provoni të përdorni qumësht kokosi të ëmbëlsuar të kondensuar në vend-Kështu që E shijshme.

E fundit, por sigurisht jo më e rëndësishmja, mbani në mend se ylli i shfaqjes, avokadot, duhet të jenë plotësisht të pjekura për të marrë pjatën më kremoze dhe *më të frikshme* me avokado të rruar me akull. Mësoni se si t’i gatuani ato për muaj të tërë për t’u siguruar që jeni gati të shkoni nëse dëshironi këtë ëmbëlsirë të lehtë. (Dhe nëse kubat e akullit po ju shqetësojnë ose nuk ndiheni aq mirë me dhëmbët tuaj, gjithmonë mund t’i përzieni përbërësit së bashku për një ëmbëlsirë të pasur dhe të ëmbël si smoothie.)

Receta e akullit të rruar me avokado

Jep 2 porcione

material
1 avokado e pjekur
1 1/2 filxhan akull të rruar
3 lugë qumësht të kondensuar të ëmbël

1. Prisni një avokado të pjekur në copa sa një kafshatë dhe vendoseni në një tas të madh.

2. Shtoni akullin e grimcuar dhe qumështin e kondensuar. Përziejini së bashku, dhe shijoni.

Sikur të kishim nevojë për një justifikim tjetër për të ngrënë më shumë avokado. Epo, ja ku është gjithsesi.

Oh pershendetje! Dukesh si dikush që i pëlqen stërvitjet falas, zbritjet nga markat më të fundit të shëndetit dhe përmbajtjet ekskluzive Well+Good. Epo +. Rregjistrohu PerBashkohuni me komunitetin tonë në internet të njerëzve të brendshëm të shëndetit dhe zhbllokoni menjëherë shpërblimet tuaja.

Leave a Comment

Your email address will not be published.