Shijoni këto ëmbëlsira të shijshme dhe unike Parle G këtë verë

Biskota e preferuar e Indisë për kohën e çajit është gjithashtu mjaft e gjithanshme, duke bërë parfe, tarta dhe petulla të shijshme. Nëse shijoni një dozë nostalgjie me ëmbëlsirat tuaja, provoni këto receta unike nga Parle G.

Për dekada, çaji ka qenë sinonim i biskotave me glukozë në Indi. Kujtimet nostalgjike të pirjes së disa biskotave Parle G çaj Ose qumështi është paraqitur aq shumë në kulturën pop dhe meme në internet, saqë është vendosur fort në strukturën kulturore të vendit. Natyrisht, një vështrim nëpër qilarin e kuzhinës së shtëpisë do të sjellë një paketë (ose dy) të këtyre ëmbëlsirave.

Megjithatë, shija e kripur, e ëmbël dhe struktura krokante e Parle-G e bëjnë atë më shumë sesa thjesht një meze të lehtë. Kur përfshihen në recetat klasike të ëmbëlsirave, biskotat funksionojnë mirë në ngritjen e ëmbëlsirave dhe shtimin e teksturës. Akullore, Nëse jeni gati për disa eksperimente, kapeni paketën e ëmbëlsirave të shtrira në anën e pasme të raftit të kuzhinës tuaj dhe provoni këto receta për ëmbëlsirat Parle G.

Shtoni këto receta unike Parle G Mithai në repertorin tuaj të pjekjes

Roll zvicerane me çokollatë

Kjo recetë e shpejtë dhe pa pjekje kërkon biskota Parle G të bluara, kakao, sheqer, kokos të tharë me gjalpë, qumësht dhe shurup çokollate. Montimi zgjat vetëm disa minuta dhe nuk kërkon as që të ndizni furrën. Kombinoje këtë me kënaqësinë e kafshimit në një regjistër çokollate të denjë për Instagram, dhe do të kesh një ëmbëlsirë fituese!

Sanduiç me akullore

Ndoshta po aq nostalgjike sa biskotat, loja me teksturë e biskotave krokante dhe akullores së butë është e pamposhtur. Kjo recetë e veçantë i merr gjërat në një nivel me akulloren me kardamom parle ji që të kujton kohën e çajit. Përbërësit përfshijnë qumësht të kondensuar, kardamom të bluar dhe disa pako me biskota me glukozë.

Cheesecake pa vezë me mango

Kuzhinierja e njohur Anahita Dhondi përfshin dy nga përbërësit e saj të preferuar, mango dhe biskota me glukozë, në një recetë qumështor pa pjekje. Mëkatare dhe tolerante, receta kërkon gjalpë dhe Parle G për bazën. Djathi krem, kosi, sheqeri pluhur, çokollata e bardhë, lëngu i limonit dhe mango e freskët kompletojnë ëmbëlsirën. Ky është trajtimi perfekt i verës!

Pudingu

Kjo recetë do t’ju vijë në ndihmë kur keni dëshirë të madhe për sheqer, por nuk jeni gjë tjetër veçse një element kryesor i qilarit në shtëpi. Përbërësit përfshijnë qumësht, sheqer, pluhur kremi, qumësht pluhur dhe biskota Parle G të cilat së bashku formojnë një puding të shijshëm. Ashtu si me shumicën e recetave në këtë listë, nuk keni nevojë të ngrohni paraprakisht furrën ose të grumbulloni vezë për këtë ëmbëlsirë.

mousse me çokollatë

Nëse keni të ftuar ose po organizoni një festë, këto shkrepje të bukura dhe të shijshme mousse janë trajtimi perfekt. Plus, ato janë të lehta për t’u rrahur, kështu që nuk keni nevojë të kërkoni përbërësit e duhur ose të shpenzoni orë të tëra për t’i përgatitur ato. Për recetën do t’ju duhet krem ​​pana, biskota Parle G të bluara dhe çokollatë. Dekoroni me biskota të plota Parle G si dhe thërrime sipas shijes.

triamisu

Kafeja dhe Parle G është një kombinim i pamposhtur. Do t’ju duhet qumësht, sheqer, miell misri, krem ​​djathi, vezë dhe Parle G për të rrahur përbërës si krem, të cilat mund t’i shtroni me biskota glukoze të zhytura në kafe të zezë për atë aromë klasike tiramisu. Nëse ju pëlqen efekti i kafeinës në ëmbëlsirat tuaja, kjo është për ju.

Pancakes

Parle ji ka qenë gjithmonë një mënyrë popullore për të nisur ditën. Kjo recetë shton një rrotullim unik në bazën e mëngjesit dhe është e përkryer për mëngjeset e natës së javës. Për ta bërë këtë, përveç Parle G, do t’ju duhet qumësht, pluhur për pjekje, salcë çokollate, gjalpë dhe sodë buke. Sipër shtoni gjalpë dhe shurup panje ose mjaltë.

Motichoor Parfait

Nëse ëmbëlsirat me shtresa janë reçeli juaj, atëherë kjo recetë unike që kombinon klasikun Indian Motichoor Ladoo me Parle-G do t’ju bëjë të çmendeni. Përveç këtyre dy përbërësve, për ta përgatitur do t’ju duhet sheqer pluhur, krem ​​djathi, gjalpë pa kripë dhe krem ​​i trashë. Dekoroni me arra për ta bërë atë të denjë për Instagramin. Këto janë gjithashtu ëmbëlsira të shkëlqyera për festa, të garantuara për t’u bërë përshtypje të ftuarve.

Tortë me luleshtrydhe

Një përmbledhje e ëmbëlsirave do të ishte e paplotë pa numrat e frutave dhe tortës. Ky i veçantë ka nevojë që ju të rrëmbeni gjalpë, gjizë dhe luleshtrydhe përveç Parle G në shitjen tuaj të ardhshme ushqimore. Bashkojini të gjitha bashkë dhe voila! Keni një ëmbëlsirë freskuese për verën. Plus, nuk ka pjekje ose nxehtësi të përfshirë në proces.

Torta e ditëlindjes

Nuk ka asgjë që një tortë e mirë nuk mund ta zgjidhë. Dhe nëse ju vjen një ditëlindje në të cilën dëshironi të investoni aftësitë tuaja në pjekje, ky është një opsion i shkëlqyeshëm për të eksperimentuar. Përbërës të kufizuar, telashe minimale, kjo është një recetë vërtet e pagabueshme. Ju do të keni nevojë për Parle G, sheqer pluhur, kafe të menjëhershme, qumësht, pluhur për pjekje dhe çokollatë të zezë. Nëse dëshironi të përdorni aftësitë tuaja krijuese me dekorime të çuditshme të tortës, shtoni çokollatën e bardhë në listën e ushqimeve. Sfungjeri i butë me ganache të pasur me çokollatë, nuk mund të gaboni me të.

Imazhi i veçantë: Me mirësjellje @grish_s/Instagram; Imazhi i heroit: Me mirësjellje @darshichandaria/Instagram

Leave a Comment

Your email address will not be published.