Shijoni ëmbëlsirat në të gjithë Las Vegasin

Gjithkush ka versionin e vet të një dhëmbi të ëmbël. Për fat të mirë, Las Vegas ka çdo lloj restoranti, bari, kafeneje dhe dyqani ëmbëlsirash që mund të imagjinohet, të destinuara për të kënaqur këtë lloj mall të veçantë.

Sugar Factory American Brasserie ,725.777.1216), e cila ka vendndodhje në mbarë vendin, duke përfshirë destinacionin e saj kryesor prej 14,000 metrash katrorë në Las Vegas Strip, së fundmi zbuloi një menu krejtësisht të re për paradrekë, drekë dhe darkë. Kjo do të thotë që ju fjalë për fjalë nuk keni nevojë të kënaqeni me ëmbëlsirën për të shijuar diçka të ëmbël dhe të shijshme në çdo kohë të ditës. Eksploroni pjata të reja si krepat me banane foster, tost francez i mbushur me manaferra dhe krem ​​pana, Brie të pjekur në pasta të fryra me reçel luleshtrydhe dhe pije me aromë kafeje të ftohtë me biskota dhe krem. Dhe mos u shqetësoni, ka pjata të shijshme për drekë dhe darkë për të balancuar përvojën tuaj.

Krejt e re në kompleksin periferik të fshatit Tivoli, Milkco Kafe ,725.500.6677) shërbimi i akullores premium me shërbim të butë dhe ëmbëlsirave dhe pijeve të tjera të bëra me përbërës natyralë. Ekskluziviteti në zhvillim është i hapur në më shumë se 15 vende anembanë botës dhe më në fund është gati për debutimin e tij në Vegas, i përforcuar nga kombinime novatore të shijeve si Tiramisu, Qumështi Pineapple dhe Trajtimi i Perlës së Zezë me topa çokollate dhe shurupe. Kjo akullore ka shije më kremoze se shërbimi tradicional i butë në Early Buzz, por ju do të jeni gjyqtari.

Gabby’s Coffee & Bakery ,702.331.1144), një i preferuar prej kohësh në lagjen kineze në Las Vegas, ka hapur një vendndodhje të dytë në Henderson, dhe ndërsa të dy pikat e kafeneve ofrojnë një atmosferë të rastësishme për t’u shoqëruar gjatë një latte, ushqimi është pjesa kryesore e bisedës, duke filluar nga kafshata të lehta deri te buka dhe torta e freskët. dhe ndjesi të tjera të ëmbla. Provoni Berry Ricotta Brioche, tortën e bukur Rainbow Roulade, krepat Tiramisu ose Nutella dhe krepat e lezetshme “Fat Carons”, një grup makaronash të mbushura plot me krem ​​pastiçerie të aromatizuar me mango dhe fruta pasioni, ube, qershi dhe fëstëkë, crmebrlé dhe . Më shumë.

përsëri në bar, giada ,855.442.3271) festohet në Cromwell pikërisht ashtu siç është për kuzhinën e lehtë italiane të yllit televiziv Giada De Laurentiis për pastat e saj perfekte dhe ëmbëlsirat e veta. Ndani një shportë me kifle me boronica, briosh me çokollatë dhe cheesecake daneze me luleshtrydhe në mëngjes të vonë dhe përfundoni çdo vakt në Giada me sherbet të ëmbël, mascarpone ose aromë me aromë ekspres dhe tiramisu me çokollatë me bamje të zhytur në ekspres. Dhe nëse nuk jeni duke ngrënë biskotat e saj të famshme rikota me limon, keni bërë një gabim.

Biskota gjigante e pasurisë e shërbyer me mousse me çokollatë të bardhë dhe të zezë Tao aziatike Bistro ,702.388.8338) në Venecia ka një nga ëmbëlsirat më ikonike të qytetit, lloji i përfundimit që i shtyn të gjithë në tavolinë të bëjnë një foto përpara se të gërmojnë. Por sendet e tjera të ëmbla të Tao-s janë po aq festive dhe të shijshme, nga donutët e pluhurosur me sheqer yuzu deri tek shija e akullores këpucar me një gamë të gjerë shijesh. Dhe mund të merrni një kuti dhuratë me çokollatë Tao Buda për udhëtime në shtëpi.

Klikoni këtu për abonimin tuaj falas në edicionin javor dixhital të Las Vegas Magazine, udhëzuesin tuaj për çdo gjë për të bërë, dëgjuar, parë dhe përjetuar në Nevadën Jugore. Përveç versionit më të fundit të dërguar me email çdo javë, do të gjeni mijëra oferta të shkëlqyera që kursejnë para nga disa nga atraksionet, restorantet, pronat më emocionuese dhe më shumë! Dhe Revista Las Vegas është e mbushur me përmbajtje informative si restorante për të parë, kokteje për të pirë dhe atraksione për t’u shijuar.

Leave a Comment

Your email address will not be published.