Shijet BLT e bëjnë këtë sallatë perfekte për Barbekju dhe pikniqe – InForum

Fargo – Nëse jeni duke kërkuar për një pjatë të këndshme për turmën që është perfekte për barbekju, pikniqe dhe ushqime, sallata ime e makaronave BLT është një fitues i garantuar. E frymëzuar nga sanduiçi klasik i verës, kjo sallatë me makarona përmban shumë proshutë, marule, domate dhe avokado me makarona rotini dhe një salcë të shijshme dhe kremoze me djathë avokado blu.

Për këtë recetë, zgjidhni një petë të madhësisë së kafshuar me kthesa dhe/ose tuba në mënyrë që veshja të ngjitet dhe të lidhë së bashku përbërës të tjerë si rotini, makarona pene ose papion. Gatuani petët sipas udhëzimeve në paketim derisa të jenë al dente, gjë që do të sigurojë që ato të jenë mjaft të forta për të mbështetur përbërësit e sallatës.

Pasi makaronat janë gati i kulloj në një kullesë dhe i shpëlaj menjëherë me ujë të ftohtë derisa të nxehet. Këtë e bëj vetëm kur gatuaj një pjatë makarona të ftohtë, pasi uji i ftohtë ndalon procesin e gatimit dhe parandalon që petët të zbuten. Makaronat mund të përgatiten deri në 24 orë përpara, t’i hidhen pak vaj ulliri dhe të vendosen në frigorifer derisa të jenë gati për të mbledhur sallatën.

Për sallatën e makaronave, është e rëndësishme që petët të kullohen dhe të shpëlahen menjëherë nën ujë të ftohtë për të ndaluar procesin e gatimit dhe për të mbajtur petët al dente. Petë të vogla, me madhësi të kafshuar, me një tub ose me kthesë si rotina janë ideale për sallatën e makaronave.

Sara Nasello / Forum

Në fakt, pothuajse të gjithë përbërësit për këtë sallatë mund të përgatiten paraprakisht, përveç avokados, dhe këto hapa i kam përfshirë në recetë. Avokadot priten shpejt, dhe pres t’i shtoj pak para se t’i shërbej për të ruajtur ngjyrën dhe freskinë e tyre. Sallata duhet të mblidhet brenda dy orëve nga shërbimi për rezultate më të mira.

Kjo recetë kërkon një paketë prej 12 ons me proshutë dhe më pëlqen ta piq deri sa të jetë e freskët dhe më pas ta pres në copa të mëdha me madhësi 1/2 deri në 3/4 inç. Proshuta i jep sallatës një shije të mrekullueshme të tymit, madje mund të shtoni mish pule ose gjeldeti për të përmirësuar pjatën.

Marulen e pres në shirita ose copa të holla, në mënyrë që të mund të futen lehtësisht në sallata. Për këtë recetë, unë preferoj zarzavate të freskëta që nuk zbehen ose bëhen të lagur, si zarzavate, romaine, gjalpë dhe marule ajsberg. Për domatet, zgjidhni një shumëllojshmëri domatesh të vogla që do të qëndrojnë mirë pas prerjes, si qershitë ose rrushi.

4.jpg

Për të përsëritur bukën e pjekur në skarë të sanduiçit BLT, Sarah dolli thërrimet panko me gjalpë të shkrirë derisa të marrë ngjyrë kafe të artë dhe të freskët.

Sara Nasello / Forum

Një nga elementët e mi të preferuar të një sanduiçi BLT është buka me gjalpë, e pjekur në skarë, dhe për të përsëritur atë ndjesi në këtë recetë, unë shtoj një spërkatje bujare me bukë panko të thekur për cilësi dhe shije edhe më të mirë. Thërrmimet e bukës janë thekur në gjalpë të shkrirë deri sa të marrin ngjyrë kafe të artë dhe të freskët, dhe thërrmimi i tyre i mrekullueshëm i shton thellësinë e shijes dhe strukturës kësaj sallate.

Veshja e fermës do të funksionojë mirë me këtë recetë, por nëse dëshironi ta çoni këtë sallatë me makarona në një nivel tjetër, salca ime me djathë blu me avokado është e lehtë për t’u bërë dhe e shijshme që shkakton varësi. Avokado e freskët lyhet me hudhër, qepe, uthull të verës së kuqe, dhallë, vaj dhe djathë blu për të krijuar një salcë të pazakontë që mund të shijohet me pothuajse çdo sallatë, dhe shkon mirë me pulën e pjekur në skarë. Gjithashtu e mrekullueshme së bashku.

5.jpg

Sallata e Sarës përfshin copa të mëdha proshutë të gatuar, copa marule të freskëta me gjethe jeshile, domate qershi, makarona rotini të gatuara dhe avokado të prera në kubikë.

Sara Nasello / Forum

Është sezoni i sallatave të ftohta me seri të mëdha dhe shpresoj se sallata ime me makarona BLT me salcë avokado-blu djathi të bëhet e preferuara juaj e radhës.

Print: Klikoni këtu për versionin e përshtatshëm për printer të këtyre recetave

materiali:
filxhan panko thërrime buke
3 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër, të ndara
1 kile makarona rotini, të gatuara al dente sipas udhëzimeve të paketimit
1 pako 12 ons proshutë, e gatuar dhe e prerë në copa 1/2 inç
3 gota marule me gjethe jeshile, rome ose gjalpë, të copëtuara
1 litër domate qershi, të përgjysmuara
2 avokado, të qëruara, të qëruara dhe të prera në feta
filxhan djathë blu shkërmoqet, sipas dëshirës
1 1/2 deri në 2 gota (një grumbull) salcë djathi blu me avokado (ferma gjithashtu do të funksiononte mirë)

drejtimi:
Rreshtoni një pjatë të madhe me peshqir letre dhe lëreni mënjanë. Në një tigan të mesëm ngrohni 2 lugë vaj ulliri në zjarr mesatar. Kur të nxehet, shtoni thërrimet e bukës dhe bukën e thekur mbi nxehtësinë mesatare-të ulët, duke e përzier vazhdimisht, derisa të marrë një ngjyrë të artë, rreth 4 deri në 5 minuta.

Transferoni thërrimet e bukës në pjatë të veshur me peshqir letre për t’u kulluar; Mbajeni mënjanë të ftohet. Përdoreni menjëherë ose ruani në një enë hermetike në temperaturën e dhomës për 2 deri në 3 ditë.

Gatuani makaronat al dente sipas udhëzimeve të paketimit. Kullojini në një kullesë dhe shpëlajini menjëherë me ujë të ftohtë për të parandaluar zierjen e makaronave. Transferoni makaronat në një tas të madh dhe hidhini me lugën e mbetur të vajit të ullirit ekstra të virgjër. Hidhni makaronat me 1/2 filxhani salcë për të lyer petët.

Shtoni proshutën e copëtuar, domaten e përgjysmuar, marulen e copëtuar dhe avokadon e prerë në feta; Hidheni butësisht për t’u kombinuar. Shto Blu Cheese Crumbles dhe 1 filxhan më shumë Avokado-Blue Cheese Dressing; Hidheni butësisht derisa të mbulohen në mënyrë të barabartë, duke shtuar më shumë salcë sipas dëshirës.

Spërkateni 1/2 e bukës së thekur bujarisht mbi sallatë dhe shërbejini pjesët e mbetura anash. Kjo sallatë është më e mira kur shërbehet brenda 2 orëve nga montimi. Mbajeni në frigorifer derisa të jeni gati për t’u shërbyer. Mbetjet mund të ruhen në frigorifer për 2 deri në 3 ditë.

6.jpg

Sallata e makaronave të Sarah BLT krenohet me shije të shkëlqyer në çdo servirje dhe është sallata e përsosur për piknikët veror, barbekju dhe ushqime.

Sara Nasello / Forum

Nëse më tej: Të gjithë përbërësit e kësaj sallate mund të përgatiten paraprakisht dhe të grumbullohen brenda një ose dy ore, me përjashtim të avokados, e cila duhet të korret pak para se të shërbeni për rezultatin më të freskët.

  • Makaronat mund të gatuhen dhe ruhen në një enë hermetike deri në 2 ditë përpara se të montoni sallatën. Shtoni një lugë tjetër vaj ulliri kur hidhni makaronat përpara se t’i ruani.
  • Thurrat e bukës mund të skuqen dhe ruhen në një enë hermetike në temperaturën e dhomës deri në 3 ditë.
  • Veshja mund të bëhet deri në 3 ditë përpara dhe të ruhet në frigorifer derisa të jetë gati për t’u përdorur. Tundeni fort përpara se ta shërbeni dhe shtoni pak ujë nëse bëhet shumë i trashë.
  • Proshuta mund të gatuhet dhe pritet deri në 2 ditë përpara dhe të vendoset në frigorifer derisa të jetë gati për t’u përdorur.
  • Domatet dhe marulja mund të priten deri në 1 ditë përpara dhe të ruhen në enë të veçanta në frigorifer.
  • Avokadot duhet të priten në feta dhe të shtohen në sallata jo më vonë se 2 orë para se të shërbejnë.

Salcë me djathë avokado-blu

2.jpg

E pasur, e mprehtë dhe jashtëzakonisht e shijshme, salca kremoze me avokado-blu e djathit të Sarah-s e çon këtë sallatë makarona në një nivel tjetër.

Sara Nasello / Forum

Bën: 2 gota
materiali:
1 avokado e pjekur, e qëruar dhe e qëruar, e prerë përafërsisht
1 thelpi hudhër, të prerë përafërsisht
1 qepë e qëruar dhe e prerë përafërsisht
3 lugë gjelle uthull vere të kuqe
lugë gjelle kripë kosher
lugë piper i zi i sapo bluar
filxhan dhallë
në 1/3 filxhan ujë
filxhan djathë blu shkërmoqet
filxhan vaj ulliri ekstra të virgjër
filxhan vaj vegjetal

drejtimi:
Përdorni një përpunues ushqimi të pajisur me një teh çeliku. Shtoni avokado, hudhër, qepe, uthull, kripë dhe piper; derisa të përzihet mirë, rreth një minutë. Shtoni dhallën, ujin dhe grimcat e djathit blu dhe lëreni për një minutë tjetër për t’i përzier. Fikni procesorin dhe gërvishtni anët e tasit.

Kombinoni 2 vajra në një filxhan matëse ose tas të vogël. Ndizni procesorin dhe shtoni vaj në një rrjedhë të ngadaltë dhe të qëndrueshme përmes ushqimit, derisa të emulsohet plotësisht dhe veshja të duket e lëmuar dhe kremoze.

Nëse salca është shumë e trashë, shtoni më shumë ujë, 1 lugë gjelle në të njëjtën kohë dhe përpunoni derisa të kombinohen. Nëse salca është shumë e hollë, shtoni më shumë vaj ulliri, duke filluar me 1 lugë gjelle. Shijoni dhe rregulloni erëzat sipas shijes.

Transferoni veshjen në një kavanoz mesatar dhe vendoseni në frigorifer derisa të jeni gati për t’u shërbyer. Tundeni mirë përpara se ta shërbeni.

Per te ruajtur: Ruani në një enë hermetike në frigorifer deri në 3 ditë.

Këtë javë…

Recetat mund të gjenden së bashku me artikullin në InForum.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published.