Shije fantastike në Mandarin Oriental, Emirates Palace

Restoranti italian Tala nga Antonio Guida u hap në mars me shumë bujë në Mandarin Oriental, Emirates Palace.

Restoranti i shijshëm është në shoqëri të mirë në Hotelin Abu Dhabi, i cili ka Hakkasan, i cili ka një post me dy yje Michelin në Londër dhe është marinuar nga shefi i famshëm indian Hemant Oberoi si fqinjët e tij. Por kjo do të thotë gjithashtu se pritshmëritë janë të larta për Talean.

Brendshme të bardha të freskëta me ngjyrë blu të ndezur dhe ari i japin restorantit një ndjesi bashkëkohore dhe bojërat e buta të ujit të varura në mure ndihmojnë në zbutjen e hapësirës. Ndjehet e ngrohtë dhe tërheqëse, në vend që të jetë plotësisht e modës. Megjithatë, ai është ende në treg, siç do ta prisnit nga një vendndodhje në këtë kalibër hotelesh me kuzhinierë të tillë të njohur.

çfarë të presësh dhe ku të ulesh

Tavolinat janë të vendosura me hapësirë ​​të mirë mes tyre dhe ka edhe disa qoshe që ndihmojnë për të mbajtur atmosferën intime. Shkoni në një tavolinë në vendndodhjen kryesore nëse është një ndjenjë e rastësishme miqësore për familjen, ose pranë barit për një atmosferë të gjallë. E përshtatshme për sezonin, është tarraca që ngre përvojën e ngrënies me veçorinë e saj të bukur ujore dhe pamjet gjithëpërfshirëse të detit.

menu

Lista e gjerë përfshin një sërë klasikesh nga menyja e antipastave, duke përfshirë domate organike, pesto dhe balsamik, dhe viçi të grirë Vitello Tonato, salcë ton dhe kaperi. Ka pjata me makarona si strozapreti me domate qershie, borzilok dhe djathë stracciatella, si dhe ravioli shtëpiak të mbushura me djathë ricotta, limon dhe nenexhik.

Një pjatë ossobuco alla e përbërë nga milanez dhe ricacciola, ton qelibar, kungull i njomë dhe një salcë uthull nenexhiku janë pjesë e pjatës kryesore, ndërsa për ëmbëlsirë, pandispanja baba napoletano e lagur në një shurup të ëmbël agrume plus tiramisu klasike italiane.

Në udhëtimin tonë, vitello tonnato shërbehet për të nisur partnerin tim të ngrënies dhe mua. Pjata e ftohtë e grirë e viçit vjen me salcë ton me tuba dhe kaperi rreth saj, dhe është e mbushur me copa selino të freskët dhe të freskët. Është një fillim i lehtë dhe i freskët për një vakt, me një shije delikate por të veçantë. Kripësia dhe erëza e këtij meze balancohen bukur nga feta të holla mishi dhe kerri mente. Pjata është një klasik në Milano, hahet shpesh çdo verë gjatë festës fetare të Zonjës dhe është një kënaqësi që nuk duhet humbur në Talia.

Baba Napoletano Pres që ky të jetë një fund i nxehtë i vaktit tonë, por është një ëmbëlsirë e ftohtë që më frustron. Ndonëse nuk ka shije të keqe—është e lehtë dhe me gëzof me një salcë që është e balancuar mirë mes ëmbëlsisë dhe ëmbëlsirës—thjesht nuk është për shijet e mia, ftohëse. Megjithatë, tiramisu u përgatit për çdo mysafir nga Guida në dhomën e ngrënies për të lulëzuar, më shumë se sa për ta kompensuar atë. Është i lehtë dhe kremoz me një goditje nga shija klasike e ekspreso-çokollatës.

gjellë e spikatur

Ricciola e bërë nga ton qelibar, amla, uthull dhe nenexhik është një pjatë e jashtëzakonshme.  Foto: Mandarin Oriental Emirates Palace

Janë dy pjata me vlerë të veçantë – Ravioli dhe Ricciola Amberjack Tuna. Makaronat janë bërë në përsosmëri për sa i përket teksturës dhe shijes. Është lagur me një salcë me gjalpë, limoni, freskuese të zymtë dhe çuditërisht me shije, dhe është e mbushur me rikota në raportin perfekt djathë-makarona-salcë. Është e patëmetë dhe ndryshe nga çdo gjë që kam shijuar. Porcionet janë të vogla dhe ndërsa e di se është turp të mbushësh një kurs makaronash, duke qenë në gjendje të shijoj shijet e këndshme më pas, mund t’i ha në kovë.

Më pas vjen Ricciola, kryesori ynë. Pjata Amberjack Tuna është një kënaqësi. Një copë peshku e skuqur për një skuqje të lehtë mbulohet me një salcë me uthull të gjelbër nenexhik. Duke demonstruar edhe një herë aftësinë e jashtëzakonshme të Guida-s në balancimin e shijeve, salca e tortës shton pak gërvishtje ndërsa përmirëson aromën e njohur të tonit në një mënyrë befasuese dhe të gjallë. Është gjithashtu i tejkaluar nga oborret shtesë me skaje plotësisht të ngarkuara, të cilat gjithashtu shtojnë strukturë me lëkurën çuditërisht krokante të peshkut.

një bisedë me shefin e kuzhinës

Antonio Guida vjen nga Pulia në Italinë jugore dhe ka udhëtuar gjerësisht nëpër vend, si dhe në Francë dhe Azi. Kjo ka kontribuar në njohuritë e tij të thella për artet e kuzhinës.

Guida ka punuar me mjeshtra të mëdhenj në restorantet me yje Michelin si Pierre Gagnaire në Paris dhe Enoteca Pinchiori në Firence. Në vitin 2002, ai u emërua kuzhinier ekzekutiv në Hotel Il Pelicano në Porto Ercole, Toscana, ku, dy vjet më vonë, ai mori yllin e tij të parë Michelin. E dyta erdhi në vitin 2010.

Në vitin 2015, Gida u emërua kuzhinier ekzekutiv në Seta, një restorant i shijshëm në Mandarin Oriental të Milanos. Atë vit, ai fitoi restorantin yllin e tij të parë Michelin. Ai fitoi një yll të dytë për daljen në 2016.

Guida e përshkruan stilin e tij të gatimit si “Cucina di Famiglia”, pjata të bëra nga pjata tradicionale të stilit familjar që janë përcjellë ndër breza. “Me konceptin tonë “Italia takohet me Abu Dhabin”, unë jam i kënaqur t’u ofroj klientëve të Talia një përvojë kulinare që paraqet një interpretim të ri të të preferuarave italiane me disa kombinime të rralla dhe të pazakonta.”

Guida e përshkruan stilin e saj të gatimit si “të saktë, elegant dhe harmonik”. Për shkathtësinë e tij, limoni është përbërësi i saj i preferuar për të gatuar. “Lëngu i tij përdoret për t’i dhënë një shije të hidhur shumë pjatave kryesore, lëkura e tij për të shijuar ëmbëlsirat e kështu me radhë”, thotë ai.

“Për vegjetarianët do të rekomandoja raviolin e bërë në shtëpi me djathë ricotta, limon dhe nenexhik, ndërsa për adhuruesit e mishit do të sugjeroja patjetër kotletat milaneze”, thotë Guida. “Dhe për një adhurues të ëmbëlsirave, versioni ynë i rinovuar i tiramisu është i përsosur.”

Pika e çmimit dhe informacioni i kontaktit

Çmimet e mezeve variojnë nga 75 deri në 130 dhh, ndërsa furnizimi me ushqim nga 160 deri në 300 Dhh. Picat shkojnë nga 85 deri në 145 Dhh. Rezervimet mund të bëhen duke telefonuar në 02 690 7999 ose duke dërguar email [email protected]

Ky rishikim u krye me ftesë të restorantit

Përditësuar: 15 korrik 2022, 6:02 pasdite

Leave a Comment

Your email address will not be published.