Shija e Verës – Pioneer i Qarkut Tillamook

Kohët e fundit, bëra sipërmarrjen time të parë vjetore në një treg fermerësh lokal në kërkim të shijes së freskët lokale, duke përfshirë shumë manaferra verore. Edhe gjatë dimrit, manaferrat duhet të konsumohen sa më shpesh dhe në dispozicion.

Filloi gjatë epidemisë së varësisë nga manaferrat, kur u përpoqa të ndryshoja shëndetin tim dhe të mbaja të ardhmen time, iu bashkua një programi të njohur për humbje peshe, duke shtuar kështu shumë sheqer dhe pak yndyrë në receta, të zëvendësuara me diçka. të ushqyerit e vërtetë. Të gjitha frutat, por veçanërisht manaferrat, janë të preferuarat e mia kur bëhet fjalë për ëmbëlsirat. Duke qenë një ëmbëlsirë prej kohësh, fillova të shtoja më shumë ushqim në të gjitha vaktet e mia, por veçanërisht ëmbëlsirat. Siç e pranova sapo, më pëlqejnë ëmbëlsirat dhe shpresoj se reduktimi i të paktën disa prej përbërësve të padobishëm dhe shtimi i pak ushqimit mund të jetë një hap i vogël drejt shëndetit më të mirë. Kjo na kthen te manaferrat. Blemë një gjysmë apartament dhe fillova të haja dhe të pjekja.

Pak për manaferrat: Ato janë burime të besueshme të fibrave, duke përfshirë fibrat e tretshme. Studimet kanë treguar se ngrënia e fibrave të tretshme mund të ngadalësojë lëvizjen e ushqimit përmes traktit tretës. Prandaj, një person ndihet më i ngopur për më gjatë, ka më pak oreks dhe ha më pak. Manaferrat mund të përmirësojnë nivelet e sheqerit në gjak dhe të insulinës, veçanërisht kur konsumohen me ushqime me shumë karbohidrate ose të përziera në smoothie. Manaferrat janë disa nga frutat me kalori më të ulët, por ato janë të larta në vitaminë C (veçanërisht luleshtrydhet) dhe mangan dhe kanë veti të forta anti-inflamatore. Koncentratet e boronicës mund të ndihmojnë në uljen e presionit të syve të lidhur me glaukomën. Dhe manaferrat janë të pasura me fibra me një nivel të ulët glicemie. shume bukur! Një tjetër super ushqim!
Për kënaqësinë tuaj, ky postim përmban dy receta manaferrash nga libri im i gatimit i botuar së fundmi (unik, ngushëllues dhe eklektik), “Gatim i kursyer me rehati për kohë sfiduese”. Sot në mëngjes, brenda pak minutash, kisha në furrë bukën e manaferrës Twin Rocks. Dhe Raspberry Crme Mascarpone kërkon edhe më pak kohë për t’u përgatitur. Janë të dyja të bukura për t’u parë dhe akoma më mirë për t’u shijuar dhe për të shijuar verën.

Më poshtë mund ta gjeni recetën për kremin Mascarpone me Mjedër.

Receta e bukës së manaferrës Twin Rocks Website im https://kitchenmaven.org. është ndezur

Këta janë vetëm dy shembuj të mbi 100 recetave në librin tim të gatimit. Mbani mend, të gjitha fitimet nga shitja me pakicë e këtij libri gatimi shkojnë drejtpërdrejt në bankat ushqimore të Oregonit dhe përveçse do të ndihmoni fqinjët që përjetojnë pasiguri ushqimore, do të keni një përvojë moderne të kuzhinës me rehati, shije, kursim dhe ushqim. Kriti do të jetë (mendimi im) .

Lidhjet për të blerë “Gatim me komoditet të kursyer për kohëra sfiduese” janë vendosur në faqen time të internetit. Ju bëftë mirë!

Mascarpone krem ​​me mjedër
4 porcione

Mascarpone krem ​​me mjedër
Krem me mjedër Mascarpone Parfait

Një mousse lehtë e ëmbël si shije dhe tërheqëse e qumështit me fruta të freskëta. Kjo recetë kërkon vetëm disa minuta për t’u përgatitur, por duket e mrekullueshme dhe ka shije të mrekullueshme. Përziejini përbërësit së bashku pak para se ta shërbeni. Është një shtesë e shkëlqyer për kohën e çajit dhe gjithashtu shkon mirë me një gotë shampanjë në një mbrëmje të nxehtë vere.

8 oz djathë mascarpone ose djathë krem ​​i butë i lehtë
2 lugë mjaltë
2 lugë gjelle lëvore limoni të grirë hollë (vetëm të verdhë)
2 gota mjedra të freskëta të pjekura + 12 manaferra shtesë për zbukurim
8 gjethe të vogla menteje të freskëta ose gjethe të vogla borziloku të freskët.

Në një tas me 6 filxhanë, kombinoni lehtë mascarpone dhe mjaltë me një kamxhik. Përzieni lëkurën e limonit. Në një tas të veçantë, shtypni lehtë 2 filxhanë mjedra të freskëta. Shtoni manaferrat e grimcuara lehtë në përzierjen e mascarpones, duke i kthyer shumë butësisht. Transferoni crme mascarpone me mjedër në enët e ëmbëlsirave joshëse ose gotat e verës. Sipër secilit me 3 mjedra të freskëta të plota dhe 2 gjethe të vogla menteje. shërbejeni menjëherë.

Autori:
JBeamada, Kitchen Maven

Leave a Comment

Your email address will not be published.