Selena Gomez ka akulloren e saj dhe unë e provova – ha këtë

Ju mund ta njihni Selena Gomez për muzikën e saj pop, aktrimin ose prodhimin ekzekutiv, por a e dini se ajo është gjithashtu në biznesin e akullores? Është e drejtë—ish-ylli i Disney Channel ka qenë investitor dhe bashkëpronar i akullores ikonë Serendipity që nga viti 2020. E ndërsa Gomez, e cila iu transplantua veshka nga shoqja e saj më e mirë në vitin 2017, ndjek një mënyrë jetese më të shëndetshme, ajo gjithashtu lë vend për ëmbëlsira. Dhe nuk po flasim vetëm për bashkëpunimin e saj në këngën e BLACKPINK “Ice Cream”.

Sikur rezymeja e saj të mos ishte mjaft mbresëlënëse – a përmendëm se ajo ka linjën e saj të bukurisë, Bukuria e rrallë? – Gomez është gjithashtu një avokate e fortë dhe e hapur për shëndetin mendor. Tani, ajo është bashkuar me Serendipity për të dhuruar 1% të çdo akulloreje të blerë tek Fondi i Rrallë i Ndikimit për të mbështetur burimet e shëndetit mendor.

“Sjellja e ndërgjegjësimit për shëndetin mendor është shumë personale për mua”, tha Gomez në një deklaratë për shtyp. “Jam jashtëzakonisht krenar që Serendipity Brands është angazhuar të mbështesë Fondin e Ndikimit të Rrallë dhe t’i ndihmojë njerëzit të kenë akses shumë të nevojshëm në burimet e shëndetit mendor.”

Dhe kështu, në festimin e muajit kombëtar të akullores dhe për një arsye të mirë, provova për vete akulloren e Selena Gomez. I njohur tashmë me ëmbëlsirat e famshme të Serendipity, të cilat e kanë bërë atë një institucion të qytetit të Nju Jorkut që nga viti 1954, kisha shumë shpresa. Dhe këto pinte të mbushura me shije i tejkalojnë të gjitha.

LIDHUR: Ky është mëngjesi, dreka dhe darka e saktë e Lizzo-s

Ka shumëllojshmëri shijesh.

Me mirësjellje të Serendipity

Serendipity është çdo gjë tjetër përveç se vendi juaj tipik i servirjes së butë me çokollatë. Nga e Diela e Ndaluar e Broadway-it deri në të Dielën Unicorn Bliss, shijet janë thjesht argëtuese dhe çdo kafshatë ishte e re dhe e shijshme. Rezulton se kjo është mjaft e qëllimshme. “Çdo shije e akullores Serendipity u frymëzua nga ëmbëlsirat dhe ëmbëlsirat ikonike të shërbyera në Serendipity3 që nga viti 1954,” shpjegon shefi i kuzhinës Serendipity3, Joe Calderone. Hani këtë, jo atë! sidomos. ,[We’re] I njohur si një vend që nuk është i sigurt kur bëhet fjalë për kuzhinën, kjo është arsyeja pse ne vendosëm të ndryshojmë argëtimin e zgjedhjes sonë me ushqimin në shijen e akullores.”

Pra, cila është e preferuara e Gomez? Epo, duhet të supozojmë se kjo është shija e saj, Remiksi i biskotave dhe kremit. Por Calderone thotë se ajo është një fanse e madhe e çokollatës së nxehtë të ngrirë (për të cilën restoranti është i famshëm) dhe shijeve të tortës së ditëlindjes. Dhe me ditëlindjen e saj të 30-të që po vjen më 22 korrik, pyesim veten nëse ajo do të ngjisë një lugë këtë fundjavë.

Për shijen time të preferuar, më duhet të shkoj me të Shoku Central Perk Coffee Bajame Fudge. Me vorbulla fudge të trashë dhe bajame të mbuluara me çokollatë të zezë, mund të kem ngrënë ose jo një litër të tërë menjëherë. (Unë e bëra.)

Është plot me mbushje.

Siç është përmendur tashmë, Serendipity është i njohur për të qenë i madh kur bëhet fjalë për ëmbëlsirën, dhe akullorja e tij ndjek shembullin. Sipas Calderone, Gomez u tërhoq nga marka NYC për madhështinë e saj në ëmbëlsirat. “Selena u rrit duke dashur restorantin ikonik Serendipity3, i cili njihet për ëmbëlsirat e tij të nivelit të lartë”, na thotë ai.

Ndoshta kjo është arsyeja pse ngrënia e lugëve nga kjo akullore në dhomën time të ndenjes nuk ndihej ndryshe nga të porosisja një bukë në një restorant në NYC. “Akullorja Serendipity është unike në atë që është një pinte e bardhë. Akullorja super premium, ultra kremoze ka copa, copa dhe rrotullime shtesash të jashtëzakonshme që e bëjnë atë të dallohet nga konkurrenca,” tha Calderone. E thënë. “Aroma jonë e akullores së tortës së ditëlindjes, për shembull, nuk është vetëm me aromë torte, por përfshin kremin e tortës dhe rrotullimet me krem, duke e bërë atë një përvojë të vërtetë për adhuruesit e ëmbëlsirave.”

Mund ta porosisni në çdo kohë, kudo.

Nuk mund të shkosh në NYC nesër? Mos u shqetësoni, pasi Serendipity do ta dërgojë këtë artikull kudo në SHBA. Akullorja ma dërgoi në një ftohës me akull të thatë që e mbante të ftohtë. Në 40 dollarë për një paketë me katër pintë, a është kaq e lirë? Nr. A ia vlen? kohe e madhe.

Këto pinca bëjnë diferencën.

Selena Gomez Cookies and Cream Remix Ice Cream
Me mirësjellje të Serendipity

Po, akullorja është e shijshme, por edhe Gomez dhe Serendipity u siguruan të kenë ndikim. “Ne besojmë në misionin e bashkëpronareve tona Selena për të çmitizuar shëndetin mendor dhe duam ta bëjmë një pikë për të sjellë burime mbështetëse dhe ndërgjegjësim për sa më shumë njerëz të jetë e mundur,” shpjegoi Calderone. “Sjellja e momenteve të lumtura në jetën e përditshme të njerëzve ka qenë qëllimi ynë që nga dita e parë, dhe përmes këtij partneriteti, ne jemi në gjendje ta zgjerojmë këtë koncept në një mënyrë që bën një ndryshim të shijshëm me një ndikim të madh”.

LIDHUR: zakoni numër 1 i të ngrënit Steve Martin duhet të duket dhe të ndihet i mrekullueshëm në moshën 76-vjeçare

Është e sigurt të thuhet se e kam mbushur frigoriferin tim me akullore Serendipity dhe ju rekomandoj të rrëmbeni një litër për vete. Provojeni gjatë ose në çdo kohë gjatë Muajit Kombëtar të Akullores—partneriteti me Fondin e Ndikimit të Rrallë do të vazhdojë gjatë gjithë vitit.

mia salaso

Mia është një shkrimtare e pavarur për disa botime dhe së shpejti do të diplomohet nga Universiteti Princeton me një diplomë në anglisht. Lexo më shumë

Leave a Comment

Your email address will not be published.