Sallata më e mirë me bizele me sy të zi

Foto: Andrew Bui; Food Styling: Lena Abraham

Bizelet syzeza kanë një traditë të pasur në jug. Të ngrëna gjatë Vitit të Ri për fat dhe mbarësi, bëjnë gjithashtu një sallatë të lehtë dhe shumë të shëndetshme. Ju mund ta bëni këtë sallatë absolutisht duke përdorur fasule të thata, por edhe bizelet e konservuara me sy të zinj funksionojnë shumë. Pjesa më e mirë e kësaj sallate të thjeshtë është se ajo bëhet më e mirë ndërsa ulet, kështu që mos ngurroni ta bëni atë përpara.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4 – 6

koha e përgatitjes:

0

orë

10

Minuta

koha totale:

0

orë

40

Minuta

1/4 c.

vaj ulliri ekstra i virgjer

piper i zi i sapo bluar

1/2


qepë e kuqe mesatare, e grirë hollë

2


(15 oz.) kanaçe me bizele syzeza, të kulluara dhe të shpëlarë

1


piper i kuq, i grirë imët

1


domate mesatare, të grira hollë

1/4 c.

majdanoz i freskët, i grirë

1/4 c.

Borziloku i freskët, i copëtuar

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Në një tas të madh, përzieni vajin e ullirit, uthullën, kripën dhe pak piper të zi të sapo bluar. Përzieni qepën e kuqe.
  2. Shtoni fasulet, piperin e kuq, domatet, qepën, majdanozin dhe borzilokun.
  3. Përziejeni për t’u kombinuar dhe lëreni të qëndrojë për të paktën 30 minuta përpara se ta shërbeni.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.