Sallata, darka dhe ëmbëlsira të shijshme Çfarë duhet të gatuaj në gusht-14

Hej mik, si po kaloni këtë verë? Për shumë prej nesh, gushti ka çuar në rritje të temperaturave që e kanë bërë ndezjen e sobës seriozisht joefektive. por atje Është Lajm i mirë për planifikimin e vakteve të gushtit! Po hyjmë në kohën kryesore për atë prodhim shumë sezonal për të cilin është i famshëm fundi i verës. Fiku dhe frutat me gurë janë gati duke u pjekur në diell. Patëllxhani dhe kungull i njomë janë në kulmin e tyre. Po flasim për produkte tejet sezonale që shijojnë verën. Kur të vendosni se çfarë të gatuani në gusht, më lejoni të sugjeroj të shkoni në tregun e fermerëve dhe të hidheni mbi shpërblimin ndërsa është vapë.

Sigurisht që edhe recetat më të mira për gusht duhet të jenë të lehta. Për ata prej nesh me fëmijë, ne po hyjmë në mashtrimin e kthimit në shkollë, kështu që darkat e thjeshta që mund të mblidhen dhe shijohen shpejt janë një përparësi kryesore – po flasim për përpjekje minimale, shpërblim maksimal. Gjithçka në listën time të gushtit kontrollon kutinë e thjeshtësisë, të cilën mendoj se do ta vlerësoni, edhe nëse jeni ende në modalitetin e pushimeve të plota verore.

Më tregoni se çfarë po gatuani këtë muaj—më pëlqen të marr frymëzim nga ajo që po bëni ju djema. Dhe nëse e postoni këtë, na etiketoni në Instagram… thjesht mund të na duhet ta ndajmë. Lëvizni për 14 ide të shijshme se çfarë të gatuani në gusht, më pas shtoni një pije të mrekullueshme të ftohtë dhe një listë të mrekullueshme luajtjeje për ta shijuar në maksimum këtë muaj.

Imazhi sipër: Fotografi Belathi për darkën tonë me Mariana Velasquez

Sallata të freskëta për të bërë në gusht

Është sezoni i sallatave që nuk gatuhen, të cilat mund të hidhen me fruta dhe perime të ndritshme, verore. Është e gjitha në përzierje: krokante, e kripura, kremoze dhe e ëmbël bëhen së bashku për të bërë një sallatë që mbetet në kujtesën tuaj. Këto janë të preferuarat e mia për të bërë këtë muaj.

Sallatë greke e grirë me shalqi

Një nga pikat e mia të preferuara të drekës në planet, Malibu Farms, ka një sallatë greke në menu që shërbehet mbi një copë të trashë shalqini me lëng. Është një prezantim mahnitës sa i bukur aq edhe i shijshëm—rezultoi se pjepri i ëmbël është petë e përsosur për ullinjtë me kripë, feta e kripur dhe domatet verore që përbëjnë një recetë më tradicionale të sallatës greke. është i vdekur i paprerë version, dhe guxoj të them se është edhe (pak) më i mirë se origjinali.

Burrata me Fiq dhe Pesto

Ja çfarë duhet të dini për këtë pjatë: Ka vetëm 4 përbërës dhe është e madhe e shijshme. Bëni kur fiqtë të jenë vërtet të pjekur dhe të ëmbël pasi luajnë një rol të tillë në këtë pjatë.

Sallatë me qimnon Chana me Chutney me nenexhik

Bëni një pjesë të madhe të kësaj të dielën dhe shijoni një drekë të shijshme gjatë gjithë javës. Cilësi e kënaqshme, proteina ngopëse dhe një përzierje shumëngjyrëshe perimesh ju ndihmojnë të përmbushni kuotën tuaj ditore. Dhe kur bëhet fjalë për shijen, kjo sallatë me qiqra – me chutney mente – mund të jetë thjesht sallata më e shijshme që keni pasur ndonjëherë.

Darka të thjeshta për të gatuar në gusht

Mbajtja e thjeshtë në kuzhinë nuk do të thotë të mërzitshme – përbërësit me cilësi të lartë, të trajtuar me pak kujdes, mund të shkëlqejnë në këtë kohë të vitit. Do të shihni një temë për bukë të sheshtë dhe pica në grupin tim të darkës së gushtit. Është paleta e përsosur për një përzierje të papritur të mbushjeve verore.

Pica me patëllxhanë dhe rikota

E dini që unë jam gjithmonë duke eksperimentuar me receta të reja picash dhe është montim i shpejtë, gatim shumë pak dhe shpërblim i madh në shkallën e shijes. Është gjithashtu i mbushur me perime, plus një nxitje solide të proteinave në formën e rikotës, duke e bërë këtë një pjatë verore që shijon po aq mirë sa tingëllon.

Pjeshkë, Pesto dhe Pica balsamike

Nxehtësia në një shtresë! Ky muaj është koha e përkryer për të eksperimentuar me shije të papritura dhe për të shtuar një kthesë të papritur në të preferuarat e vjetra. Dhe asgjë Ka një kanavacë më të përsosur për të zbuluar përbërësit sezonalë dhe shije të shijshme sesa pica. Ju guxoj ta provoni me pjeshkë të pjekura, pesto borziloku dhe pak balsamik të ëmbël – mund të më falënderoni më vonë.

Salmon i pjekur me salsa pikante kastravec-portokalli

Salsa pikante, e thartë dhe pak e ëmbël lartëson një salmon të thjeshtë dhe të shëndetshëm të pjekur. Kopra dhe jalapeo i japin një goditje, ndërsa lëkura e portokallit e bën të shijojë verën. Është 100% e realizueshme për një darkë të javës, dhe gjithashtu përbën recetën më të lehtë të darkës verore deri më tani.

Heirloom Domate dhe Burrata Galette

Kjo domate Heirloom dhe Burrata Galette është pjata e thjeshtë e përsosur verore për t’u ndarë në çdo mbledhje. Vendoseni atë si një pjesë qendrore në një menu të vogël me madhësi të vogël ose shërbejeni si pjatë kryesore për drekën në afresk. Vetëm sigurohuni që ta bëni gjatë sezonit të domates, sepse këtu, ata janë yjet e shfaqjes.

Çfarë duhet të gatuaj në gusht – në skarë?

Kur furra është shumë e nxehtë për ta ndezur, e kthej në skarë. Këto pjata mburren me atë karakter të shijshëm dhe marrin pikë bonus pa tenxhere dhe tigan për t’u pastruar në fund të tij.

Kungull i njomë i pjekur në skarë me vinaigrette me nenexhik djegës

Kjo mënyrë e shijshme e servirjes së kungujve plotëson Chef Valerie Rice. Ajo thotë: “Kjo recetë është po aq e shijshme me çfarëdo kungulli që keni në dorë. Më pëlqen të mbjell një varietet, ku i preferuari im janë kungull i njomë gri dhe kungulli Romanesco sepse kanë një shije dheu dhe teksturë kremoze kur gatuhen. Shërbejeni si fillim ose anash-ose haje të gjithë pjatën më vete dhe quaje darkë.

Mahi Mahi me Vinaigrette me Ulli të Zi

Mahi mahi është një peshk i fortë, i dobët i bardhë, me një aromë të butë dhe të butë të ngjashme me shojzë e kërpudhave, i cili me të vërtetë shkëlqen kur vishet me një shtrydhje limoni ose shije të tjera plotësuese. Magjia e kësaj recete qëndron në përzierjen e dyfishtë të Vinaigrette-së së Ullirit të Zi dhe salcës së agrumeve të ndritshme. Të dyja janë super të thjeshta, bashkohen në asnjë kohë dhe janë pa dyshim, ia vlen, Plus, do të dëshironi të keni një dorë shtesë për t’u hedhur, pothuajse çdo gjë.

Pica e pjekur në skarë me qepë të karamelizuar dhe proshutë

Qepët e ëmbla, të karamelizuara që kërkojnë një orë të plotë për t’u gatuar janë sekreti i kësaj pice të jashtëzakonshme. Thjesht shtoni Mocarelën kremoze, Proshutën e Kripur, Rukolën e ndritshme, më pas merrni atë katër, Unë shpjegoj se si të piqni picën e përsosur këtu (por mund ta piqni edhe në furrë nëse ky është më shumë stili juaj.)

Fileto derri me lustër portokalli-piper me pesto karrote

Unë e kam bërë këtë pjatë prej vitesh – është një darkë e thjeshtë por mbresëlënëse për t’u hedhur në skarë nëse jeni me djemtë. Pesto karotash tingull E pazakontë, por më besoni: Me atë aromë të djegur të ëmbël dhe pikante, do të dëshironi ta hani me një lugë.

Ëmbëlsirat e lezetshme për të bërë në gusht

Një ëmbëlsirë e ftohtë dhe pa pjekje fiton gjithmonë pikë, por këto ëmbëlsira ia vlen të ndizni furrën, veçanërisht ato të mbushura me krem ​​pana dhe manaferra.

Tortë me mango dhe kardamom pa pjekje

Ngjashëm me një gjë të vogël, një tortë kuti akulli përfshin bashkimin e një lloji kremi, biskotash dhe mbushjen e vendosur së bashku në frigorifer. Rezultati është një ëmbëlsirë me shtresa që kur pritet në feta ngjan me një tortë me shtresa. Përveç, nuk kërkohet pjekje! Shtresat në këtë tortë të veçantë kuti akulli janë si më poshtë: Pure Mango, Krem Kardamom, Biskotë dhe Fistak i Kripur Crumble. Ky muaj është i domosdoshëm.

Ëmbëlsira me luleshtrydhe pa gluten dhe vegane

Duke kombinuar miellin pa gluten me një grusht përbërësish kryesorë, kjo recetë e ëmbëlsirës solli biskota që ishin të lehta, krokante nga brenda dhe kafe nga jashtë. Ato përmbajnë vetëm një nuancë ëmbëlsie dhe bëjnë një pjatë të mrekullueshme për kremin e pana dhe manaferrat e ëmbla të verës. Besoni apo jo, ky kek me luleshtrydhe pa gluten është gjithashtu pa qumësht, pa arra (me shtimin e kokosit) dhe pa vezë. Të gjithë janë të lumtur.

budalla frutash verore

Ai bashkohet në më pak se 15 minuta dhe mund ta rrihni paraprakisht dhe ta varni në frigorifer shumë përpara se të mbërrijnë mysafirët. Nëse jeni i ri në botën e recetave të plota me fruta, mos u pengoni nga emri – ai do t’ju fitojë me një kafshatë të vetme të shijshme.

Keni më shumë ide se çfarë të gatuani në gusht? Lërini ato në komente që të mund ta shtoj në listën time.

Leave a Comment

Your email address will not be published.