Rritet çmimi i ushqimeve të Pashkës për shkak të inflacionit dhe çështjeve të zinxhirit të furnizimit

Për më shumë se dy dekada, Simcha Kosher Catering në Dallas ka ofruar një larmi ushqimesh të përgatitura speciale që klientët mund t’i marrin në shtëpi për Pashkët e tyre – vakti ritual që fillon festën tetë-ditore. Gjatë pandemisë, kompania iu drejtua “Seders in a Box”, e cila përfshinte matzo, peshk gefilte dhe artikuj të tjerë të Pashkës.

Por këtë vit, për herë të parë që kur u hap, Simcha nuk do të ofrojë porosi të vogla me schnitzel pule, matzo kugel ose ushqime të tjera kosher-për-Passover që mund të hiqen. Kompania e kateringut do të fokusohet vetëm në ngjarje të mëdha.

“Ndiheshim sikur njerëzit do të shqetësoheshin për çmimet këtë vit,” tha themeluesi Lowell Michelson.

Dhe me çmimet me shumicë të shpendëve, viçit dhe salmonit në rritje 20 për qind në 25 për qind dhe pagat e punonjësve nga 7 në 10 dollarë në orë, tha Michelson, numrat për Simcha nuk mblidhen në drejtimin e duhur. Në vitet e mëparshme, gatimet e përgatitura të Pashkës zakonisht përbënin vetëm rreth 5 për qind të të ardhurave vjetore të kompanisë.

Ndërsa miliona hebrenj anembanë vendit përgatiten për festën që fillon të premten mbrëma, shumë prej tyre përballen me çmime jashtëzakonisht të larta për ushqimet e Pashkës, të cilat, së bashku me shumë shpenzime të tjera në rritje, vendosin një tendosje mbi buxhetet e tyre. Me inflacionin në nivelin më të lartë në katër dekada, ofruesit e ushqimit, shitësit ushqimorë dhe blerësit thonë se mund të jetë Pashka më e shtrenjtë në kujtimet e fundit.

Për shumë profesione dhe mbikëqyrës pushimesh, ka vetëm një gjë për të provuar tani.

Baruch Epstein është një rabin ortodoks dhe drejtor i shtrirjes së komunitetit në Lubawich Chabad, Illinois, në Çikago. Ai tha se ka qenë tepër ekonomik në përgatitjen e sederit publik këtë vit, me organizatën e tij që pret 50 deri në 60 persona të premten mbrëma, ndërsa përpiqet të mos shkurtojë shumë.

“Nuk është sekret se shumë nga sharmi është ushqimi i shijshëm dhe nëse u mundëson njerëzve të vijnë dhe të kryejnë traditat dhe urdhërimet e Pashkës, ne nuk duam të kursejmë në këtë dhe të minojmë mesazhin e përgjithshëm,” tha Epstein.

Falë donacioneve, kongregacioni i Epstein ka lundruar mungesat dhe çmimet e larta për të furnizuar ushqim për të gjithë në komunitet. Por disa ushqime tradicionale kanë qenë pothuajse të pamundura për t’u marrë, si p.sh. shmurah matzo i punuar me dorë, i cili shpesh importohet nga Ukraina.

Asnjë sasi e planifikimit nuk mund të zgjidhte mungesën e mateve, por për shumë dyqane ushqimore dhe kompani ushqimore, planifikimi paraprak ka bërë një ndryshim.

Në Catering Zelda në Skokie, Illinois, porositë e Pashkës zakonisht kushtojnë rreth 200,000 dollarë në vit derisa të goditet pandemia dhe të bien porositë. Përballë humbjeve të rënda, CEO Linda Niemann kuptoi: “Nëse nuk përpiqemi të bëjmë diçka për Pashkën, mund të jemi ende të mbyllur sot. Nuk ka asnjë arsye për të qëndruar hapur.” Ajo nisi shpejt programet lokale të kontaktit dhe nisi Zelda’s Catering At Your Table! për Pashkën. Kompania qëndroi.

Imazhi: Linda Niemann, CEO e Zelda’s Catering në Skokie, Ill. (Lucy Hewett për NBC News)

Por masat nuk kishin mbaruar. Niemann dyshonte se ky vit do të ishte plot mangësi. Ajo filloi të vendoste porositë e Pashkës në nëntor dhe shmangi mungesat që mundonin shumë shitës me pakicë dhe shpërndarës ushqimesh. Ai ndryshoi gjithashtu menunë e kompanisë, duke hequr disa artikuj të vështirë për t’u marrë, të tilla si një lloj i veçantë gjoksi pule pa kocka, i cili do të shitej me çmim të lartë. Çmimet e pulave bazë, peshkut dhe tabakave ushqimore plastike janë rritur nga 25 për qind në 50 për qind.

Pavarësisht çmimeve që ishin “jashtë kontrollit”, tha Neiman, klientët e tij bënë porosi të mëdha këtë vit. “Ne shohim që njerëzit duan të mblidhen, duan të festojnë, kështu që në këtë pikë nuk do të thotë domosdoshmërisht që blerjet e tyre janë prekur”, tha ajo. “Nëse ka ndonjë gjë, ne shohim se ata po porosisin porosi të mëdha për Pashkën.”

Më shumë kërkesa mund të kishte qenë një plus për Yehuda Fink, drejtor i administratës në David Elliott Poultry në Scranton, Pensilvani. Por ai tha se mungesa e shpendëve i ka bërë muajt e fundit një “makth të jashtëzakonshëm” dhe ka rezultuar që kompania të lërë shumë para në tryezë për të mos plotësuar porositë. Fink tha se ndonjëherë porositë ishin katër herë më shumë se furnizimi.

“Kjo nuk ka ndodhur kurrë më parë. Nuk ka qenë kurrë kështu,” tha Fink.

Konsumi i mishit dhe shpendëve rritet gjatë Pashkës, sepse shumë ushqime të tjera janë të ndaluara. Pra, me afrimin e festës, ngrirësi i David Elliott zakonisht mban gjysmë milioni paund pulë – mjaftueshëm për ta bërë atë në dy deri në tre javë.

Këtë vit, furnizimi i tyre ka mbaruar aq shpejt sa erdhi. Në fund të muajit të kaluar, tha Fink, një porosi për 1500 pula për sezonin e Pashkës nuk u plotësua për shkak të shkallës jashtëzakonisht të lartë të vdekshmërisë midis zogjve. Mbyllja e fabrikave pandemike, së bashku me çmimet në rritje për drithërat dhe ushqimin e pulave, do të thotë që pulat janë më pak të disponueshme në tregun më të gjerë.

Çmimet e mishit të viçit janë gjithashtu shumë të larta, duke bërë që më shumë konsumatorë t’i drejtohen mishit të pulës, duke e përkeqësuar situatën.

“Mishi ynë i viçit është më i shtrenjtë se pula jonë, gjë që pasqyron faktin se është një kafshë më e madhe dhe kërkon më shumë kohë për t’u rritur,” tha Gideon van Emden, CEO i KOL Foods. Pranvera, Maryland. “Meqenëse fermerët tanë punojnë në treg, ata mund të marrin më shumë për viçin për kilogram pule.”

Van Emden tha se mishi i qengjit ka qenë gjithashtu i vështirë për t’u marrë, si dhe gjëra të tilla si hot-dogët e drejtë për Pashkë, sallami i gjelit të detit dhe lëngu i kockave, të cilat kanë kontribuar në çmimet më të larta.

Për operatorët e dyqaneve ushqimore, inflacioni i shfrenuar e ka bërë Pashkën një akt balancues midis kostos së tyre dhe çmimeve në rafte. Problemet e zinxhirit të furnizimit, rritja e çmimeve të mallrave për grurin dhe naftën dhe çmimet e larta të gazit kanë ndihmuar në rritjen e kostove për shumicën e produkteve.

Matzo, i cili është një zëvendësues për bukën dhe në thelb është miell dhe ujë, përdoret shpesh si një lider i humbjeve për të joshur blerësit me shpresën se ata mund të blejnë pjesën tjetër të nevojave ndërsa janë në dyqan. Sipas shitësve ushqimorë, Manischewitz, prodhuesi më i madh i maceve në vend, rriti çmimet në macen e tij kosher-for-Passover me 10 për qind në 15 për qind këtë vit, që do të thotë se humbjet në atë lider humbje sapo u rritën në shifra dyshifrore.

Ellie Siegel, menaxhere e përgjithshme e Market Maven, një dyqan ushqimor kosher në Pikesville, Maryland, tha se rreth 90 përqind e produkteve të tyre janë me etiketë private, gjë që e bëri veprimin e balancimit pak më të lehtë. Siegel, i cili përdor shumë shitës, tha se mungesat kombëtare nuk janë një problem i madh.

“Ekipi im po vendos një sasi të madhe kohe dhe përpjekje për t’u siguruar që konsumatori të mos e ndiejë ndryshimin kur hyn në dyqan,” tha ai. Megjithatë, ai pret që shitjet e dyqanit për pushime të trefishohen këtë vit.

“Çelësi kryesor [for shoppers] Gati, keni një listë blerjesh dhe më pas keni një mendje të hapur për të qenë fleksibël me të provuarit e kompanive të ndryshme ose të modifikoni një menu të vogël të ditës,” tha ai. “Ne të gjithë synojmë të kemi një Pashkë të lumtur dhe të shëndetshme dhe ta kalojmë këtë valë së bashku.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.