Rreth recetës së tavës me taco Walking: Do t’ju pëlqejë kjo recetë me tavë me mish viçi. tavë

Përdorimi i mishit të grirë është një mënyrë e lirë për të ushqyer një familje. Shtoni pak patate të skuqura misri dhe përbërës të tjerë të frymëzuar nga Meksika dhe kthejeni atë recetë të shijshme taco taco që do ta pëlqejë të gjithë!

Nëse e doni byrekun Frito, duhet të provoni këtë recetë të thjeshtë tavë taco për zgjim. Ju mund të përdorni mish pule të bluar ose gjeldeti të bluar në vend të mishit të grirë, dhe të përdorni fasule pinto në vend të fasuleve të zeza. Unë nuk përdora një qese të tërë me patate të skuqura misri (ruajini ato për snacking!). Kjo recetë me tavë është e pasur, kështu që kosi, jalapenos të freskëta të copëtuara dhe një tufë qepë e copëtuar e lehtësojnë pak. Herën tjetër shtoni edhe guacamole!

“/>

Kuzhina: Amerikane / Meksikane
Koha e përgatitjes: 5 minuta
Koha e gatimit: 25 minuta

Koha totale: 30 minuta

Serbimet: 8

material

 • 1 kile mish viçi të bluar
 • 1 qepë, e grirë
 • 1 kanaçe (10 oz) domate me speca jeshil
 • 1 paketë (1 ons) erëza tako të thatë
 • 1 qese (10 oz) patate të skuqura misri (kam përdorur Fritos)
 • 1 kanaçe (14 oz) fasule të zeza, të kulluara dhe të shpëlarë
 • 1 kanaçe (10 oz) salcë enchilada
 • 2 oz krem ​​djathi
 • 2 gota çedër të grirë ose djathë të përzier meksikan

Ja si ta bëni:

 1. Kaurdisni mishin e grirë dhe qepën në një tigan.

  <मैक्रो 'टिप' data-recalc-dims=“/>

 2. Shtoni kanaçe domate (me lëng) dhe erëza taco.

  <मैक्रो 'टिप' data-recalc-dims=“/>

 3. Gatuani derisa pjesa më e madhe e lëngut të ketë avulluar.

  <मैक्रो 'टिप' data-recalc-dims=“/>

 4. Shtojmë krem ​​djathin dhe e përziejmë që të shkrihet.

  <मैक्रो 'टिप' data-recalc-dims=“/>

 5. Shtoni fasulet e zeza dhe salcën enchilada. Përziejini të bashkohen dhe ngroheni.

  <मैक्रो 'टिप' data-recalc-dims=“/>

 6. Vendosni një shtresë patate të skuqura misri në fund të një tigani 13×9 inç. Hidhni sipër gjysmën e masës së mishit dhe gjysmën e djathit të grirë.

  <मैक्रो 'टिप' data-recalc-dims=“/>

 7. Përsëritni shtresat.

  <मैक्रो 'टिप' data-recalc-dims=“/>

 8. Piqeni në furrë të parangrohur në 350 gradë F për rreth 20 minuta ose derisa të nxehet dhe djathi të shkrihet.

  <मैक्रो 'टिप' data-recalc-dims=“/>

  <मैक्रो 'टिप' data-recalc-dims=“/>

  <मैक्रो 'टिप' data-recalc-dims=“/>

Keni nevojë për ndihmë për konvertimin e matjeve të gatimit dhe pjekjes? këtu janë disa të lehta grafiku i konvertimit të kuzhinës, ketu eshte Si të dorëzoni recetën tuaj në 30 sekonda,

merrni 30 sekonda dhe Bashkohuni me komunitetin 30 sekondaDhe Na ndiqni në Facebook Për të marrë receta ditore në lajmet tuaja. Frymëzoni dhe frymëzohuni.

Produkte të ngjashme në Amazon Ne mendojmë se mund t’ju pëlqejnë:

Domate me speca të gjelbër

Domate me speca të gjelbër

2 dollarë e lart

fasule të zeza

fasule të zeza

2 dollarë e lart

Fasule pinto

Fasule pinto

2 dollarë e lart

erëza tako

erëza tako

1 dollarë e lart

Salcë Enchilada

Salcë Enchilada

2 dollarë e lart

Fritos

Fritos

3 dollarë e lart

Tavë pjekjeje 13x9 inç

Tavë pjekjeje 13×9 inç

8 dollarë e lart

 • etiketë
 • vakt 30 minuta

 • Receta për 30 minuta

 • Byrek Frito i pjekur

 • i pjekur-në-taco-tavë

 • receta më e mirë e tavës

 • recetat më të mira

 • receta miqësore me buxhetin

 • receta buxhetore

 • tavë

 • vakt

 • byrek frito

 • mish viçi i bluar

 • tavë me mish viçi të bluar

 • receta të mishit të viçit

 • Receta

 • Recetë taco tavë

 • Receta të provuara dhe të vërteta

 • ecje-taco-piqem

 • Receta e tavës për taco në këmbë

 • Tavë Taco në këmbë

 • cfare ka per darke

30Second Mobile, Inc. është pjesëmarrëse në programin e bashkëpunëtorëve të Amazon Services LLC, një program reklamimi bashkëpunëtor i krijuar për të siguruar një mjet për ne për të fituar tarifa duke u lidhur me Amazon.com dhe faqet e lidhura.

Leave a Comment

Your email address will not be published.