Roboti i parë i automatizuar i makaronave në botë përgatit një vakt në 45 sekonda

Marunouchi është distrikti kryesor i biznesit në afërsi të Stacionit të Tokios. Me biznesmenë në lëvizje me opsione të panumërta për drekë, E Vino Spaghetti, e cila hapet të enjten, mirëpret ata që kanë pak kohë për drekë. Ajo operohet nga Pronto Corporation, e cila është e famshme për zinxhirin e makaronave Pronto dhe restorante të tjera lokale si Di Punto dhe Illy Caffe.

Megjithatë, E Vino Spaghetti nuk është një restorant i zakonshëm. Ai përdor robotin e parë të automatizuar të gatimit të makaronave në botë i zhvilluar në bashkëpunim me Techmagic Inc.

Foto: Proto Corporation

TechMagic krijon infrastrukturë të re ushqimore duke përdorur teknologji më të avancuara si mësimi i makinerive të inteligjencës artificiale dhe robotika. Pas katër vitesh zhvillimi, roboti i parë në botë për gatimin e makaronave P-Robo bën debutimin e tij.

P qëndron për Pronto dhe është makina e tyre e gjeneratës së katërt. Gjëja më unike është se lan edhe enët vetë, gjë që redukton punën e njeriut dhe kohën e përgatitjes, duke gatuar deri në 90 vakte në orë.

Pronto dhe TechMagic parashikojnë infrastrukturë të qëndrueshme ushqimore dhe po përpiqen të adresojnë çështjet e zhvillimit të burimeve njerëzore në industrinë e shërbimeve ushqimore që përballet me mungesa të paprecedentë të fuqisë punëtore. Rritja e kostove të punës është një nga shpenzimet më të mëdha për industrinë ushqimore.

P-Robo gatuan ushqimin në një tigan të thellë të zhvilluar posaçërisht duke përdorur induksion me fuqi të lartë, ku teknikat efikase të gatimit janë të automatizuara si dhe realizohen detyra të thjeshta. Për më tepër, reduktimi i fuqisë punëtore gjithashtu ndihmon në bërjen e funksionimit të dyqaneve më të sigurta duke shmangur kuzhinat e mbipopulluara, që është një masë thelbësore higjienike kundër koronavirusit.

Vetëm prekjet e fundit si shtimi i mbushjeve bëhen nga dora e njeriut, por çdo detyrë tjetër bëhet nga P-Robo. Në fillim isha skeptik për tenxheren e makaronave, por çuditërisht u bë al dente dhe salca u përzie në mënyrë perfekte. Teknologjia e njohjes së imazhit të bazuar në AI përdoret për të kuptuar statusin e përbërësve të makaronave. Është e habitshme që të tetë llojet e makaronave në menu mund të gatuhen në intervale prej vetëm 45 sekondash.

vino2.jpg

Foto: Proto Corporation

img_2877.jpg

Foto: Mai Shoji

E preferuara ime është “Pulë në avull me barishte japoneze, mizuna” (800 ¥) Makarona të mbushura me gjoks pule, majoga, shiso dhe mustardë porb. Në gjysmë të rrugës, unë rekomandoj të spërkatni disa erëza, si p.sh yuzukosho vaj, dhe veçanërisht i sapo bluar rishikim (piper i zi japonez) – Një erëz shumë e rrallë, por mjaft aromatike. Një tjetër kënaqësi është “aglio e oleo karkaleca, domate, rukola” (900 ¥).

“E Vino”, që në anglisht do të thotë me verë, shqiptohet “Ebino” në japonisht ndërsa EBI E kam fjalën për karkaleca. Kjo është arsyeja pse disa receta përmbajnë karkaleca.

Pinçot si “Djathi krem ​​i marinuar me salcë soje (380¥)” dhe tofu i tharë me shije tartufi~ (400 ¥)” shkojnë mirë me verërat. Koleksioni i tyre i verërave siciliane është mbresëlënës. Megjithatë, makaronat përgatiten shpejt, mund të qëndroni për aq kohë sa ju dëshironi, shijoni menunë anësore.

_1-21.jpg

Foto: Proto Corporation

Artikuj të ndryshëm të menusë, përveç makaronave, gatuhen me dorë, të tilla si sallata e pulës dhe avokados, të cilat ka të ngjarë të jenë të njohura në mesin e atyre që ushqehen me kujdes shëndetësor. Banka e sallatave në hyrje të restorantit shfaq sallata të ndryshme për marrje në çanta të zeza, të cilat janë shumë të përshtatshme për Instagram.

Logoja e pjatës së makaronave fluturuese në uniformën e stafit është gjithashtu miqësore në Insta. Dhe pjesa e brendshme është një hibrid i teknologjisë së ulët dhe teknologjisë së lartë. Shtyllat prej druri janë mbetje të sjella nga shtëpitë e hershme të epokës Showa. Gjurmët e teknikave tradicionale japoneze të përpunimit të drurit janë të dukshme në fieret, selvitë dhe kedrat dhe ato lëshojnë një aromë natyrale relaksuese.

Duket se do të bëhej një pistop i përsosur për drekë dhe një vendtakim i përsosur për enofilin Marunouchi pas punës. Banaku dhe tavolina në formë U mund të strehojnë deri në 32 persona.

E Vino Spaghetti po kërkon të zgjerohet jashtë shtetit. “Unë gjithashtu dua të sjell P-Robo në vende të ndryshme,” thotë Yuji Shiraki, president dhe CEO i TechMagic.

e vino spageti

Vendndodhja: Marunouchi Building B1F, 2-4-1 Marunouchi, Chiyoda Ward, Tokio

Orari: 11:00-22:30

Pushimet: Sipas komoditetit

IG: @e_vino_spaghetti

© Japonia Sot

Leave a Comment

Your email address will not be published.