Rishikimi i ushqimit: Shijet më të mira të Italisë me makarona La Tua

Pasta La Tua bëhet duke përdorur vezë të freskëta dhe miell

Ndërsa pandemia u përhap në të gjithë botën dhe mesazhet e shëndetit publik na paralajmëruan të mos hynim në kontakt me të tjerët, numri i tavolinave të anuluara u grumbullua më shpejt se numri i atyre që hynë në një garë drejtuese të Partisë Konservatore. Shkoi.

Bizneset që ishin në gjendje të mirë e gjetën veten duke djegur rezervat e tyre të parave, sepse do të kujdeseshin për një pjesë të vogël të klientëve në vend të një restoranti të plotë.

Paratë që vinin nuk arritën të mbulonin koston e materialeve, e lëre më pagat e stafit, shpenzimet e përgjithshme, qiranë dhe shumë më tepër.

Restorante të panumërta të vogla e të pavarura që formojnë shtyllën kurrizore të ekonomisë gastronomike të rajonit e gjetën veten në harresë. A duhet të mbajnë ata punonjës nëse kjo do të thotë se biznesi i tyre po shkon pa para dhe pa para? Si mund ta paguante veten si drejtor kur paratë nuk po vinin?

Skema e pushimit të Rishi Sunak lehtësoi shpejt krizën, megjithëse problemet vazhduan pasi bizneset rrodhën para pa të ardhura.

Dhe kështu, brenda pak ditësh, filloi marrëveshja e parë e kutive Hani në shtëpi. Seasons of Milk Street, në Shrewsbury, krijoi një kuti të supozuar që i lejonte njerëzit të shijonin darka të frymëzuara globalisht nga komoditeti i kuzhinave të tyre, me udhëzime të dobishme të ofruara përmes YouTube.

Në Birmingham, Carter’s me yll Michelin ishte në krye, duke krijuar ushqime elegante kuti që gjithashtu ndihmuan në mësimin e aftësive të reja. E doni ëmbëlsirën tuaj me proshutë? Carter i detyruar.

Ravioli i mbushur me shin viçi

Siç e kuptoi shpejt sektori i mikpritjes, kutia Eat at Home mund të ofrojë një gamë të gjerë funksionesh.

Së pari, ata siguruan një shpëtim financiar për të shmangur kërcënimin e afërt të mbylljes. Shumë biznese po bëjnë biznes sot thjesht sepse u zhvendosën në rajon kur flukset e tjera të të ardhurave u shteruan.

Së dyti, ata i mbanin klientët të lidhur me restorantet e tyre të preferuara lokale, për të shmangur nevojën për t’u ndarë dhe rilidhur në fund të pandemisë.

Së treti, ata punësuan punonjës, vendosën punëtorë të aftë dhe të nivelit të lartë në bord, kur përndryshe ata mund të kishin vazhduar në karriera të ndryshme.

Dhe, së fundi, ata u dhanë klientëve mundësinë të hanin përreth, të provonin pjata të reja dhe të hanin nga restorante që mund të mos i kishin menduar t’i vizitonin herët e tjera. Kështu, për shembull, hamburgerët e shkëlqyer, ushqimet me yll Michelin, makaronat e bukura dhe mishrat e shijshëm ishin të gjitha më të disponueshme se kurrë më parë. Regular Gourd gjen shoferin e dërgesës DPD që mbërrin të Premten me ushqime të fundjavës.

Fundi i bllokimit ka zhvendosur numrin dhe restorantet me kënaqësi rihapen për biznes. Por mënyra se si ushqehemi jashtë – ose më mirë, hamë brenda – ka ndryshuar. Rritja në qytetet dhe qytetet tona është shumë më e ulët se përpara pandemisë.

Rregullisht, ka anulime legjitime sepse personat që infektohen me COVID anulojnë tabelat që do të kishin plotësuar ndryshe. Dhe konsumatorët që shijuan ushqimin me cilësi të mirë të dorëzuar në derën e tyre janë të lumtur të vazhdojnë atë formë të ngrënies – veçanërisht pasi çmimet e karburantit dhe tarifat e parkimit rriten.

La Tua Pasta Shop ofron një gamë

La Tua Pasta ka qenë në lojë që nga viti 2006, secili prej nesh imagjinonte se do të ishim të mbyllur ose duke pritur për një shofer DPD. Ajo ka prodhuar makarona të freskëta të shijshme për klientët në tezgat e saj të tregut, si dhe në hotele, restorante dhe ushqime me reputacion në MB dhe jashtë saj.

Me kalimin e viteve, kompania është rritur, por një gjë ka mbetur e njëjtë; Angazhimi i saj për të bërë makaronat më të mira të freskëta të bëra me dorë.

Kompania u themelua nga Francesco Bogian dhe gruaja e tij Caroline. Francesco vendosi të sillte një pjesë të Italisë në Britani duke bërë një makarona vërtetë autentike italiane. Ai donte që makaronat të përgatiteshin aq mirë dhe aq të freskëta sa kuzhinierët do të ishin krenarë t’i shërbenin si makarona të punuar me dorë.

Përveç kësaj, ai donte të krijonte një mjedis miqësor biznesi ku ekipi mund të lulëzonte. Besohet se një ekip i lumtur dhe i përkushtuar ju sjell makarona të shijshme së bashku me shërbimin e shkëlqyer ndaj klientit.

Me këto parime themeluese dhe një ekip të vogël prodhuesish makaronash, ata zhvilluan më shumë se 300 lloje makaronash të freskëta dhe të mbushura.

La Tua fillimisht shiti makarona në tregjet e fermerëve, duke përfshirë tregun e famshëm Borough, dhe së shpejti u bë prodhuesi i makaronave të zgjedhura për shumë restorante dhe hotele më të mirë në Londër dhe më gjerë.

Tortellonët janë të mbushur me mish, djathë dhe tartuf

Në vitin 2018, Francesco, Caroline dhe familja e tyre u kthyen në Itali dhe, pasi ranë në dashuri me La Tua Pasta në Borough Market, Nicolas dhe Patricia Hanson morën drejtimin.

Sot, si me ekipin origjinal, Nicolas dhe Patricia vazhdojnë të vendosin integritetin e produktit, integritetin e përmbajtjes dhe vlerat e përbashkëta të ekipit në zemër të gjithçkaje që krijojnë.

Ushqimi është absolutisht i shijshëm. Dyqani i tyre përmban një sërë pjatash me çmime të shijshme të shkëlqyera, si dhe shumë shtesa si DOP 30-Month Parmigiano Reggiano, Antipasti, Desserts dhe Bundle Box. Ka edhe një Tortellini të veçantë Jubilare si dhe kuti luksoze si salcat dhe verërat. Është si të shkosh në italishten tënde të preferuar – por pa vozitje.

Ne hëngrëm një përzierje makaronash të mbushura dhe makarona të pambushura me një salcë të fortë dhe gjalpë.

Tagliatelle me gjalpë tartufi ishte tokësore, luksoze dhe thellësisht e kënaqshme, ndërsa një makarona me vezë të mbytur me një mish viçi artizanal Shin Ragu ishte e pasur, e fortë dhe me shije të madhe. Tortelini i mbushur me tartuf të zi dhe rikota ishte madhështor, lloji i pjatës standarde të restorantit që ngjall kujtime të lumtura, ndërsa një tortelinë me burrata dhe tartuf të zi ishte kremoze dhe dekadente.

Ragu i qengjit artizanal Romanesco ishte i mrekullueshëm, një salcë qiellore me thasë me shije, ndërsa sallami pikant ragu që përfshinte salsascia calabrese ishte i shijshëm dhe pak i nxehtë. Xhepat e vegjël të parmixhanit shtojnë një shtresë tjetër shije që shkrihet në enët e nxehta të makaronave.

Pjata numër një ishte një torteloni i derrit të egër të zier me një salcë domateje artizanale. Parajsa në një tas.

Pandemia ndryshoi mënyrën se si ushqehemi – kjo është ndoshta e vetmja gjë për të cilën mund të jemi mirënjohës.

Leave a Comment

Your email address will not be published.