Rishikimi i Snap Kitchen: Ky shërbim i dobishëm i ofrimit të vakteve dëshiron të trajtojë darkën

David Watsky / CNET

Ne presim që çdo gjë të ndodhë me një goditje këto ditë: lajme, argëtim dhe sigurisht ushqim. kuzhinë e parakohshme Ekziston shërbimi ushqimor i gatshëm për t’u ngrënë duke përfituar nga “kultura e parakohshme” me ushqime të thjeshta, të sapopërgatitura që dërgohen çdo javë në derën tuaj. Snap synon të trajtojë drekën ose darkën për ju në ditët që nuk dëshironi të gatuani ose të shpenzoni para për ushqim me vete. Mund ta ruani dërgesën tuaj javore në frigorifer ose frigorifer dhe ta ringrohni shpejt kur jeni në humor.

Duket shkëlqyeshëm, apo jo?

Ka dhjetëra shërbime ushqimore të gatshme të drejtuara për një individ të zënë dhe shumë me disa oferta shumë të shijshme. Kam provuar shumicën e abonimeve të ushqimit dhe kështu duhet të jeni mjaft efikas (përkthim: i shijshëm) për të marrë mbështetjen time të plotë. Për të parë se si Snap Kitchen grumbullohet në një fushë të mbushur plot me opsione për ofrimin e vakteve, provova një nga vaktet e saj gjatë natës së javës.

për të pëlqyer

  • ushqimi ishte përgjithësisht i shijshëm
  • Shumica e vakteve nën 450 kalori
  • shumë opsione javore

nuk e pëlqen atë

  • pjesët ishin të vogla për çmimin
  • Asnjë opsion vegjetarian apo vegan
  • disa vakte ishin të rënda

Snap Kitchen jetoi me pseudonimin e tij me ushqimet e përgatitura në një çast, dhe shumica e tyre ishin mjaft të mira. Sidoqoftë, pjesët ishin të vogla dhe, për paratë, mendoj se ka opsione më të mira atje. Por për dikë që kërkon porcione më të vogla ose kërkon të shkurtojë kaloritë totale, Snap Kitchen mund të jetë çelësi për të zhbllokuar më shumë kohë çdo javë për të bërë atë që ju pëlqen dhe më pak kohë për të kërkuar ushqim.

Ja çfarë mendova për Snap Kitchen nëse po mendoni të provoni shërbimin popullor të abonimit.

Si funksionon Snap Kitchen

Snap Kitchen është një shërbim abonimi gati për t’u ngrënë që dërgon kuti javore me ushqime të gatshme. Nuk do të bëni fare prerje, prerje në kubikë apo gatim – thjesht ngrohni dhe hani. kjo eshte nje plasaritje, merre ate?

Pasi të jeni regjistruar për planin tuaj të vakteve – ose gjashtë ose 12 vakte në javë – do të zgjidhni një vakt nga një menu javore prej rreth 35 opsionesh. Pjatat variojnë nga pjatat e shijshme me makarona deri tek ushqimet më të lehta, si gjoksi i pulës në skarë dhe perimet. Një ose dy opsione mëngjesi janë të spërkatura, por shumica e vakteve të Snap përgatiten për drekë dhe darkë.

screen-shot-2022-03-24-at-5-39-59-pm.png

Gjashtë vaktet e mia janë gati për t’i ngrënë të freskëta dhe të paketuara mirë ose të ngrira për më vonë.

David Watsky / CNET

Ju mund të zgjidhni vaktet tuaja çdo javë ose të lini Snap t’i zgjedhë ato për ju. Mund të anashkaloni çdo shpërndarje të vakteve gjatë javës nëse nuk jeni aty për të ngrënë. por ajo është Një abonim që nëse nuk e ndalon ose anulon ata vazhdojnë të vijnë.

Snap Kitchen ofron në shumicën e shteteve, por jo të gjitha. Ju mund të futni kodin tuaj postar për të zbuluar nëse jeni në zonë.

çmimi i parakohshëm i kuzhinës

Snap Kitchen ofron dy plane të thjeshta. Mund të abonoheni për të marrë gjashtë vakte në javë për 76 dollarë (12,67 dollarë për vakt) ose 12 vakte në javë për një total prej 126 dollarë (10,50 dollarë për vakt).

çmimi i parakohshëm i kuzhinës

vaktet në javë

çmimi për vakt

6

12,67 dollarë

12

10,50 dollarë

Si është ushqimi në Snap Kitchen?

Ushqimi i parakohshëm është eklektik, me 35 opsione javore që paraqesin një sërë kuzhinash – japoneze, indiane, koreane, franceze, italiane. Ka edhe disa pjata bazë që përfshijnë pulën e pjekur në skarë me perime. Disa vakte janë të ngarkuara me proteina pa yndyrë dhe perime të shëndetshme, ndërsa të tjerat klasifikohen si ushqime rehati, me shumë karbohidrate. Praktikisht nuk ka opsione me bazë bimore dhe disa përmbajnë ushqim deti.

jerk-chicken.png

Pula e hovshme me Mango Salsa ishte e shijshme, por porcionet ishin shumë të vogla për këtë djalë.

David Watsky / CNET

kur Ushqimi vjen i freskët dhe jo i ngrirëShumica mund të ngrihen, nëse nuk planifikoni t’i hani ato në ditët e para. Unë do të rekomandoja të ngrini çdo gjë që nuk planifikoni të hani brenda dy ose tre ditëve, veçanërisht çdo gjë që përmban ushqim deti.

Unë nuk do ta klasifikoja Snap Kitchen si një shërbim të ofrimit të ushqimit të fokusuar në shëndetin, por ka shumë opsione të shëndetshme. Porcionet janë gjithashtu të vogla, kështu që nëse po kërkoni të shkurtoni kaloritë totale pa hequr dorë nga mishi i kuq, makaronat dhe patatet, Snap ka shumë zgjedhje javore. Shumica e vakteve janë midis 350 dhe 450 kalori.

çfarë kisha dhe si më pëlqeu

Zgjodha gjashtë vakte nga Snap Kitchen dhe i provova gjatë disa ditëve. Ja çfarë hëngra dhe si më pëlqeu.

Bourguignon viçi me pure patatesh-rrepa: Kisha shpresa të mëdha për këtë vakt, por mishi doli të ishte i ashpër dhe i tmerrshëm. Pureja me rrepë-patate ishte e mirë, por nuk do të doja ta haja më këtë vakt.

viçi burgundy

Unë e dua bourguignon viçi, por versioni i Snap Kitchen nuk më bëri përshtypje.

David Watsky / CNET

Shawarma pule me salcë tahini limoni: Ky vakt ishte i madh në shije dhe me një salcë të mrekullueshme për t’u derdhur. Vetë pula ishte pak e thatë dhe ishte mirë.

Qofte Koreane Barbecue: Kjo pjatë ishte e preferuara ime e grupit. Qoftet ishin të buta dhe të shijshme me një salcë Barbecue të pasur me umami. Kishte ende pak pranverë në brokolin shoqërues.

korean-meatballs.png

Këto qofte të ëmbël dhe pikante koreane me perime dhe oriz ishin më të mirat e tufës.

David Watsky / CNET

Pulë hov me Mango Salsa: Kjo ishte një nga të preferuarat e mia, me Tender Chicken dhe Tangy Mango Salsa. Fatkeqësisht, ishte shumë i vogël, me vetëm disa lugë oriz që nuk më mbushnin.

Makarona Pesto me qofte salsiçe pule: Qoftet e pulës ishin të thata por gjithsesi të shijshme. Makaronat ishin pak të papjekura (një gjë e mirë!) kështu që kur i ngroha përsëri, u bënë një al dente e bukur. Pesto ishte gjithashtu e mirë, por përgatituni të shijoni hudhrën.

screen-shot-2022-03-24-at-5-17-51-pm.png

Qoftet e pulës me makarona Pesto nuk më gëzuan, por është një nga ushqimet më të mira që kam provuar.

David Watsky / CNET

Salmon Cajun me zarzavate të skuqura dhe proshutë: Salmoni ishte mjaft i freskët. Zarzavatet e skuqura (jaka, besoj) ishin të mira, po të ziheshin shumë. Siç mund ta prisnit, proshuta shtoi aromë të këndshme.

Për çfarë është i mirë Snap Kitchen?

Meqenëse ushqimi është në anën më të vogël, Snap Kitchen është i mirë për të kontrolli i porcionit dhe normale shkurtimi i kalorive, Shumica janë më pak se 500 kalori në total me shumë opsione vaktesh nën 400 kalori. Unë preferoj të ha ushqime më të mëdha me përbërës më të shëndetshëm ose më pak karbohidrate. Nëse dëshironi ato ushqime të rënda, por nuk i besoni vetes ushqimet e mbetura (që mund të jetë faji juaj), ky mund të jetë një shërbim i mirë i shpërndarjes së vakteve për t’u provuar.

screen-shot-2022-03-24-at-6-01-03-pm.png

Ambalazhet plastike ishin kryesisht të riciklueshme. Ishte e lehtë për të gjetur informacion ushqyes për çdo ushqim.

David Watsky / CNET

Për kë nuk është e mirë një Snap Kitchen?

Snap Kitchen nuk është i përshtatshëm për vegjetarianët ose veganët pasi nuk ka oferta me bazë bimore çdo javë. Nuk është gjithashtu një opsion i shkëlqyeshëm për ngrënësit e mëdhenj. Pjesët e vogla mund të zhgënjejnë dikë me oreks të madh.

Unë gjithashtu nuk do ta rekomandoja këtë shërbim për familjet, sepse të ushqesh tre ose katër persona me një kuzhinë të parakohshme do të ishte e shtrenjtë. provojeni për Ushqime me mozaik: Ky është një nga shërbimet e mia të preferuara të ofrimit të vakteve dhe ofron një plan të përmasave familjare. çdo pjatë Ekziston një shërbim i kompleteve të vakteve buxhetore që më pëlqen gjithashtu që është i shkëlqyeshëm për familjet, me porcione që kushtojnë rreth 5 dollarë. Sidoqoftë, duhet të gatuani vetë.

screen-shot-2022-03-25-at-12-43-46-pm.png

Ushqimi në Snap Kitchen ishte kryesisht i shijshëm, por përmasat e porcioneve ishin pak të vogla për mua.

David Watsky / CNET

Verdikti përfundimtar në Snap Kitchen

Snap Kitchen ishte i suksesshëm në disa fronte. Shumica e vakteve ishin të shijshme, duke munguar disa nga gjashtë që provova. Salcat ishin argëtuese dhe perimet dhe niseshteja ishin gatuar mirë dhe jo të pjekura shumë. Me këtë shërbim kam mish viçi prime që nuk kishte mjaft mish viçi – po flas për “madhësinë e porcionit”. Me 10 dollarë për vakt (për planin më të lirë me 12 vakte), unë do të prisja që vakti të ishte plot, dhe shumë thjesht nuk ishin. Thënë kështu, nëse mbajtja e kontrollit të pjesës është e rëndësishme, mund të jetë një abonim i mirë për t’u provuar.

Për shpërndarjen e ushqimit në këtë gamë çmimesh, unë rekomandoj kohët e fundit qoftë i freskët n’ i dobët Nëse jeni të gatshëm të shpenzoni disa dollarë më shumë për vakt. Për vegjetarianët dhe veganët, Ushqime me mozaik Zgjedhja ime kryesore, së bashku me ushqimet e shkëlqyera të përgatitura me bazë bimore, të cilat kushtojnë midis 9 dhe 11 dollarë.

Zgjedh më shumë dërgesa ushqimore

Informacioni i përmbajtur në këtë artikull është vetëm për qëllime edukative dhe informative dhe nuk ka për qëllim të jetë këshilla shëndetësore ose mjekësore. Gjithmonë konsultohuni me një mjek ose një ofrues tjetër të kualifikuar shëndetësor në lidhje me çdo pyetje që mund të keni në lidhje me një gjendje mjekësore ose qëllime shëndetësore.

Leave a Comment

Your email address will not be published.