Restoranti i shumëpritur i Gregory Gourdet, Kann, hapet sot

Ylli i kuzhinierit të Portlandit, Gregory Gourdet, më parë në nisje dhe garues dhe gjyqtar i ftuar kryekuzhinier, më në fund hap sot restorantin e shumëpritur Kahn. Emri përkthehet në Cane në kreole Haitiane, një thirrje nostalgjike për shitësit e kallamsheqerit në Haiti, ku janë prindërit e Gourdet. Projekti ka qenë në punë për më shumë se katër vjet, me një pop-up të fshatit dimëror të Kahn në yurts dhe publikimin e librit të njohur të gatimit të Gourdet, tryezën e të gjithëve, pergjate rruges. Por nëse nuk e keni rezervuar tashmë rezervimin tuaj, mund të duhet pak kohë për të marrë një vend—Gourdette po hap restorantin për një shtëpi plotësisht të shitur dhe tavolinat janë rezervuar tashmë deri në fund të gushtit. Huh.

Kjo do të thotë që, nëse nuk je një nga të paktët me fat, ke shumë për të deshifruar një menu me gatime me zjarr të gjallë nga Haiti të përbërësve të rritur në veriperëndim të Paqësorit me ndikime nga diaspora afrikane, e Karaibeve dhe e Azisë Juglindore. Është shumë koha. në përzierje. Në përputhje me preferencat dietike të Gourdet, menyja është gjithashtu plotësisht pa gluten dhe qumësht, duke u mbështetur shumë në mishrat, peshkun, perimet dhe frutat vendas. Ekziston gjithashtu një menu e plotë vegjetariane. Dhe për shkak se vetë paguri nuk pi, do të gjeni shumë kokteje të papërshkueshëm nga zero së bashku me pije alkoolike. Një bar dhe sallë pritjeje e plotë në bodrumin e restorantit, i quajtur Sousol, është planifikuar të hapet në vjeshtë. Do të ketë gjithashtu shumë ëmbëlsira për të zgjedhur, duke u mbështetur shumë në shijet e frutave tropikale.

Përveçse është restoranti i parë Haitian i Portland-it, Gourdet shpreson gjithashtu që restoranti të dallohet për përkushtimin e tij ndaj diversitetit. Kuzhina drejtohet tërësisht nga BIPOC, gra dhe punonjës të LGBTQ, duke përfshirë Chef de Cuisine Varnya Gayunsvat, pastiçeri Gabby Borlaby dhe Drejtori i Përgjithshëm Damont Nelson. Sipas një njoftimi për shtyp, të gjithë anëtarët e stafit folën për kulturën Haitiane me Dr. Bertrude Albert, një tregimtare nga Haiti-Amerikane dhe CEO e P4H, një organizatë jofitimprurëse që mbështet ndihmën dhe zhvillimin e qëndrueshëm në Haiti.

Rezervimet për shtator hapen më 15 gusht në mesditë në Reci. Ndërkohë, ja një grusht pjatash Kanna që mezi presim t’i provojmë. 548 SE Ashe Rr., kannrestaurant.com, @kannrestaurant

kra

Këto petulla të bëra nga perime me rrënjë – shpesh rrënja e malangës, por në këtë rast taro – janë një meze kryesore nga Haiti që kombinon guurdet me remoulade.

Grio mish derri i gatuar dy herë

Pjata kombëtare e Haitit, kjo pjatë me mish derri me pamje të shijshme vjen me delli të skuqura jeshile (kush mund të thotë jo?) dhe piques avokado.

Sallatë me domate, manaferra, qershi dhe kokos të rinj

Kjo sallatë shumëngjyrëshe verore, një element kryesor i pop-up-eve të mëparshme Kan, kombinon përbërës që rrallë i kemi parë së bashku, të kompletuar me uthull kokosi për tang. u shfaq një recetë e ngjashme tryezën e të gjithëvePrandaj provoni ta gatuani në shtëpi dhe shikoni se si i përshtatet versionit të restorantit.

rosë pekin

Rosa e stilit kinez ishte një pjatë e preferuar e kultit gjatë nisjes vetëm gjatë festave, por tani, Gourdette po ofron një rrotullim tropikal mbi zogun, të bërë me sheqer kallam, tamarind dhe ananas.

Tortë Ulta me pineapple të pjekur në skarë me akullore me rrush të thatë

Kemi dëgjuar lavdërimet e mëdha të Gourdette për akulloren pa qumësht, dhe çfarë kombinimi më të mirë për akulloren sesa një tortë me fruta tropikale të pjekur në skarë? Një i tillë Pineapple Cake Kan është shfaqur në menutë pop-up, kështu që ne jemi të ngazëllyer për të parë evolucionin e ardhshëm të kësaj recete.

Leave a Comment

Your email address will not be published.