Restoranti i ri indian i themeluar mbi ushqime të përballueshme hapet në Asheville

Asheville – Dinerët mund të mbushin pjatat e tyre pa zbrazur kuletat e tyre në një restorant të ri autentik indian në qendër të qytetit Asheville.

Pas një hapjeje të butë, mbledhja tani është e hapur me orë të rregullta në 5 Biltmore Avenue, Suite B.

Muhfil do të thotë “mbledhje e miqve dhe të dashurve”, tha bashkëpronari Al Singh. Ai dhe partneri i tij i biznesit, Raj Singh, po i ftojnë të ftuarit të mblidhen së bashku dhe të shijojnë pjatat tradicionale dhe të bëra vetë me një çmim konkurrues.

“Unë definitivisht mendoj se ishte një kërkesë e qendrës së qytetit,” tha Al Singh. “Jo të gjithë mund të përballojnë një pjatë prej 17 ose 18 dollarësh për drekë, kështu që për një person mesatar që është në qytet, veçanërisht turistët që vijnë këtu dhe njerëzit që punojnë këtu, mendoj se është një opsion i shkëlqyer.”

Mbledhja ofron një shuplakë drekë në ditë për 11,99 dollarë për person. Gjysma e zbritjes vlen për fëmijët nën 5 vjeç.

Ai tha se bufeja mund të përbëhet nga 10 deri në 20 pjata me radhë.

Lexo më shumë: Restorant Gourmet, Hapja e Barit të Verës në Biltmore Village në Asheville

“Askush nuk po bën një shuplakë të përpunuar – asnjë restorant tjetër nuk po bën një shuplakë,” tha Al Singh. “Gjatë pandemisë, njerëzit u larguan nga bufetë. Por në ditët para pandemisë, kur i shikoni, bufetë janë të njohura. Janë të arsyeshme; ju keni një shumëllojshmëri ushqimesh.”

Menuja e darkës me kartë është e disponueshme për t’u mbyllur çdo ditë nga ora 14:30, me shumë pjata kryesore me çmim nën 20 dollarë.

“Çmimi – 16-17 dollarë kuzhinë a la carte – krahasuar me atë që po ndodh në industrinë e restoranteve, mendoj se është shumë e arsyeshme”, tha ai. “Veçanërisht (që atëherë) çmimet e ushqimeve janë rritur kaq shumë dhe janë ende në rritje. Tani për tani, ja ku jemi. …duam ta mbajmë të drejtë. Ne duam ta kemi atë fuqi. ,

Ai shtoi se përvoja e Mehfilit në ngrënie synon të jetë argëtuese dhe e rastësishme. Partnerët shkuan me një skemë të gëzuar të dizajnit të brendshëm të bojës me ngjyra të ndezura dhe pjesëve të theksuara për të vendosur ambientin. Çadrat dekorative dhe shallet e veshura zbukurojnë tavanin. Një koleksion dyersh të shekullit të 19-të, të bëra në Indi, rreshtojnë muret e brendshme dhe shënojnë hyrjen.

Shërbimet e transportit dhe dërgesës ofrohen nga menyja e darkës për klientët në lëvizje.

në listën e shprehjeve

Ai tha se pasioni i Al Singh për ushqimin e frymëzoi atë të zhvillonte Mehfil.

“Ne donim ushqim të mirë indian, kështu që ne trajnuam kuzhinierët në Nju Jork në një mjedis të stilit të lartë, në mënyrë që ata të dinin se çfarë po bënin,” tha ai.

Ai tha se kuzhina tradicionale e Indisë Veriore së bashku me disa pjata nga rajone të tjera, duke përfshirë Indinë Jugore dhe Kashmirin, janë në themel të menusë. Si hyrje në menu, Al Singh rekomandon që mysafirët të fillojnë me çdo pjatë korma ose tandoori.

Hidhini një sy: 4 kuzhinierë të Asheville do të hyjnë në një garë gatimi live. Ja si të shijoni dhe votoni.

“Për dikë që provon ushqimin tonë indian, unë do të thoja të fillojë me korma, të fillojë me tikka masala të pulës, të provojë një roti si naan ose roti,” tha ai. “Absolutisht duhet të provoni të gjitha pjatat tona korma. Në fakt, edhe stafi ynë i pritjes do të thotë ndonjëherë, ‘Garancia e kthimit të parave në Korma’”.

Në meny janë tre ëmbëlsira indiane. Ai tha se kheer, oriz kheer, bëhet duke përdorur receta shtëpiake. Përveç kësaj, gulab jamun – topa brumi të skuqur të njomur në shurup aromatik – dhe lëngje kremoze “të pasura dhe të ëmbla”.

Pijet freskuese janë në dispozicion. Pasi të miratohet një leje alkooli, një bar i plotë do të shërbejë birrë, verë dhe kokteje specialiteti, duke përfshirë birra tradicionale indiane.

mbledhjen

Ku: 5 Biltmore Ave., Suite B, Downtown Asheville.

orë: 11:30-14:30 shuplakë e drekës, çdo ditë; 14:30-21:30 Menuja e darkës, e hënë-e enjte; Menuja e darkës në orën 14:30-10 pasdite, të premten dhe të shtunën.

informacion: Për më shumë informacion dhe për të porositur online, vizitoni mehfilasheville.com ose telefononi 828-412-5151.

Tiana Kennel është një reportere e ushqimit dhe ushqimit për Asheville Citizen Times, pjesë e Rrjetit USA Today. Dërgojeni me email në [email protected] ose ndiqni atë në Twitter/Instagram @PrincessOfPage. Ju lutemi ndihmoni në mbështetjen e këtij lloji të gazetarisë duke u abonuar në Citizen Times.

Leave a Comment

Your email address will not be published.