Restoranti Bronzeville Soul tani i hapur në King Drive, ‘Ushqim i shkëlqyeshëm shpirtëror me atmosferë të mrekullueshme’

BULEVARDI I MADH – Mario Coleman po kërkonte aktin e tij të radhës kur disa miq të ngushtë hapën restorantin e tyre të parë.

Duke parë se si mund të gjeneronin të ardhura duke bërë një produkt cilësor dhe ushqim të mirë, Coleman u frymëzua ta provonte vetë.

Me shpirtin e tij të ri Bronzeville në 4655 S. King Drive, ai po funksionon. Spoti Soul Food u hap në mes të korrikut. Një hapje madhështore është planifikuar për më 20 gusht.

Restoranti ofron një menu të rradhës me ushqime klasike shpirtërore si pulë, mac dhe djathë dhe kifle misri. Ai shtoi se hapja madhështore do të jetë një festë pasi Coleman është i emocionuar për të parë se ku do ta çojë ky udhëtim sipërmarrës.

Banori i Bronzevilit zotëronte një kompani mbulimi për më shumë se një duzinë vjet përpara se të ndjente kruarje për të ngrënë pasi po bëhej gjithnjë e më e vështirë për të përmbushur kërkesat fizike të punës së çatisë. Në të njëjtën kohë, pronari i Slice of Bronzeville ishte gati të dilte nga biznesi i restorantit, duke liruar një hapësirë ​​restoranti vetëm pak metra larg nga ku gjyshi i Coleman do të qepte kostume disa orë pas ndërrimit të postës së tij.

Kujtimet e vetes së vogël të Coleman duke ndihmuar gjyshin e tij pas një pasdite të zënë ende e bëjnë atë të buzëqeshë. Ai mendon se dashurinë për të punuar e ka marrë nga gjyshi dhe gjyshja, rrobaqepës.

Coleman ka kaluar 18 muaj të gjatë duke vendosur të rrotullohet dhe ka gjetur atë vend të përsosur – por për të dhe të dashurën e tij prej shumë vitesh, Angie Price, ia vlen, tha ai.

Price e ka ndihmuar Coleman me operacionet e përditshme; Dhe, megjithëse asnjëri prej tyre nuk vjen nga një prejardhje e shërbimit ushqimor, të dy po mësojnë ndërsa shkojnë.

“Ka pasur disa momente zhgënjyese, por ne po mësojmë se si të jemi të durueshëm. [Angie] Kini durim me mua pasi nuk po bëjmë atë që bënim më parë. Unë me të vërtetë thjesht po përpiqem të thith çdo gjë që më del përpara”, tha Coleman.

Kredia: me kusht.
Pronari Mario Coleman tha se pula e pjekur e Bronzeville Soul është tashmë një hit me klientët.

Të diplomuarit e Akademisë Kenwood e dinin se ai dëshironte të futej në biznesin e restoranteve, por ai nuk donte të hapte një tjetër hamburger. Ai luajti shkurtimisht me idenë për të bërë Jerk Chicken – më pas ai kuptoi se nuk kishte asnjë restorant Soul Food në zonën e afërt. Duke pasur parasysh historinë e pasur të King Drive, ushqimi i shpirtit dukej i përsosur, tha ai.

Coleman donte të siguronte një vend ku familjet mund të hanin dhe të pushonin.

Pas disa muajsh kërkimi për një kuzhinier që mund të ekzekutonte vizionin e saj, ajo takoi Rekia Jenkins, një studente e kuzhinës në West Side, gjyshja jugore e së cilës i mësoi asaj gjithçka që dinte.

“Ka qenë mirë të punosh këtu. Më pëlqen mjedisi dhe njerëzit janë mikpritës,” tha Jenkins.

Jenkins, i cili është trajnuar në Qendrën Michael Barlow të Ministrisë së Shën Leonardit, sheh Bronzeville Soul duke u rritur në një ekskluzivitet në pesë vitet që ai është ende në ekip.

Kredia: me kusht.
Bronzeville Soul’s Baked Chicken Meal, i cili vjen me kifle misri, mac dhe djathë dhe sallatë.

Menuja në Bronzeville Soul është rrotullimi i Jenkins mbi recetat e dhëna nga gjyshja e saj, e cila i mësoi recetat hap pas hapi.

Ofertat e menusë rrotullohen çdo ditë, me mish pule të gatuar, bërxolla qengji të pjekura në skarë, salmon dhe mustak të skuqur – të kompletuara me zarzavate, mac dhe djathë dhe patate të ëmbla – të disponueshme çdo ditë. Për t’i mbajtur gjërat të përballueshme, të gjitha vaktet janë nën 30 dollarë, tha Coleman. Ëmbëlsirë përfundimisht do të shtohet në menu.

“Nuk mund të gjesh qengjin askund për më pak se 30 dollarë”, tha Coleman duke qeshur. “Kam kontrolluar.”

Pavarësisht ndjenjës së përgjithshme të shurdhër të restorantit gjatë hapjes së butë, Bronzeville Soul “po ia del mirë” me porositë e kryera ndërsa ekipi përgatit dhomën e tij të ngrënies për klientët. Coleman shpreson të tërheqë më shumë klientë potencialë kur Parada e Bud Billiken të arrijë në King Drive më 13 gusht.

“Nëse doni ushqim të shkëlqyeshëm shpirtëror me një atmosferë të mrekullueshme, Bronzeville Soul është vendi,” tha Price.

Bronzeville Soul është i hapur të mërkurën-hënën nga ora 19:00 deri në orën 19:00.

Abonohu ​​në Block Club Chicago, një redaksi e pavarur, 501(c)(3), e drejtuar nga gazetarë. Çdo herë që fitojmë para për raportim nga lagjet e Çikagos.

Klikoni këtu për të mbështetur The Block Club me një donacion të zbritshëm nga taksat.

Faleminderit që u abonuat në Block Club Chicago, një redaksi e pavarur, 501(c)(3), e drejtuar nga gazetarë. Sa herë që fitojmë para duke raportuar nga lagjet e Çikagos, Klikoni këtu për të mbështetur The Block Club me një donacion të zbritshëm nga taksat.

Dëgjoni “It’s All Good: A Block Club Chicago Podcast”:

Leave a Comment

Your email address will not be published.