Restorante të reja në Majami: Mazeh, Patio Isola dhe kuzhina aziatike e susamit

Raundi më i fundit i hapjeve në Miami përfshin një restorant italian me atmosferë Positano, një vendndodhje me bazë në Miami të konceptit paint-and-sip, Painting with a Twist, një restorant të ri të Lindjes së Mesme nga grupi i mikpritjes me qendër në Nju Jork dhe Sesam Kuzhina aziatike. në Doral.

A dini ndonjë hapje që nuk është në listën tonë? E-mail [email protected],

Kliko per te zmadhuar

Mazeh sjell tarifat e Lindjes së Mesme në Miami.

Foto nga Liz Kleiman

mazeh

227 NE Second St., Miami
786-785-5732
mazehmiami.com

GPG Hospitality me bazë në NYC ka hapur një restorant të quajtur Mazeh që ofron tapas të Lindjes së Mesme. Menyja e Mazeh përmban pjata të veçanta si ares, mish qengji i bluar ose peshk i pjekur në skarë brenda pitës së freskët dhe të mbushura me amba; Falafel i mbështjellë me pastë tullash të shërbyer me puro dhe tahini; dhe një kuti tiffin që përmban një shumëllojshmëri të lyerjeve dhe lyerjeve sezonale të Lindjes së Mesme, të shërbyera me byrekë të freskët. I hapur për mëngjes, restoranti ofron gjithashtu dërrasat e mëngjesit, të cilat përfshijnë një mëngjes të Lindjes së Mesme me vezë, sallatë izraelite, labneh, avokado dhe tahini. Nga e hëna në të shtunë nga ora 7 e mëngjesit deri në mesnatë dhe të dielën nga ora 7 e mëngjesit deri në 22:00.

Kliko per te zmadhuar My Way është mendimi juaj për një steakhouse italiane në Miami.  - foto nga Louis kolektiv

My Way është mendimi juaj për një steakhouse italiane në Miami.

Foto nga Louis Collective

mënyra të vdekura

16145 Biscayne Blvd., North Miami Beach
305-952-4957
mywayitaliansteakhouse.com

Jerome Alexander është pronari i My Way, një steakhouse e re italiane në Miami. Një artist dhe instruktor grimier nga Nju Jorku dhe i shquar vendas, Alexander hyri në industrinë e restoranteve për pasionin e tij për kuzhinën unike, duke zhvilluar koncepte origjinale të restoranteve për zonën gjatë dy dekadave të fundit. My Way Italian Steakhouse është restoranti i tyre i tretë, me një menu të pasur me makarona klasike italiane dhe biftekë, si p.sh. Bistecca alla Fiorentina – një shtëpi portiere e vjetëruar nga Black Angus. My Way ofron gjithashtu një bar të papërpunuar me katër pjata që përfshin karkaleca deti, goca deti, midhje, karavidhe, tartar salmon, molusqe dhe gaforre guri. Çdo ditë nga ora 5 deri në 11 pasdite.

Kliko per te zmadhuar Piktura me një kthesë është tani e hapur në Kendall.  - Foto me mirësjellje të Pikturë me një kthesë

Piktura me një kthesë është tani e hapur në Kendall.

Foto me mirësjellje të Pikturë me një kthesë

pikturë me një kthesë

12582 SW 88th St., Miami
305-3209-7880
paintingwiththatwist.com

Çifti vendas Pedro López dhe Jedellín Ortiz së fundmi prezantuan banorët e Kendall me instalacionin e tyre të ri, Painting with a Twist, një koncept me bojë dhe gllënjkë ku klientët mund të shijojnë pijen e tyre të preferuar ndërsa krijojnë veprën e tyre të artit. Të udhëhequr nga artistë vendas, të ftuarit udhëhiqen përmes një procesi hap pas hapi që e kthen kanavacën e zhveshur (dhe sipërfaqe të tjera si druri) në art, të gjitha duke shijuar pijet e tyre të preferuara “sillni vetë”. Vendndodhja është një nga 230 vendndodhjet e tilla për një ekskluzivitet me bazë në Nju Orleans, i gjetur në 37 shtete. Orari ndryshon sipas ngjarjes.

Kliko per te zmadhuar Dhoma e ngrënies së Patio Isola shkëlqen nga atmosfera Positano.  - Foto me mirësjellje të Oborrit Isola

Dhoma e ngrënies së Patio Isola shkëlqen nga atmosfera Positano.

Patio Isola. foto me mirësjellje të

oborr isola

6789 Biscayne Blvd., Miami
305-400-8173
casaisolamiami.com

La Placita dhe flamuri i saj gjigant i Puerto Rikos mund të jenë murale, por kuzhinieri Jose Mendin, së bashku me stilistin Sergio Navarro dhe partnerët Jose Luis Cerrato, Julian Gil dhe Antonio Ortiz, rivitalizuan hapësirën për të krijuar një pjesë tjetër të parajsës Kanë bërë – këtë herë Italia . Patio Isola është një restorant me një kopsht të harlisur, i dekoruar në stilin e një vile italiane me orendi të bardha dhe thekse blu kobalti. Restoranti – një motër e Casa Isola të Miami Beach – shërben klasike italiane nga recetat familjare të kuzhinierit Santo Agnello, duke përfshirë një vodka të shijshme Rigatoni alla. Patio Isola gjithashtu shërben pica të pjekura me porosi në furrën e saj të re të picave. Kombinoje vaktin tuaj me një Negroni, Bellini ose aperitiv nga një menu kokteji me pije të frymëzuara nga Italia. Dreka e martë deri të dielën nga ora 11:00 deri në orën 17:00. Të martën dhe të mërkurën nga ora 5 deri në 22:00 për darkë, nga ora 17:00 deri në orën 14:00 të enjten deri të shtunën për darkë dhe nga ora 11:00 deri në orën 16:00 të shtunave dhe të dielave për paradrekë.

Kliko per te zmadhuar Kuzhina aziatike e susamit tani është e hapur në Doral.  - Foto me mirësjellje nga Kuzhina aziatike e susamit

Kuzhina aziatike e susamit tani është e hapur në Doral.

Foto me mirësjellje nga Kuzhina aziatike e susamit

Kuzhina aziatike e susamit

9901 NW 41st St, Doral
305-513-8518
tilbistro.com

Tre kuzhinierë të rinj – Kevin Chen, Jay Lam dhe Barry Liu – janë bashkuar për të hapur “Sesame Asian Cuisine” në Doral. Së bashku, treshja ndajnë pasionin e tyre përmes një menuje që bazohet në pjatat e frymëzuara nga japoneze, kineze dhe tajlandeze, si dhe kuzhinë moderne aziatike me nuanca të elementeve peruane, meksikane dhe amerikane për hir të tyre. Nga Paul Qui, një ish zinxhir kuzhinierësh në Pao, Miami, sjell një element të nivelit të lartë të ngrënies në përzierje. E diela deri të enjten nga ora 11:00 deri në 22:00 dhe të premten dhe të shtunën nga ora 11:00 deri në orën 23:00.

Leave a Comment

Your email address will not be published.