Redaktorët më të mirë të kuzhinës hëngrën këtë javë

Sasia e ushqimit të shkëlqyeshëm në dispozicion në qytetin e Nju Jorkut është marramendëse – edhe gjatë një pandemie – por ushqimi mediokër në një farë mënyre vazhdon të përhapet në jetën tonë. Me redaktorët e Eater që ndonjëherë hanë vakte të shumta në ditë, hasim shumë pjata ekstravagante, dhe ne nuk duam të mbajmë sekrete. Shiko të përjavshmen për gjërat më të mira që hëngrëm këtë javë – kështu që edhe ju mundeni.


6 korrik

Thekonet e akullit të borës së zezë Jello në Malajzinë e Re perëndimore.
Robert Sietsema / Eater NY

Thekonet e akullit të borës së zezë Jello në Malajzinë e Re perëndimore

Ky restorant malajzian i rinovuar së fundmi që ka evoluar nga një dyqan ushqimor ofron të gjitha standardet e zakonshme, duke përfshirë roti canai, assam laksa dhe satay të kushtueshëm me një salcë krokante kikiriku. Ekziston gjithashtu një koleksion veçanërisht i shijshëm i ëmbëlsirave me akull të rruar, të cilat janë të shkëlqyera nëse, me ardhjen e muajve më të nxehtë të verës, jeni të lodhur nga xhelatat, akulloret dhe akulloret e zakonshme të frutave. Ky tas ftohës fillon me kapjen e peltesë së zezë, e cila është një formë pelte bari e bërë duke përdorur një lloj nenexhiku. Nga atje, komposto frutash dhe qumështi i kokosit përzihen, dhe një Matterhorn me borë të rruar është grumbulluar sipër. Çdo lugë çaji është e ndryshme dhe sasia (5,50 dollarë) e kësaj ëmbëlsire është e mjaftueshme për disa darka; Kamerieri do të sigurojë kupa shtesë për ndarje të lehtë. 69 Byrd Street, midis rrugëve Mott dhe Elizabeth, Chinatown – Robert Sietsema, kritik i lartë

Një foto e sipërme e një ene me sojë viçi, sallatë lakra jeshile dhe oriz jollof.

Beef Suya dhe Jollof Rice në Rodeo Foods.
Luke Fortney / Eater NY

Viçi Suya në Rodeo Foods

Duke parashikuar një fundjavë me hot-dog dhe Micheladas, vendosa të kaloj nëpër Bed-Stew në kërkim të një vakti të fundit të plotë dhe përfundimisht në Rodeo Foods. Ky sportel i drekës është jashtëzakonisht i ngushtë dhe më mirë i fshehur se disa nga të ashtuquajturat “kasetë folëse” të qytetit, i dalluar nga vetëm një grusht njerëzish që zakonisht presin përpara dhe një shenjë e vogël “porosi këtu”. Mos lejoni që madhësia t’ju mashtrojë: Pronari Ayo Agbede dhe kuzhinieri San Ade po prodhojnë porosi të suyas së viçit dhe salmonit me mjaltë të nxehtë me një ritëm të shpejtë – kontejneri im me mish viçi të grirë, oriz jollof, marule dhe banane (16 dollarë) erdhi jashtë disa minuta më vonë. Kale’s Crunch with Yeezy (një masala soje e bërë nga kikirikë, hudhër, xhenxhefil dhe erëza) e bërë për një vakt ushqyes – dhe siç pritej, një nga të fundit. 420 Putnam Ave., Near Tompkins Ave., Bed-Stuy – Luke Fortney, Reporter

Një foto e sipërme e një pjate chilaquila të ngarkuar me rrepkë, cilantro, vezë dhe salsa.

Një pirg chilaquiles nga The Commodore.
Nat Belkov / Eater NY

Chilaquiles në Commodore

Sanduiçi i pulës i preferuar nga kulti po bën vazhdimisht tituj në këtë zhytje në Williamsburg, por ndërsa pija në dhomën e vogël të ngrënies së Commodore fundjavën e kaluar, ishte një pjatë ndryshe që më tërhoqi vëmendjen. Chilaquiles, një mal me patate të skuqura tortilla të ziera, të mbushura me pulë të butë, dy pjesë me diell të pjekura në mënyrë të përkryer dhe disa spërkatje kremi të ngjashme me Jackson Pollock (14 dollarë) ishin truku atë mëngjes. Ndonëse të shijshme me salsa rosa, patatet e skuqura ruajnë kërcitjen e tyre dhe një spërkatje me rrepka të prera hollë dhe cilantro të freskët i japin kësaj pjate të pasur një kthesë freskuese. Teksa kalova nëpër Marinë e përgjakshme që shuan etjen (pjekja e pijeve këtu nuk duhet të neglizhohet), e gjeta të gjithë pjatën time të lëmuar. 366 Metropolitan Avenue, Williamsburg – Nat Belkov, Drejtor i Dizajnit

Snowy Snow në Mango Mango

“Është mirë që e emëruan dy herë”. Është një shaka e vjetër që u thashë vëllezërve dhe motrave të mi të varfër dhe burrit (dhe tani vajzës sime të vogël) për Mango Mango, një dyqan ëmbëlsirash në stilin Hong Kong që u hap në lagjen kineze të Manhatanit. Që atëherë ajo ka vënë frutat e freskëta përpara dhe në qendër. në vitin 2013. Dhe gjatë fundjavës së 4 korrikut, e bëra një mënyrë tjetër për artikullin e menysë A2, një rostiçeri e mbushur me fruta Crush Ice (7,25 dollarë) në postin e Long Island City. Si gjithmonë, përgatita në mënyrë strategjike kafshatën time të parë për të maksimizuar të gjitha të mirat. Akulli, i grimcuar në mënyrë kaq delikate si akulli, vepron si përcjellës për lëngun e freskët të mangos dhe qumështin e kondensuar. Copat e mishit të frutave plotësisht të pjekura pikojnë me një ëmbëlsi që bie në kontrast me thartirën e agrumeve të pulpës së pomelos dhe perlat e vogla të qarta të sagos (ndryshe nga boba niseshteja e së cilës nxirret nga bima e tapiokës) një nga një në zemrën time. ne goje. 47-43 Vernon Blvd., Pranë 48th Ave., Long Island City – Caroline Shin, reportere e përkohshme

Petë soba në një tabaka me salcë zhytjeje në të majtë të një pjate me perime tempura.

Mori soba tempura në sarshina hori me perime.
Melissa McCart / Eater NY

Mori Soba në Sarshina Hori

Ka diçka veçanërisht qetësuese për një soba të ftohtë në një ditë të nxehtë. Sarashina Hori, restoranti i mjeshtrit japonez të soba-s, Yoshinori Hori, ofron një sërë variacionesh të nxehta dhe të ftohta, duke përfshirë këtë mori soba – pjesërisht miell gruri, pjesërisht hikërror – të cilin e bëra me perime tempura (16 deri në 20 dollarë dhe karkaleca, perime, mish viçi. dhe me shume). edhe me shume). Mezi pres të kthehem për të marrë petët e hikërrorit me të njëjtin emër. 45 East 20th Street, Broadway, në Flatiron – Melissa McCartt, Redaktore e Përkohshme

Një donut i mbushur me sheqer dhe fistikë qëndron në një kuti kartoni.

Donut Phirni në Little Flower Cafe.
Nadia P. Ahmed/Eater NY

Phirni Donut në Little Flower Cafe

e vetmja gjë që unë me të vërtetë dua të Gjëja që duhet bërë pas një fundjave të gjatë është të zgjasni ndjenjën e ngadalësimit. Në vizitën time të parë në Little Flower Café në Astoria, u kënaqa kur pashë baristen Hayden Dominguez dhe pronarin Ali Zaman në shtëpi në tavolina të vogla në një hapësirë ​​të ajrosur, me diell, duke biseduar dhe duke bërë diçka me klientët. Ushtroni duke shijuar kafen tuaj. Ajo që do të thoja për Phirni Donut (5 dollarë) – një krem ​​i mbushur me kardamom që është i popullarizuar në kuzhinën afgane dhe që edhe unë u rrita duke ngrënë në shtëpinë time bengalle – është se nuk jam penduar. Raportimi për këtë produkt të pjekur me gëzof dhe të ëmbël është shumë i lehtë. 25-35 36th Avenue, Astoria – Nadia Q Ahmed, redaktore e kopjeve

Leave a Comment

Your email address will not be published.